HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí čeká ve čtvrtfinále Ústí

Vrchlabí čeká ve čtvrtfinále Ústí

15.02.2011
Jan Hanuš, Jan Bažant

Tvrdý oříšek čeká na hokejisty Vrchlabí ve čtvrtfinále play-off 1.ligy. Střetneme se totiž s letošním vítězem základní části, týmem HC Slovan Ústečtí Lvi. Naše hráče k tomu odsoudila výhra Znojma nad Benátkami (5:1).

Kádr Ústí nedoznal takových změn jako kádr jeho konkurenta v boji o vítězství v 1.lize, Chomutov, ale přesto přivedl několik zajímavých tváří. Nejzajímavější posilou z poslední doby je rozhodně příchod zkušeného Jaroslava Roubíka, který svými góly táhnul Hradec Králové. V týmu soupeře působí také několik hráčů dobře známých fanouškům Vrchlabí, například Marek Čurilla nebo slovinský reprezentant Rok Pajič, kterému se letos daří a se 17 zásahy patří k nejlepším střelcům Ústí. V brance se může Slovan spolehnout na ostříleného matadora Zdeňka Orcta, jehož procentuální úspěšnost zákroků 92,05 % je velice slušná. Možná ovšem trenér Petr Rosol dá přednost také velezkušenému Dušanu Salfickému. Trio brankářů pak doplňuje mladší Pavel Francouz.

Série se na hraje na 4 zápasy, prostředí se střídá po dvou zápasech, boj startuje v Ústí. Naše borce nečekají lehké zápasy, ale jak už v této sezóně dokázali, jsou schopni obrat o body i papírově silnějšího soupeře. Uvidíme, jestli na konci série bude slyšet vítězný řev Lva a nebo vypukne euforie v Krakonošově.

Zlatopramen Aréna Ústí nad Labem
18.2. 18:00 19.2. 17:00
HC Slovan Ústečtí Lvi čtvrtfinále play-off HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
Statistiky po 44. kole
1. 92 b. Umístění 9. 64 b.
23 – 9 – 5 – 7 Celková bilance 16 – 5 – 6 – 17
Jaroslav Roubík 22 g.+ 22 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 9 g.+ 17 as.
Jaroslav Roubík 22 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek
Patrik Beck
Radek Hubáček
Ondřej Látal
všichni 9 g.
Robin Hanzl 26 as. Nejvíce asistencí Kamil Tvrdek
Martin Filip
oba 17 as.
Richard Diviš +21 Nejlepší hráč v +/- Marek Loskot +7
Kamil Černý -6 Nejhorší hráč v +/- Martin Dudáš -10
Zbyněk Hampl 81 min. Nejtrestanější hráč Martin Dudáš 104 min.
Pavel Francouz 1,93
Zdeněk Orct 2,30