HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí čeká zápas na ledě vedoucího týmu

Vrchlabí čeká zápas na ledě vedoucího týmu

24.01.2010
Jan Pečeňák

Po dvou porážkách v řadě čeká naše mužstvo zápas, ze kterého by byl i jeden získaný bod úspěchem. Vrchlabští hokejisté totiž zajíždějí na led Ústí nad Labem. I přesto, že Ústečtí Lvi suverénně kralují první lize, dokázalo Vrchlabí ve třech vzájemných zápasech získat již pět bodů za dvě domácí vítězství. Další možnost k obrání favorita budou mít naši hráči ve středu 27.1. od 18:00 v ústecké Zlatopramen aréně.

Do utkání nezasáhne Jan Čaloun, který se nevešel do sestavy. Zkušený útočník si tak ani počtvrté v sezóně nezahraje proti svému bývalému klubu.

Ústí kraluje první lize

Slovan prochází první ligou jako nůž máslem a proto není třeba něco výrazněji měnit. V letošním roce totiž Ústečtí ještě neprohráli a ztratili pouze bod po výhře na samostatné nájezdy v Hradci Králové. Při pohledu na tabulku to znamená zisk 108 bodů, náskok šestnácti bodů před druhým Chomutovem a jisté první místo. Kosmetickou změnou v sestavě Lvů je pouze příchod útočníka Petra Přeučila a na střídavé starty beka Marka Trončinského z Kladna. Do týmu se také z hostování v našem klubu vrátil Pavel Kříž.

Lvi také vynikají v produktivitě a defenzivě. V obou položkách jsou nejlepším prvoligovým týmem. Týmovému bodování vévodí Jan Alinč se ziskem 38 bodů (13+25). Druhým nejproduktivnějším hráčem je Roman Pšurný (16+20) a tím třetím je Pavel Janků (20+15), který je zároveň nejlepším střelcem Slovanu. Celkově již pět hráčů překonalo třicetibodovou hranici. Nejlepšími výkony v obraně se prezentuje Roman Němeček (4+19), který je nejproduktivnějším prvoligovým bekem. Daří se i Davidu Pojkarovi (7+12), který je celkově šestým nejčastěji bodujícím obráncem v 1. lize. V brance se mohou Ústečtí spolehnout na zkušenou dvojici Orct, Salfický, kterým kryje záda Radek Fiala a Jan Wegert. Ti se však do branky dostávají pouze sporadicky.

Marodka Ústí nad Labem je také poměrně početná, když na ní najdeme sedm jmen. Chřipka trápí Michala Dragouna a Pavla Janků. Výron kotníku na led nepustí Ondřeje Havlíčka. Dlouhodobě jsou zraněni Hovorka, Šaffer, Mrázek a Vobořil.

V posledním kole zvítězil Slovan ve Znojmě

První branka zápasu padla již ve třetí minutě a zasloužil se o ní domácí Jakub Svoboda. Za další tři minuty však již byl stav opět nerozhodný, když v přesilové hře vyrovnal Roman Pšurný. Tento stav vydržel pouhých 58 vteřin, než poslal domácí do vedení Karel Plášek. I na tuto branku našel Slovan poměrně rychlou odpověď. Ve 12. minutě vyrovnal Pavel Kříž. Tím brankové hody v první třetině skončily.

Hosté se dostali v zápase poprvé do vedení ve 25. minutě, kdy se prosadil Jakub Kloz. Na rozdíl dvou branek zvýšil minutu před odchodem do kabin David Pazourek. Orli však ještě před koncem třetiny dokázali snížit. V signalizované výhodě se trefil Lubomír Štach.

Po pěti minutách třetího dějství Znojmo vyrovnalo. Po chybě obrany poslal puk za brankovou čáru Václav Meidl. Další změna skóre přišla v 51. minutě, kdy vrátil hostům vedení Martin Šagát, a jak se později ukázalo, byla to branka vítězná. Domácí se dalšího vyrovnání již nedočkali a naopak při závěrečné power play inkasovali do prázdné branky. Definitivní podobu výsledku dal v poslední minutě David Pojkar. V brankové přestřelce tak byli úspěšnější hosté, když vyhráli 6:4.

