HC Stadion Vrchlabí – Při hře pět na pět to bylo vyrovnané, míní kapitán Aleš Vála
Ohlasy k zápasu

Při hře pět na pět to bylo vyrovnané, míní kapitán Aleš Vála

05.08.2008
Patrik Huber, Jakub Gabriel

(Původní zpravodajství z Plzně) - Dlouho očekávaný vstup do Tipsport Cupu přinesl hokejistům Vrchlabí porážku. V Plzni sice od první minuty vedli, ovšem Plzeň díky přesilovým hrám dokázala zápas otočit. "Nepodali jsme dnes špatný výkon, rozdíl mezi oběma týmy byl však patrný v přesilových hrách. My jsme nedokázali využít žádnou, Plzeň v nich skórovat dokázala. Při hře 5 na 5 jsme dokázali odehrát vyrovnaný zápas, ale přesilovky prostě rozhodli," uvedl kapitán mužstva Aleš Vála.

Vrchlabí vstoupilo do zápasu famózně a hned v první minutě se dostalo do vedení. "Hraje se 60 minut, ale když se mužstvu podaří vstřelit rychlý gól, tak to povzbudí a pomohlo nám to k nástupu do zápasu," konstatovala opora týmu.

Tipsport Cup je výrazným zpestřením prvoligových mužstev, vždyť Vrchlabí přivítá na domácím kluzišti účastníky Ligy mistrů například mužstvo Českých Budějovic a Slavie Praha. "Je to sice příprava, ale samozřejmě chceme podat co nejlepší výkon a uhrát dobrý výsledek."

Vrchlabští hokejisté zatím odehráli všechny tři utkání venku, domácí premiéra je čeká teprve ve čtvrtek proti Českým Budějovicím. Na únavné cestování se však nechtějí vymlouvat. "Je to dálka, to cestování v horku není moc příjemné, ale nemůžeme si na to stěžovat."

V přípravě si zatím Vrchlabští připsali druhou porážku. "Zatím nemůžeme hodnotit, jak to bude vypadat v sezóně. Náš kádr se ještě doplní, až se bude uzavírat sestava v Mladé Boleslavi. Vloni nám příprava na sezónu také nevyšla, trápili jsme se s druholigovými týmy, ale vyšel nám výborně vstup do sezóny a od toho se pak odvíjel náš úspěch. Nechci moc přípravné zápasy hodnotit, skutečnou výkonnost ukáže až sezóna," poodhalil ambice mužstva Vála.

Loni Vrchlabí dosáhlo vynikajícího úspěchu, napodobit ho však nebude snadné. "Druhý ročník určitě těžší bývá, záleží, jak se nám povede začátek sezóny, musíme vyhrát třeba dvakrát v řadě a dostat se na vítěznou vlnu a pokud se nám to povede, tak sezóna dopadne dobře," dodal na závěr Aleš Vála.