HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí přivítá poslední tým tabulky

Vrchlabí přivítá poslední tým tabulky

29.11.2009
Jan Pečeňák

Po zápase s Hradcem Králové se náš celek utká s týmem z opačného pólu tabulky. Do Vrchlabí totiž zavítá prvoligový nováček Salith Šumperk. Tomu se v posledních kolech vůbec nedaří, když si drží sérii pěti porážek v řadě. Šumperku se navíc nevede ani na cizích kluzištích, když na ledě soupeře nezískal už téměř dva měsíce jediný bod. Bude tato bilance Šumperka pokračovat i po zápase s Vrchlabím, který se koná ve středu 2.12. od 18:00 v Elektromont aréně?

Šumperk splácí nováčkovskou daň

Pár dní po říjnové porážce od Vrchlabí došlo v Šumperku k výměně trenérů. Od mužstva byla odvolána dvojice Režnar, Žurek a místo nich usedl na trenérskou židli Svatopluk Číhal. K několika změnám došlo i v hráčském kádru. Z mužstva odešli útočníci Pavelek, Steber, Barus, Vymazal a Brynecký. Místo nich přišli Jan Daneček, Ondřej Švaňhal a Martin Potočný.

Ze začátku se zdálo, že změny Šumperku pomůžou. V posledních kolech však jde tým od porážky k porážce. Posledních pět zápasů totiž prohrál a opět se ocitl na posledním místě tabulky. Šumperk je navíc nejhůř hrající mužstvo na ledě svých soupeřů, když na cizích kluzištích získal zatím pouhých šest bodů za výhru v Jihlavě a Havířově. Obě výhry jsou však již téměř dva měsíce staré.

Nejčastěji bodujícím hráčem týmu z Jeseníků je Jiří Hašek, který posbíral 22 bodů. S odstupem pěti bodů je Radim Antonovič a o další tři body méně má obránce Lubomír Vosátko. Vosátko je zároveň čtvrtým nejproduktivnějším obráncem celé 1. ligy. Jinak defenziva je velkým problémem Šumperka, který dostal již 99 branek a má tak nejděravější prvoligovou obranu. Šumperští asi i proto sáhli po výměně gólmanů, když nevýrazného Vojtka nahradil Saša Hylák. Hylákovi kryje záda Lukáš Daneček, který se na led dostává spíše vyjímečně.

V posledním zápase doma Šumperští vysoko podlehli Havířovu

V první třetině měli mírnou převahu domácí, ale proti brankáři Čechovi se prosadit nedokázali. Aktivní byl především domácí útočník Hašek, který byl třikrát sám proti gólmanovi, ale ani jednou neuspěl. Na druhé straně Hylák v brance Šumperka moc práce neměl a branku také nepustil.

Skóre se poprvé měnilo v 24. minutě, kdy se trefil hostující Seman. Za dalších pět minut se při přesilové hře dopustili domácí obránci chyby a hosté se po brance Šedivého dostali do vedení 2:0. Zbytek třetiny se opět nesl při převaze domácích, ale ty svoje souboje s Čechem stále prohrávali.

To se nezměnilo ani ve třetí třetině. Šumperští však postupem času rezignovali a to byla voda na mlýn Havířova. Stále častěji se dostávali k ohrožení šumperské branky a také v poslední minutě dvakrát uspěli. Na 3:0 zvýšil Fořt a definitivní podobu výsledku dal v pár vteřin před koncem Sikora. Tři body za výhru 4:0 si tak ze Šumperka odvezli Panteři.

Vrchlabí získalo v Šumperku tři body

První třetinu ovládli domácí hokejisté, kteří měli několik šancí, ale nevyužili ani jednu. Naši hráči zahrozili až ke konci prvního dějství, ale puk do branky také nedostali.

První branky se diváci dočkali ve čtvrté minutě prostřední části, kdy Kubeš přihrál Martinu Filipovi a ten prostřelil Hyláka. Vrchlabští hokejisté přidali ve 32. minutě další dvě branky. Nejprve při signalizované výhodě zvýšil Jan Čaloun a o pár vteřin později se gólově prosadil David Zíma. Domácí se snažili ještě do konce třetiny odpovědět, ale nepodařilo se jim to.

Čestného úspěchu se Šumperští dočkali ve 43. minutě, kdy kotouč za záda Ševčíka tečoval Petr Janečka. Domácí měli i několik dalších možností na zdramatizování zápasu, ale vrchlabský gólman všechny ostatní příležitosti hráčům Šumperka zhatil. Tři body za výhru 3:1 si tak odvezli hráči Vrchlabí.

D&D Elektromont Aréna
2.12. 18:00
HC Vrchlabí 26. kolo Salith Šumperk
12. 30 b. Umístění 16. 23 b.
7 – 2 – 5 - 11 Celková bilance 6 – 2 – 1 - 16
Martin Filip 7 g.+ 15 as. Nejproduktivnější hráč Jiří Hašek 12 g.+ 10 as.
Jan Čaloun 10 g. Nejlepší střelec Jiří Hašek 12 g.
Martin Filip 15 as. Nejvíce asistencí Lubomír Vosátko 13 as.
Martin Filip +11 Nejlepší hráč v +/- Matěj Pekr +4
Ladislav Gengel -13 Nejhorší hráč v +/- Jakub Hulva -14
Kamil Tvrdek 46 min. Nejtrestanější hráč Jiří Hašek 40 min.

21. kolo SK Horácká Slavia Třebíč - Salith Šumperk 5:3

HC Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Jaroměřský, Bendík, Čížek, Matějíček, Pácal, Chmelíř, Hanzl, Flašar - Gengel, Hanzal, Tvrdek, Filip Martin, Rusnák, Mikšovský, Zíma, Andres, Látal, Čaloun, Klimt, Kříž

Salith Šumperk: Hylák (Daneček) - Chatrnúch, Novotný, T. Sedlák, Ondráček, Rimmel, Zukal - Z. Sedlák, Potočný, Hašek - Noga, Hulva, Orsava - Švaňhal, Podešva, Antonovič - J. Daneček, Pekr

Středeční souboj bude jako hlavní rozhodčí pískat pan Petružálek, kterému budou asistovat pánové Hynčica a Mašek.