HC Stadion Vrchlabí – Konečně jsme dobře zakončili přesilovky, říká Štefan Rusnák
Ohlasy k zápasu

Konečně jsme dobře zakončili přesilovky, říká Štefan Rusnák

03.12.2009
Jana Poskerová

Tabulkově poslední Šumperk nepředvedl na ledě Vrchlabí vůbec špatný výkon. Výborně chytající brankář Petr Ševčík však tým HC Vrchlabí podržel, zato v Hylákově svatyni se puk skvěl čtyřikrát.

„V Hradci jsme bojovali a hráli obětavě, prohráli jsme takovými nešťastnými góly. Určitě jsme měli na ty tři body, hlavně trenér Řeháček by si je zasloužil, ale jsme rádi i za ten jeden,“ vrací se ještě k utkání z minulého týdne Štefan Rusnák.

Pak už plynule přejde k hodnocení utkání se Šumperkem: „Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Myslím, že jsme k němu přistoupili zodpovědně a hlavně jsme jej vyhráli.“ Navíc se konečně podařilo zlomit smůlu v přesilovkách a padaly góly v soupeřově oslabení: „ Můžeme být spokojení, tři body jsou doma, ale mohli jsme se vyvarovat faulům, nechat se vylučovat, když vedeme o tři góly je zbytečné.“

Nový trenér již zavedl nové pokyny ke hře: „Hrajeme víc dozadu a snažíme se bojovat a střílet,“ prozrazuje útočník s patnáctkou na zádech.

Trenér Josef Řeháček tak spokojený s výkonem svých svěřenců nebyl, vyhráli, připsali si tři body, ale… Kritika jejich hry byla veliká, ale přesto: „Každý trenér by se teď momentálně cítil dobře, ale bude spousta práce. Hlavně bych chtěl, aby se náš hokej zlepšil a hráli jsme jako dřív. Taktiku už mám, teď už ji jenom plnit a hrát dobře. V Hradci se jim to dařilo, ale se Šumperkem už to bylo horší.“ Podle trenéra se mužstvo musí uklidnit a plně se soustředit na hru.