HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí čeká těžká zkouška v podobě Ústí nad Labem

Vrchlabí čeká těžká zkouška v podobě Ústí nad Labem

10.12.2009
Jan Pečeňák

Po třech výhrách nad celky z té horší poloviny tabulky čeká naše hokejisty o poznání těžší soupeř. Do Vrchlabí totiž zavítá jeden z favoritů soutěže HC Slovan Ústečtí Lvi. Náš sobotní soupeř prozatím plní roli jednoho z aspirantů na postup a vévodí celé 1. lize. Utkání mezi aktuálně osmým a prvním týmem tabulky se koná v sobotu 12.12. od 18:00 v Elektromont aréně.

Lvi potvrzují roli favorita

Pouze dvakrát odjížděli hráči Slovanu z ledu po skončení zápasu bez bodového zisku. V 11. kole prohráli na ledě Chomutova a v 25. kole překvapivě snadno podlehli v Benátkách nad Jizerou. Dva body dokázali Ústí nad Labem uzmout hokejisté Znojma. V dalších čtyřech zápasech pak zvítězili Ústečtí v prodloužení nebo díky nájezdům. Ústí je také nejlépe hrajícím týmem na kluzištích svých soupeřů, kde mají bilanci dvanácti výher a dvou porážek.

Jelikož mužstvo Lvů kraluje suverénně prvoligové tabulce, mnoho zásahů do kádru nebylo v průběhu sezóny třeba. Tým prakticky opustil pouze Pavel Kříž, který zamířil na hostování do našeho mužstva. Na střídavé starty pak jsou uvolňováni František Mrázek, Milan Mikulík a nově Zdeněk Orct. Naopak vyřízené střídavé starty do Ústí nad Labem má bek Litvínova Karel Kubát.

Za dobrými výsledky stojí také nejlepší defenziva v 1.lize. Je to i díky Zdeňku Orctovi, který má nejnižší brankový průměr inkasovaných branek ze všech prvoligových gólmanů. Dostává tak v brance mnohem více prostoru než Dušan Salfický. Třetím gólmanem je Jan Wegert, který však odchytal pouhých 27 minut. V obraně podává nejlepší výkony Roman Němeček, který již stihl nasbírat 13 bodů (3+10). Nejčastěji bodujícím hráčem byl dlouhou dobu Rok Pajič, který již nasbíral 22 bodů (12+10). Díky poslednímu zápasu se před něj však dostal zkušený útočník Jan Alinč (6+17). Třetím nejproduktivnějším hráčem Ústí je Roman Pšurný (8+13).

Slovan v posledním kole nezaváhal s Jihlavou

V první třetině byli více aktivnější domácí, ale z řady šancí dokázali proměnit pouze jedinou. V 16. minutě se z dorážky prosadil Pavel Janků. Hosté měli také pár střeleckých příležitostí, ale nevyužili ani jednu.

Druhě dějství téměř kopírovalo to předcházející. Převahu měli domácí a jen díky špatné mužce nebylo skóre po dvou třetinách výraznější. I ve druhé části totiž padla pouze jedna branka. Zasloužil se o ní ve 26. minutě opět Pavel Janků.

Třetí perioda už byla na branky mnohem bohatší. V 43. minutě zužitkoval svůj únik ke vstřelení třetí branky Adam Šaffer. V 50. minutě zvýšil na 4:0 David Pazourek. Až poté se prosadili i hosté. V 56. minutě využil přesilovou hru Čachotský a za dvě minuty snížil na rozdíl dvou branek Hodek. To však bylo z jihlavské strany vše. Definitivní podobu výsledku dal v poslední minutě Zbyněk Sklenička. Tři body tak získali domácí po výsledku 5:2.

Na ledě Ústí prohrálo Vrchlabí o dvě branky

Úvod zápasu nabídl vyrovnaný hokej, ale postupem času se začali prosazovat domácí hráči. Svůj tlak korunovali také vedoucí brankou. V přesilové hře se k odraženému puku dostal Milan Mikulík, který překonal Biegla – 14. minuta 1:0. Do konce třetiny mohli Ústečtí skóre navýšit, ale díky vrchlabskému brankáři se to nepodařilo.

Prostřední dějství se neslo ve stejném duchu, jako to předcházející končilo. Domácí tlačili a hosté bránili. Přesto se nakonec Vrchlabští dočkali vyrovnání. Ve 33. minutě se tvrdou ranou od modré čáry prosadil Lukáš Chmelíř, který vyrovnal. Jelikož se domácí hokejisté ve druhé třetině střelecky neprosadili, byly šance do třetí části hry vyrovnané.

Nerozhodný stav však vydržel ve třetí třetině pouhých šest minut. Druhou přesilovou hru využili domácí díky Roku Pajičovi, kterému stačilo dorazit puk do odkryté části branky. Rozhodnutí padlo v 57. minutě, když napodruhé dostal puk za Bieglova záda Roman Pšurný. Zbytek zápasu si již domácí pohlídali a mohli slavit tříbodový zisk po výhře 3:1.

D&D Elektromont Aréna
12.12. 18:00
HC Vrchlabí 29. kolo HC Slovan Ústečtí Lvi
8. 39 b. Umístění 1. 72 b.
10 – 2 – 5 - 11 Celková bilance 24 – 4 – 1 - 2
Martin Filip 8 g.+ 17 as. Nejproduktivnější hráč Jan Alinč 6 g.+ 17 as.
Jan Čaloun 10 g. Nejlepší střelec Pavel Janků 13 g.
Martin Filip 17 as. Nejvíce asistencí Jan Alinč 17 as.
Martin Filip +14 Nejlepší hráč v +/- Roman Pšurný +16
Jan Čaloun -13 Nejhorší hráč v +/- Jan Kloz
Andrej Novotný
Vladislav Vrtek všichni -1
Kamil Tvrdek 48 min. Nejtrestanější hráč Zbyněk Sklenička 71 min.

24. kolo HC Slovan Ústečtí Lvi - Orli Znojmo 2:3p

HC Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Bendík, Hrach, Matějíček, Pácal, Chmelíř, Čížek, Chaloupka, Jaroměřský - Tvrdek, Filip, Rusnák Š.- Gengel, Gajovský, Klimt - Andres, Kříž, Látal - Mikšovský, Zíma, Hanzal

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička – Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Hanzl, Dragoun – Šagát, Pajič, Heřman – M. Pšurný, Kloz, Šaffer

Utkání bude jako hlavní rozhodčí pískat na Kubičík, kterému budou asistovat pánové Brabec a Chocholouš.