HC Stadion Vrchlabí – Medvědi míří rabovat do hor
Preview k zápasu

Medvědi míří rabovat do hor

22.10.2010
Jaroslav Svoboda

V r c h l a b í - V posledních kolech se opět po sérii vítězných zápasů Vrchlabským příliš nedaří a zisk pouze tří bodů ze čtyř předcházejících kol budou chtít naši hokejisté rozšířit během víkendových bojů. Na led vrchlabské haly míří BEROUNŠTÍ MEDVĚDI, kteří zažívají nad očekávání dobrou sezónu. Jsou na šestém místě tabulky a v posledním kole si poradili i s Hradcem Králové. Ve vyrovnané ligové situaci však mají Medvědi pouze tři body náskok na Vrchlabí. Podaří se vrchlabským hokejistům přelstít nejlepšího brankáře soutěže Dominika Furcha? Nebo Medvědi budou těžit z výkonu nejproduktivnějšího beka ligy Jaroslava Nedvěda? Na to vše a mnoho dalšího najdou zájemci odpověď v sobotu 23. října v 18:00 na ZS ve Vrchlabí.

Nedobytná tvrz Medvědů, venku je to horší

Ani bodík neztratili na svém ledě hokejisté Berouna, čož je hlavní důvod poměrně vysokého postavení v tabulce. Venku se však Medvědům tolik nedaří, dokázali vyhrát v prodloužení v Chrudimi a v Táboře, jinak se pokaždé domů vraceli s prázdnou. Zvláště úvodní čtyři kola byla jasným náznakem odlišných výkonů doma a venku. Zatímco na svém ledě vyhráli Medvědi ve druhém i čtvrtém kole s nulou (Benátky i Olomouc porazili shodně 2:0), v zápasech v Jihlavě (1. kolo) a v Písku (3. kolo) skórovat nedokázali. S Duklou prohráli 0:4, na jihu Čech pak nováčkovi soutěže 0:3. V posledních dvou odehraných kolech vyhrál Beroun na nájezdy v Táboře, aby následně doma porazil vysoko Hradec Králové poměrem 6:2.

Vloni to šlo, půjde to i letos?

V minulém ročníku první ligy jsme se s Medvědy střetli čtyřikrát. Třikrát odcházel vrchlabský tým z ledu v pozici vítěze, i když z toho dvakrát "jen" po prodloužení. Jedinou prohru jsme utržili 14. prosince v Berouně, v poměru 2:3. Zajímavé je, že ve všech loňských vzájemných utkáních dokázal skórovat Štefan Rusnák, který se tak dá označit za "medvědobijce". Na vlastním ledě prohrálo Vrchlabí s Berounem naposledy 13. září 2008.

Švagrovský, Nedvěd, Hašek a další

Medvědům se podařilo velmi dobře doplnit kádr. Hlavně příchod zkušeného útočníka Jiřího Haška se jeví jako mistrovský tah. Hašek působil v loňské sezóně v sestoupivším Šumperku, kde se i během angažmá v jednom z nejméně úspěšných týmů soutěže dokázal dostat na čelní pozice v bodování soutěže. Závěr sezóny dohrál Hašek na Slovensku, kde však spokojenost nenašel. Dalším angažmá se stal Beroun. Kanadské bodování soupeře vede David Švagrovský, který prošel mládežnickými výběry pražského Slávie. V brance se střídají Filip Novotný s Dominikem Furchem, který je dle kritéria úspěšnosti zákroků nejlepším gólmanem ligy.

Velkou postavou Medvědů je Jaroslav Nedvěd. Berounský kapitán a nejproduktivnější obránce soutěže dokáže rozhodovat zápasy, jeho zkušenosti v defenzívě i při plnění ofenzivních povinností obránce (hlavně v přesilovkách) jsou k nezaplacení. Středočechům občas vypomáhá i sparťanský "potěr", například junioři Dominik Pacovský či Lukáš Žálčík. Největší slabinou soupeře jsou nejspíš přesilovky. Zatímco Vrchlabští mají procento využití početních výhod mírně nad 16 %, Medvědi dokonce nedosahují ani desetiprocentní úspěšnosti. Na druhou stranu již Beroun čtyřikrát skóroval v oslabení.

Zimní stadion Vrchlabí
23.10. 18:00
HC Vrchlabí 12. kolo HC Berounští Medvědi
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
10. 16 b. Umístění 6. 19 b.
5 – 0 – 1 – 5 Celková bilance 5 – 2 – 0 – 4
Kamil Tvrdek 6 g.+ 5 as. Nejproduktivnější hráč David Švagrovský
Jaroslav Nedvěd
oba 3 g.+ 6 as.
Kamil Tvrdek 6 g. Nejlepší střelec Ladislav Vlček 4 g.
Kamil Tvrdek
Martin Filip
oba 5 as.
Nejvíce asistencí Jaroslav Nedvěd
David Švagrovský
oba 6 as.
Václav Čížek
Petr Chaloupka
Jan Bendík
všichni +2
Nejlepší hráč v +/- Jaroslav Nedvěd +11
Ondřej Poživil -7 Nejhorší hráč v +/- Robin Malý -3
Jan Bendík 22 min. Nejtrestanější hráč Jiří Jelínek 24 min.
Vladislav Koutský 2,48
Petr Ševčík 3,33
Brankový průměr na zápas Dominik Furch 1,55
Filip Novotný 2,53
Vladislav Koutský 92,98 %
Petr Ševčík 90,83 %
Úspěšnost gólmanů Dominik Furch 95,28 %
Filip Novotný 93,51 %
Vladislav Koutský 0
Petr Ševčík 1
Čistá konta Dominik Furch 2
Filip Novotný 0

Poslední výsledky Medvědů

7. kolo SK Kadaň - HC Berounští Medvědi 4:2
8. kolo HC Berounští Medvědi - SK Horácká Slavia Třebíč 5:2
9. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Berounští Medvědi 4:1
10. kolo HC Tábor - HC Berounští Medvědi 2:3 sn
11. kolo HC Berounští Medvědi - HC VCES Hradec Králové 6:2

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Ševčík (Koutský) – Čížek, Bendík, Poživil, Poskočil, Chaloupka, Pácal, Matějíček, Mocek – Bláha, Filip, Kubeš, Zíma, Urban, Tvrdek, Drábek, Bezouška, Š. Rusnák, Látal, Hubáček, Bakrlík

HC Berounští Medvědi: Novotný F. - Malý, Jebavý, Jelínek, Husák, Látak, Nedvěd, Růžička - Karpov, Vlček, Rudovský - Kupec, Pavel, Besser - Novotný J., Hašek, Hafenrichter - Švagrovský, Knotek, Žálčík

Rozhodčí

Pod Krkonošemi bude řídit zápas pan Jaromír Vampola, na čarách bude mu budou pomáhat Daniel Reich a Jakub Svoboda.