Vrchlabí se proti Lvům poměrně daří

Úvod prvního vzájemného zápasu v letošní sezóně nabídl vyrovnaný hokej, ale postupem času se začali prosazovat domácí hráči. Svůj tlak korunovali také vedoucí brankou. V přesilové hře se k odraženému puku dostal Milan Mikulík, který překonal Biegla – 14. minuta 1:0. Do konce třetiny mohli Ústečtí skóre navýšit, ale díky vrchlabskému brankáři se to nepodařilo. Prostřední dějství se neslo ve stejném duchu, jako to předcházející končilo. Domácí tlačili a hosté bránili. Přesto se nakonec Vrchlabští dočkali vyrovnání. Ve 33. minutě se tvrdou ranou od modré čáry prosadil Lukáš Chmelíř. Jelikož se domácí hokejisté ve druhé třetině střelecky neprosadili, byly šance do třetí části hry vyrovnané. Nerozhodný stav však vydržel ve třetí třetině pouhých šest minut. Druhou přesilovou hru využili domácí díky Roku Pajičovi, kterému stačilo dorazit puk do odkryté části branky. Rozhodnutí padlo v 57. minutě, když napodruhé dostal puk za Bieglova záda Roman Pšurný. Zbytek zápasu si již domácí pohlídali a mohli slavit tříbodový zisk po výhře 3:1.

Odveta na ledě Vrchlabí nabídla v úvodní třetině vyrovnaný hokej s řadou šancí na obou stranách, kdy především ty Ústecké volaly po gólu. Postupně si však na Ševčíkovi vylámali zuby Šagát, Sklenička či Pajič. Druhou třetinu začali lépe domácí a také se dostali do vedení. Ve 26. minutě předvedl svůj důraz Tomáš Klimt a poslal puk za Salfického záda. Hosté mohli bleskově vyrovnat, ale Ševčík svůj celek opět podržel. Do konce třetiny se stav nezměnil a domácí šli do poslední třetiny s jednobrankovým náskokem. Podruhé se stav zápasu měnil hned v 42. minutě a opět byl střelcem branky Tomáš Klimt, který po samostatné akci zvýšil na 2:0. Lvům nezbylo nic jiného než vrhnout všechny síly do útoku a pokusit se stav zápasu otočit. Šancí k tomu měli dostatek, ale naděje na bodový zisk držel pro vrchlabský tým jejich gólman. Nakonec se však i hosté dočkali vstřelené branky. V 60. minutě se ve vlastním oslabení dostal před Ševčíka Martin Šagát a snížil. Vyrovnat však již hosté nestihli, a tak tři body za výhru 2:1 zůstali Vrchlabským.

I druhé domácí utkání s Ústím začali lépe Vrchlabští, kteří se již v sedmé minutě dostali do vedení. Přesilovou hru bleskově využil David Zíma. Na další branku si museli diváci počkat až do druhé třetiny. Hned po dvou minutách prostředního dějství hosté vyrovnali. Z dorážky se prosadil Robin Hanzl. Otočit stav zápasu se Lvům podařilo o deset minut později, kdy střelecky uspěl nejlepší střelec Ústí Pavel Janků. Aby toho nebylo pro Vrchlabí málo, tak se hosté prosadili i potřetí. V 35. minutě využil početní výhodu Jan Alinč. Domácí se však nevzdali a dokázali ve třetí třetině vyrovnat. V 53. minutě snížil v přesilové hře Martin Filip a o dvě minuty později v oslabení vyrovnal Tomáš Klimt. Zápas tak dospěl do prodloužení a nakonec i k samostatným nájezdům. Jediným úspěšným střelcem byl Nikola Gajovský, který rozhodl o zisku dvou bodů pro Vrchlabí po výsledku 4:3.

Zlatopramen Aréna Ústí nad Labem
27.1. 18:00
HC Slovan Ústečtí Lvi 43. kolo HC Vrchlabí
1. 108 b. Umístění 9. 60 b.
32 – 5 – 2 - 3 Celková bilance 15 – 5 – 5 - 18
Jan Alinč 13 g.+ 25 as. Nejproduktivnější hráč Martin Filip 11 g.+ 13 as.
Pavel Janků 20 g. Nejlepší střelec Jan Čaloun 13 g.
Jan Alinč 25 as. Nejvíce asistencí Martin Filip 23 as.
Roman Němeček +28 Nejlepší hráč v +/- Martin Filip +16
Vladislav Vrtek -1 Nejhorší hráč v +/- Jan Čaloun -13
Zbyněk Sklenička 85 min. Nejtrestanější hráč Stanislav Procházka 55 min.

38. kolo HC Slovan Ústečtí Lvi - KLH Chomutov 6:5

HC Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Matějíček, Chaloupka, Bendík, Vála, Chmelíř, Čížek, Novajovský, Hanzl - Tvrdek, Filip, Beck - Gengel, Čaloun, Klimt - Kubeš, Rusnák, Procházka - Andres, Zíma, Mikšovský

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický (Fiala) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž O., Brož, Novotný, Gýna - Kloz, Alinč, Pazourek - Kříž P., Pajič, Sklenička - Šagát, Hanzl, Heřman - Pšurný M., Mikulík, Pšurný R.

Zápas vrchlabských hokejistů na ledě Ústí nad Labem, bude jako hlavní rozhodčí pískat pan Dvořák, kterému budou na čarách vypomáhat pánové Flegl a Šperl.