HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 7:5

HC Stadion otočil skóre a bere tři body

28.09.2024
Po prvních dvou třetinách to rozhodně nevypadalo, že utkání skončí vítězně pro domácí, když prohrávali 2:5. Nakonec však ve třetí třetině domácí zabrali a vyhráli jí 5:0 a otočili skóre utkání na konečných 7:5. V tomto nervy drásajícím zápase, který nebyl rozhodně pro kardiaky nakonec Vrchlabí bere tři body.
3.kolo, sobota 28.9.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
7:5
TJ HC Řisuty
J. Tichý (10. Červinka) – Bendík (C), Hebek, Srnský, Fiala, Gurjevskij, Hladík, J. Kynčl – Krsek, Chrtek, D. Chalupa – Bláha (A), Kastner, Poul – Jirků, Kozák, Tatar – Kerekanič, Šlaicher, Mach. Trenér: Ondřej Poul
Zeithaml (16. P. Pánek) – Zich, Volráb, Růžička (A), Malovický, Vinš, Strnad, Kolářík (A) – Rambousek, Petráš, Daniel – Řepka, O. Sýkora, Štrombach – Pulda, Bílek (C), Kalla – Rudolf. Trenér: Roman Varga
Třetiny: 1:4, 1:1, 5:0  Branky a nahrávky: 13. Kastner (D. Chalupa, Fiala), 39. D. Chalupa (Fiala, Chrtek), 44. Poul (Kastner, Chrtek), 46. Poul (Bláha, J. Kynčl), 51. Hebek (D. Chalupa, Chrtek), 53. D. Chalupa (Chrtek), 59. Krsek (D. Chalupa, Bendík) – 1. O. Sýkora (Petráš, Bílek), 4. Bílek (Petráš, Zich), 9. Petráš (O. Sýkora), 10. Rambousek (Kalla, Vinš), 27. Petráš (Růžička, Zich). Rozhodčí: Battěk – Motl, Boček. Vyloučení: 11:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 620. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 7:5.

Úvod utkání patřil hostům. Hned v čase 0:50 totiž otevřel skóre Ondřej SÝKORA a Řisuty byly na koni. Ve 2. minutě byl vyloučen hostující Daniel, o chvíli později ho ale následoval domácí Kastner. V čase 3:27 to bylo již o dvě branky, Řisuty využily přesilovou hru a Vítězslav BÍLEK překonal Tichého. Do další šance se Buldoci dostali hned vzápětí, ale pokus Řepky byl zablokovaný. V 6. minutě byl vyloučen domácí Gurjevskij, tentokrát se ale HC Stadion úspěšně ubránil. Třetí branka do domácí sítě padla v čase 8:39, kdy si s pukem najel Zdeněk PETRÁŠ a Tichý byl proti němu krátký. Poté si HC Stadion vzal oddechový čas. V čase 9:04 Tichého vystřídal Červinka, protože gólman Vrchlabí dostal čtvrtý gól. Michal RAMBOUSEK pokračoval v gólové jízdě Řisut. Následovalo několik vyloučení na straně hostů. Ve 13. minutě si šel odpočinout Bílek, a také HC Stadion se konečně prosadil. V čase 12:40 snížil Lukáš KASTNER. Další gól mohl přidal Krsek, ale minul branku. Také na straně hostů se střídal brankář, místo Zeithamla přišel Pánek. Chrtek se proti němu rozjel hned v 16. minutě, ale zakončil pouze do betonů. V 17. minutě byl vyloučen hráč Vrchlabí, chvíli před koncem třetiny ještě Kastner. Naštěstí pro domácí hráče přesilovou hru hosté nevyužili.

Domácí měli co napravovat. Červinka hned ve 21. minutě likvidoval střelu host. Ve 23. minutě se proti Pánkovi rozjeli Chalupa i Chrtek, ale nevyzráli na něj. Ve 24. minutě diváci slyšeli pouze tyčku po pokusu Hebka. Poté byl vyloučen vrchlabský Srnský, a v čase 26:02 Řisuty vstřelil další gól.Zdeněk PETRÁŠ si připsal druhou branku a také Červinka inkasoval. Krsek pak ujel sám na Pánka, ale puk skončil pouze na jeho betonu. V polovině utkání diváci znovu slyšeli tyč po nahození puku od modré. Ve 32. minutě byl vyloučen domácí Kozák, Štrombach se hned dostal do šance, ale jeho pokus Červinka vidět. Poté byl znovu vyloučen domácí hráč. HC Stadion měl několik dobrých příležitostí ke skórování, ale Krsek ani jeho spoluhráč gólmána nepřekonali. Ve 37. minutě se snažil Poul dostat puk za Pánkova záda, ale neúspěšně. Domácím se to povedlo až v čase 38:11, kdy David CHALUPA využil přesilovou hru. Současně pak byli vyloučení Poul a Volráb, a trest si odnesli do další části hry.

Třetí třetina byla plná vyloučení, ale také branek. V úvodu si šel odpočinout domácí Mach, následoval ho Srnský. Sýkora sice vystřelil, ale trefil pouze Červinku, Bílek mohl střílet do prázdné klece. Ve 43. minutě byli vyloučení hosté. Chrtek se dostal do skvělé pozice, ale minul. Třetí branka do hostující sítě padla v čase 43:51, kdy třetí přesilovou hru využil Matěj POUL. Netrvalo dlouho a domácí snížil na rozdíl jediné branky. V čase 45:55 to byl znovu Matěj POUL, který překonal gólmana Řisut. Domácí se tak dostali na koně a ostřelovali Pánka, co se dalo. Krskovo nahození skončilo mimo branku, stejně tak jeho pokus o chvíli později. V čase 50:49 srovnal Tomáš HEBKA a HC Stadion mohl otočit celý vývoj utkání. V čase 52:34 vstřelil šestou branku domácích David CHALUPA a hosté byli v koncích. Jejich hra už byla odevzdaná. V 55. minutě byl vyloučen Volráb, následoval ho domácí Krsek. Hosté si pak vzali oddechový čas a zkusili to v šesti hráčích na ledě. Sedmou branku do prázdné klece přidal v čase 58:55 Filip KRSEK a bylo vymalováno.