HC Stadion Vrchlabí – Nadstavbovou část zahájí naši hokejisté proti Chrudimi

Nadstavbovou část zahájí naši hokejisté proti Chrudimi

15.12.2009
Jan Pečeňák

První liga nabrala svižné tempo a na řadu již přichází první zápas nadstavbové části. Vrchlabským soupeřem bude soused v tabulce Chrudim. Ta dokázala v posledním vzájemném zápase zvítězit ve Vrchlabí díky samostatným nájezdům. Naši hráči tedy mají proti svému středečnímu soupeři o motivaci postaráno. Tento zcela jistě zajímavý zápas se koná 16.12. od 18:00 v Elektromont aréně.

Do středečního utkání by už měl naskočit Radek Hubáček, který se vrátil z Jihlavy, kde byl na měsíčním hostování. Celkově odehrál za Duklu jedenáct zápasů, ve kterých si připsal šest asistencí. Naopak zpátky do jihlavského klubu zamířil Jiří Hanzal. Další staronovou tváří v zápase by mohl být obránce Peter Novajovský, který působil v Šumperku, ze kterého však v nedávné době odešel. Do našeho mužstva přichází na zkoušku, ale ještě není jisté zda naskočí už do zápasu s Chrudimí. Tento mladý obránce již ve Vrchlabí působil v letní přípravě, ale nakonec se v kádru neudržel.

Chrudim v těsném závěsu za Vrchlabím

Chrudim v posledních zápasech sbírá body spíše na domácím kluzišti. Poslední venkovní výhra přišla právě na ledě Elektromont arény. Od té doby získali Chrudimští na ledě soupeřů tři body za prohru na nájezdy v Ústí a Jihlavě. Bod si odnesli po porážce v prodloužení ze zápasu v Olomouci. Celkově mají hráči chrudimské Orlice na svém kontě o bod méně než náš celek a v případě středeční výhry se mohou dostat v tabulce před Vrchlabí.

Na špici týmového bodování je Jan Šeda, který ve třiceti odehraných zápasech získal 23 bodů. O bod méně má na svém kontě zkušený Tomáš Martinec. Sedmnáct bodů za šest branek a jedenáct přesných přihrávek získal další ostřílený hráč Tomáš Blažek. Oporou defenzivy jsou Petr Mocek (6+8) a Zdeněk Toužimský (4+6). V posledních kolech dostává v brance nejvíc prostoru Filip Landsman a svými výkony dokazuje proč tomu tak je. Podle statistik je to prozatím nejlepší prvoligový gólman. Pouze jednou ho v posledních pěti zápasech nahradil gólman Martin Němec.

Chrudimští vstřelili vítěznou branku Šumperku až v prodloužení

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a již ve 4. minutě se dostali do vedení. Přesilovou hru využil Jan Šeda. Postupem času se však začali osmělovat i hosté a v 17. minutě se dočkali vyrovnávací branky. Úspěšným střelcem byl Jakub Hulva.

Ve druhém dějství měli Chrudimští dostatek šancí k rozhodnutí zápasu, ale ujala se pouze jediná. V 36. minutě poslal domácí do vedení přesnou střelou Petr Mocek.

Šumperku se však v úvodu třetí třetiny povedl bleskový útok a bylo opět vyrovnáno. K odraženému puku se dostal Josef Mihálik a bez větších potíží skóroval. Chrudim se nakonec i potřetí v zápase dostala do vedení. V 55. minutě se se štěstím prosadil Lukáš Radil. Ani stav 3:2 nevydržel do konce zápasu. Hosté v poslední minutě odvolali gólmana a vrhli se do útoku. Odměnou za snahu jim bylo vyrovnání. Šťastným střelcem byl Tomáš Sedlák.

V prodloužení se hrálo pouhých 21 vteřin. Suchý vyslal do protiútoku Blažka s Radilem. Prvně jmenovaný velmi slibně vystřelil, čehož využil Lukáš Radil a střelu tečoval, což se ukázalo být jako rozhodující a domácí tak zvítězili v prodloužení. - 4:3

V prvním letošním zápase Vrchlabí v Chrudimi zvítězilo

Od začátku bylo utkání vyrovnané a do šancí se dostavály obě mužstva. Úspěšný byl však jediný hráč. Ve 13. minutě se v přesilové hře prosadil přesnou tečí Jan Semorád - 1:0. Od této chvíle panovalo na ledě už pouze jedno mužstvo a to Vrchlabí.

Prakticky celá druhá třetina byla v moci hostujících hráčů, ale ve snaze o vyrovnání neuspěl Gengel či v závěru třetiny Mikšovský. Proto byl stav stále 1:0.

Hra se v závěrečném dějství moc nezměnila, jedinou a také důležitou změnou bylo to, že hosté začali střílet branky. Nejprve se ve 46. minutě po závaru před chrudimskou brankou nejlépe zorientoval Bronislav Andres a vyrovnal. O dvě minuty později už Vrchlabí vedlo. Přesně ranou z mezikruží se prosadil Kamil Tvrdek - 1:2. O chvíli později mohlo být pro hosty ještě veseleji, ale Čaloun svou velkou příležitost nevyužil. Zbytek zápasu si už Vrchlabští pohlídali a mohli tak oslavit výhru 2:1.

Ve Vrchlabí byla díky nájezdům úspěšnější Chrudim

Start do utkání se domácím nepovedl a již ve druhé minutě inkasovali. Zasloužil se o to střelou od modré čáry Marek Drtina. Již v sedmé minutě byl stav zápasu 2:0, když přesilovou hru využil Daniel Rákos. Do konce třetiny se domácím podařilo snížit, když se v početní výhodě trefil v 19. minutě Kamil Tvrdek.

Hned ve druhé minutě druhé části hry se do přečíslení dostala dvojice Kaut s Žákem a mladík v dresu Chrudimi Tomáš Kaut prostřelil ve 22. minutě Biegla – 1:3. Ještě hůře bylo pro domácí ve 29. minutě. Přesnou ranou nad rameno vrchlabského brankáře totiž zvýšil na 4:1 bek Zdeněk Toužimský. Když už to vypadalo, že do šaten půjdou Chrudimští s tříbrankovým náskokem v zádech, udeřili domácí. Půl minuty před koncem třetiny se nejproduktivnější vrchlabský hráč Jan Čaloun dostal až před Růžičku a bekhendovou střelou snížil na 2:4.

Ještě lépe bylo pro domácí v 43. minutě, kdy využili svou druhou přesilovou hru. Úspěšným střelcem byl Tomáš Pácal, jehož střela od modré se zastavila až za zády chrudimského gólmana. Hosté však i nadále hráli nedisciplinovaně a byli za to potrestáni. Svou druhou branku v zápase si na své konto připsal kanonýr Jan Čaloun, který tentokrát zakončoval do odkryté branky. Ve 46. minutě se tak začínalo prakticky od začátku. Nerozhodný stav však již do konce šedesáté minuty vydržel.

V pětiminutovém prodloužení se nerozhodlo a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V první sérii uspěl jak domácí Gajovský tak hostující Šeda. Při druhých pokusech neuspěl Čaloun, ale Ladislav Jindřich naopak svou kličku provedl výborně a poslal hosty do vedení. Jelikož Filip v poslední sérii neuspěl, ze zisku prémiového bodu se po výhře 5:4 raduje Chrudim.