HC Stadion Vrchlabí – Koutský dominuje první lize i nadále, překonán byl po 165 minutách
Ohlasy k zápasu

Koutský dominuje první lize i nadále, překonán byl po 165 minutách

19.02.2011
Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem - K dalšímu zápasu zavítal se svým týmem papírově nejlepší brankář předkola play-off Vladislav Koutský, do Ústí nad Labem. Již před utkáním bylo zřejmé, že vyzrát na tohoto maskovaného muže nebude jednoduché, neboť za čtyři střetnutí s Berounem inkasoval pouze dvakrát a pyšnil se třemi shut-outy! Jeho procentuální úspěšnost zákroků činila před zápasem se Lvy 97,54 % (nyní 96,3 %). Překonán byl až po dlouhých 165 minutách a i přesto, že na severu Čech kapituloval celkem čtyřikrát, vévodí dále statistikám druhé nejvyšší hokejové soutěže v České republice.

Klání hodnotil téměř šestadvacetiletý gólman jako velmi vyrovnané, litoval neproměněných šancí. "Bylo to hodně vyrovnané, vytvořili jsme si i dobré šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Ústí nás tímto určitě potrestalo," znělo z úst Koutského.

Pro Koutského byly klíčové momenty hned dva. "Vyrovnávací gól na 1:1, jenž jsme obdrželi kolem poloviny zápasu a branka v závěru druhé části při naší přesilovce dění výrazně ovlivnilo," dodal.

Do krajské metropole přijeli Vrchlabští ubránit úvod utkání a vyvarovat se zkratu, který nastal například při posledním měření sil těchto dvou soupěřů (30. kolo v Ústí nad Labem). "Chtěli jsme prvních deset minut neinkasovat, protože víme, že Ústí je nebezpečné už ze začátku. První část se nám ubránit podařilo, druhá perioda nám již bohužel nevyšla," smutnil.

Vrchlabí dnes obdrželo dva góly ve vlastní početní výhodě. Podle nejlepšího brankáře první ligy se jednalo o nešťastnou náhodu. "Někdy se to "podaří". Celou sezónu se nám to nestalo, dnes to byla bohužel smůla," řekl.

Vladislav Koutský pustil za svá záda až trefu Handlovského z 29. minuty, naposledy inkasoval ve druhém duelu s Berounem. Z pěti zápasů nadstavby má na kontě tři nuly. "Nějak jsem na to nemyslel, celé play-off se hraje ze zajištěné obrany, takže ty nuly přijdou. Ústí je hodně kvalitní soupeř, mají spoustu šikovných hráčů a bylo by hodně těžké zde vychytat nulu. Je to ale zásluha celého týmu, v sérii s Medvědy jsme dobře bránili a pohlídali si to. Snad se to čisté konto ještě letos podaří," nastínil optimisticky.

Mladý brankář oblékal jako mladý dres Pardubic, stál i po boku velkých hvězd, doslova brankářských legend, jakými byli například Ján Lašák či Dominik Hašek. V extralize mužů nastoupil za Pardubice třináctkrát. "V Pardubicích jsem to prošel od dorostu, bydlím tam dosud, je to pěkné město a vzpomínám na působení tam dobře. Hodně mi to dalo, dalo se něco přiučit od světových gólmanů a sbírat zkušenosti. Byla radost je sledovat," zavzpomínal.

Během působení na východě Čech nahlédl i jako dorostenec a junior do kabiny národního celku, za čtyři roky nastoupil k dvaceti utkáním. "Bylo to také super období, že jsem mohl reprezentovat náš stát od šestnácti do dvaceti let. Je zážitkem, zahrát si proti světu," líčil.

Minulý ročník strávil převážně v Chrudimi, na kterou ale moc dobré vzpomínky nemá. "Nebylo to vydařené angažmá, moc mi ta sezona nevyšla," popisoval.

A jaké jsou cíle vrchlabského muže z brankoviště? "Chtěl bych odchytat, co nejvíce utkání v první lize. Každý hráč chce co nejvýše, ale důležité je chytat," prozradil.

Zajímavostí také je, že Koutský narazil v play-off na Slovan i předloni, pro změnu v Hradci Králové. "I to byly dobře prožité čtyři roky. Ústí je mi pro play-off prostě souzeno," uzavřel.