HC Stadion Vrchlabí – Ve Vrchlabí přivítáme Rebely

Ve Vrchlabí přivítáme Rebely

14.01.2010
Jan Hanuš

První liga spěje pomalu do finále a před vypuknutím vrcholu sezóny se vrchlabští hráči představí domácímu publiku pouze třikrát. V nesmírně důležitém utkání přivítají v sobotu 16. ledna havlíčkobrodské Rebely. I když je Havlíčkův Brod na 12. příčce a Vrchlabí deváté, dělí je pouhopouhý jeden bod.

Něco málo o Rebelu

Do nadstavbové části prvoligové soutěže vstoupil havlíčkobrodský Rebel na sedmém místě se ziskem 44 body. Následujících devět kol znamenalo zisk 12 bodů a propad na dvanácté místo. Ovšem pohled na tabulku odhaluje neobyčejně semknutý střed prvoligové tabulky, neboť šest týmů od sedmého do dvanáctého místa dělí pouhopouhé tři body.

Nejproduktivnějším hráčem Rebelu je útočník Miroslav Třetina, který zatím vynechal pouze jeden zápas a nasbíral 32 bodů za 14 branek a 18 asistencí. Nejlepším střelcem Rebelů je se 17 přesnými zásahy Miroslav Holec, nejlepší nahrávač týmu je s 20 asistencemi Tomáš Svoboda.

Z obránců se nejvíce daří Michalu Vyhlídalovi (5+13) a mezi třemi tyčemi se v letošní sezóně vystřídalo pět mužů s maskou a z nich tam strávil nejvíce času, celých 1127 minut Jaroslav Suchan s úspěšností 91,71 % a s brankovým průměrem 2,66.

HC Rebel Havlíčkův Brod – Orli Znojmo 5:2

850 diváků se v Kotlině dočkalo prvního gólu v desáté minutě do sítě hostujícího celku. Šťastným střelcem byl domácí Michael Vyhlídal. Radost domácích vydržela 4 minuty po kterých vyrovnal znojemský Jiří Beroun. V závěru třetiny byli aktivnější domácí, ale i přesto se do kabin odcházelo s vyrovnaným stavem.

Ve druhé dvacetiminutovce to byli opět domácí kteří se dostali do vedení. Ve 23. minutě ujel Tomáš Svoboda a Rebelové vedli 2:1. Tři minuty před koncem zvýšil na 3:1 opět domácí Tomáš Svoboda. V závěru se Znojmu naskytla početní výhoda. Ta ovšem nesplnila svůj účel, a tak před závěrečným dějstvím Rebelové vedli o dvě branky.

I v úvodu třetí třetiny hráli Orli přesilovku a tentokrát úspěšně. Pod horní tyčku zakončoval Přemysl Sedlák. Tento stav však vydržel jen čtyři minuty a domácí opět vedli o dvě branky, to když ,b>Lukáše Endál překonal Horčičku. Poslední branku utkání vstřelil z trestného střílení Miroslav Holec, jenž ukázkově zakončil nad Horčičkův pravý beton – 5:2.

Vzájemné zápasy

V letošní sezńě se bude jednat již o čtvrtý vzájemný zápas obou celků. První zápas v sedmém kole byl jasnou záležitostí vrchlabského celku který vyloupil havlíčkobrodskou Kotlinu 0:4 po trefách Matějíčka, Čalouna, Tvrdka a Bendíka.

Odveta se odehrála 21.11. kdy se hrálo 22. kolo a ve vrchlabské Elektromont Areně přetlačili domácí Rebely až na nájezdy. Na střely Gengela a Filipa odpověděli Rebelové brankami Knotka a Holce a zápas tak přes prodloužení dospěl až do nájezdů, kde byl jediným úspěšným exekutorem domácí Martin Filip.

Až třetí vzájemné utkání skončilo pro vrchlabské bez bodů. Zápas 32. kola gólově otevřel Endál, ve druhé třetině vyrovnal Gengel a vzápětí Rebelové opět vedli zásluhou Havla. Ovšem během čtyř minut po přesných střelách Klimta a Matějíčka byli ve vedení horalové. To jim vydrželo až do poloviny poslední třetiny, kdy branky Holce a Třetiny rozhodly o třech bodech pro Havlíčkův Brod.

D&D Elektromont Aréna
16.1. 18:00
HC Vrchlabí 40. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod
9. 57 b. Umístění 12. 56 b.
14 – 5 – 5 – 16 Celková bilance 14 – 5 – 4 – 16
Martin Filip 11 g.+ 23 as. Nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina 14 g.+ 18 as.
Jan Čaloun 12 g. Nejlepší střelec Miroslav Holec 17 g.
Martin Filip 23 as. Nejvíce asistencí Tomáš Svoboda 20 as.
Martin Filip +17 Nejlepší hráč v +/- Vojtěch Němec +7
Jan Čaloun -11 Nejhorší hráč v +/- Martin Ondráček -21
Kamil Tvrdek 48 min. Nejtrestanější hráč Miroslav Třetina 104 min.

39. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod - Orli Znojmo 5:2

HC Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Matějíček, Chaloupka, Bendík, Vála, Chmelíř, Novajovský, Hanzl - Tvrdek, Filip, Rusnák, Gengel, Gajovský, Klimt, Kubeš, Zíma, Andres, Čaloun, Kříž

HC Rebel Havlíčkův Brod: Furch – Šulc, A. Jelínek – Jebavý, Soldán – Vyhlídal, Roth – Hertl, Pavlík – Knotek, Třetina, Ondráček – Endál, Růžička, Sklenář – Holec, Voj. Němec, Svoboda – Borovanský, Škarýd, Smith

Jako hlavní rozhodčí přijede pod Krkonoše z Pardubic pan Petr Úlehla, spolu s ním budou na čarách pan Jan Padevět taktéž z Pardubic a pan Tomáš Prchal z Lázní Bohdaneč.