HC Stadion Vrchlabí – Tipsport Hockey Cup startuje, Vrchlabí jej zahájí v Plzni

Tipsport Hockey Cup startuje, Vrchlabí jej zahájí v Plzni

02.08.2008
Jakub Gabriel

V R C H L A B Í - Již v úterý 5. srpna od 17:30 se utkají vrchlabští hokejisté v plzeňské ČEZ Aréně s týmem HC Lasselsberger Plzeň. Odehrají tak svoje první utkání. Vrchlabí hraje Tipsport Hockey Cup poprvé v historii! Ve skupině B se v úterý proti sobě postaví ještě HC MOUNTFIELD s HC Znojemskými Orly.

Lasselsberger v Tipsport Hockey Cupu 2007

Plzeňský tým naskočil minulý rok do poháru opravdu výborně. Po prvních třech utkáních s pražskou Slavií, budějovickým MOUNTFIELDEM a znojemskými orly vedli základní skupinu se ziskem všech 9 bodů. Ovšem v dalších třech utkáních základní skupiny hned dvě ztratili a protože jedna porážka byla s Budějovicemi, Plzeň zůstala pouze o skóre druhá a s 12 body se loučila s pohárem. Dále tedy postoupil MOUNTFIELD, který v semifinále nestačil na Karlovy Vary.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Berounští Medvědi 6:2

Do utkání vstoupili lépe Medvědi, když účet zápasu otevřel již ve 3. minutě Kocman. Domácí se ale rychle oklepali a během tří minut otočili stav zásluhou Šindela, Kubicy a Důrase zvrátili stav na 3:1. Na 4:1 zvýšil v 39. minutě Stránský. Berounští se však nevzdávali a na začátku třetí třetiny snížil stav Křesťan, ale to bylo z jejich strany vše. O 10 minut později opět zvýšil náskok Matějovský a šestigólové konto završil v poslední minutě Dvořák.

HC VCES Hradec Králové – HC Vrchlabí 1:2

Ke druhému přípravnému utkání vyjeli vrchlabští hokejisté a po úterním neúspěchu v Chrudimi se v Hradci Králové radovali z výhry 2:1. Všechny tři branky padly v rozmezí 10 minut. Nejdříve se trefil vrchlabský Gajovský, ovšem Karlíčkovi se v přesilovce podařilo vyrovnat. Potom ale vstřelil vítěznou branku Galvas, který si připsal branku i v Chrudimi.