HC Stadion Vrchlabí – Ústecký kat Klimt tentokrát mlčel

Ústecký kat Klimt tentokrát mlčel

28.01.2010
Martin Pešout

V prosinci exústecký útočník Tomáš Klimt popravil Slovan třemi brankami a díky němu mělo Vrchlabí jako jediné z celé soutěže s Ústím kladnou bilanci. To však už neplatí. Ve středu celek z Podkrkonoší neměl nárok. Žlutomodří vyřídili soupeře za úvodních patnáct minut a překonali loňský bodový rekord. „Ústí bylo lepší,“ uznal bez váhání vrchlabský elitní snajpr.

Ševčík? Klimt? Minimum branek? Středeční večer úplně vymazal nastolené pořádky. Vrchlabí jako jediné v letošní sezóně dokázalo hned dvakrát vyzrát na ústecký Slovan. Každé vzájemné měření sil přitom mělo stejného jmenovatele. Vrchlabského brankáře Ševčíka, který často přiváděl žlutomodré střelce k šílenství, útočníka Klimta, jenž si na Ústí pokaždé vybrousil nečekanou formu, a skoupé množství branek.

Vytříbený vrchlabský defenzivní a bruslařsky náročný styl protentokrát selhal. Ševčík zmizel z branky po třígólové sprše už v patnácté minutě. Neřádil ani forvard Klimt, slavíci před třemi sezónami ústecký postup do extraligy. Ústečtí obránci pro něj neměli pochopení a šestatřicetiletý hráč vyšel bodově naprázdno. „Domácí se prosadili hned ze začátku zápasu. Po třech brzkých inkasovaných brankách už bylo těžké s výsledkem něco udělat. Proti Ústí se nám letos dařilo. Je ovšem také rozdíl nastupovat do utkání v domácím prostředí nebo venku. Ústí je totiž na doma o mnoho silnější,“ vyprávěl Klimt.

V posledním lednovém týdnu se mimo jiné znovu nedokonalo povstání bývalých Lvů. Klimt s dalším bývalým ústeckým bekem Válou měli spíše starosti zabránit další gólové lavině vládce soutěže. Ani na čtvrtý pokus navíc nedošlo ke konfrontaci ústecké legendy Čalouna proti klubu svého srdce. „S Čalounem tvoříme solidní útočnou dvojici. Hráli jsme spolu v jedné formaci i v předešlém souboji s Olomoucí. Proč nehrál, je ovšem hlavně věc Čalouna a klubu. Je to střelec, branky dávat umí. Určitě je škoda, že nenastoupil. My to ale neovlivníme,“ krčil Klimt rameny.

Klimt ústeckou Zlatopramen Arénu dobře zná. Prožil v ní řadu emotivních okamžiků. V dresu Lvů zažil památné prvoligové finále s Chomutovem. Vloni pro změnu město na Labi dobýval při angažmá v Kometě Brno. „Zápasy proti Ústí pro mě ale nemají zvláštní atmosféru. Už jsem proti němu nastupoval v minulých dvou sezónách,“ vysvětluje.

Vrchlabí si porážkou na ledě Ústí řádně zkomplikovalo situaci. Zatímco v minulé sezóně se v klidu mohlo připravovat na vyřazovací boje, letos má vcelku opačné starosti. Pohybuje se na hraně předkola play-off, může se také namočit do bojů v neoblíbeném play-out. „Vloni Vrchlabí všechno vycházelo. S Kometou jsme s nimi měli velké potíže. Sezóna mu vyšla a zařadilo se mezi elitní prvoligové celky. Letos se tolik nedaří. Ale málokomu se podaří být několik sezón na špici. Věřím, že se protlačíme do předkola play-off. O to více si pak postupu budeme vážit. A tam už je možné cokoli. Nikde není psáno, že nemůžeme ještě dojít daleko,“ tvrdí.

Klimt možná našel příčinu složité situace jeho zaměstnavatele. „Ze začátku sezóny jsme měli několik zraněných hráčů. Liga je boj, ve středu tabulky jsou bodové odstupy minimální,“ ví.

Zkušený harcovník se zkraje sezóny rozloučil s extraligovou Kometou Brno a našel novou výzvu ve městě pod vyhlášeným Špindlerovým Mlýnem. „V Kometě jsem ukončil smlouvu, takže už nejsem jejím hráčem. Zamířil jsem tedy do Vrchlabí. Končit sezónu v říjnu se mi opravdu nechtělo. Ve Vrchlabí jsem formou hostování,“ prozradil Klimt.