HC Stadion Vrchlabí – K derby do Chrudimi

K derby do Chrudimi

05.10.2010
Jan Hanuš

V sedmém kole letošní prvoligové soutěže přiřknul los výběru dua Řeháček – Svoboda mužstvo Chrudimi které se momentálně potácí se čtyřmi body na samém chvostu tabulky. Utkání začíná u chrudimky ve středu od 18:00

Obraz bídy a utrpení

Start do sezóny si chrudimští příznivci představovali jistě úplně, ale úplně jinak. Po lehkém namlsání po výhře v prvním kole s novým týmem prvoligové soutěže z Litoměřic (3:2) jsou již v kolonce výsledků samá červená čísla. První prohra 1:2 přišla hned v druhém kole na ledě Kadaně, ve třetím kole viděli domácí fanoušci krutou prohru 3:6 s Třebíčí. Ve čtvrtém kole v havlíčkobrodské Kotlině padlo celkem jedenáct branek, z toho sedm do chrudimské svatyně. Taktéž první letošní východočeské derby dopadlo pro Chrudim černě a z Hradce Králové byl návrat bez bodů po prohře 4:2. V pondělní dohrávce 5. kola s Berounskými Medvědy to ještě pět minut před koncem vypadalo na druhou letošní výhru, ovšem nakonec z toho byl pouhý jeden bod za prohru po samostatných nájezdech.

Změny v sestavě

Chrudim se v nové sezóně bude muset obejít bez velezkušeného Marka Zadiny který ukončil hráčskou kariéru, pod Krkonoše zamířil Vladislav Koutský, do extraligového Třince odešel Martin Vágner, Jakub Evan nastupuje v Litoměřicích a Petr Bělohlávek posílil druholigovou Techniku Brno.

Na straně příchodů svítí jediná výjimka a tou je kolínský Jan Kubišta který má do Chrudimi vyřízené střídavé starty, jinak je jasně vidět spolupráce s Pardubicemi, neboť střídavé starty mají v Chrudimi Michal Klejna, Robert Kousal, Tomáš Nosek, Lukáš Pilař, Jiří Půhoný, Lukáš Radil, Jan Semorád, Filip Stoklasa a Tomáš Sýkora.

Loňské zápasy

V loňské sezóně jsme se s Chrudimí utkali čtyřikrát a třikrát se radovali horalé a jednou hráči od Chrudimky První zápas jsme ve třetím kole vyhráli v Chrudimi 1:2, jedinou výhru si chrudimští přivezli z pod hor v 18. kole kdy Vrchlabí podlehlo až na nájezdy 4:5.

Nadstavbovou část jsme začali jasnou domácí výhrou 5:2 a v zatím posledním střetnutí 13. ledna jsme v Chrudimi zvítězili v prodloužení 3:4

Zimní stadion Chrudim
6.10. 18:00
HC Chrudim 7. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
16. 4 b. Umístění 7. 10 b.
1 – 0 – 1 – 4 Celková bilance 3 – 0 – 1 – 2
Lukáš Král 4 g.+ 2 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 5 g.+ 3 as.
Lukáš Král 4 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 5 g.
Tomáš Sýkora 4 as. Nejvíce asistencí Štefan Rusnák 4 as.
Michal Klejna +2 Nejlepší hráč v +/- Kamil Tvrdek
Petr Chaloupka
Martin Filip
Jan Bendík
všichni +2
Marek Drtina -8 Nejhorší hráč v +/- Vladislav Kubeš
Ondřej Poživil
Lukáš Poskočil
všichni -3
Tomáš Blažek 32 min. Nejtrestanější hráč František Bakrlík 12 min.
Filip Landsman 3,36
Adam Svoboda 3,81
Brankový průměr na zápas Vladislav Koutský 2,18
Petr Ševčík 5,63
Filip Landsman 90,28 %
Adam Svoboda 89,73 %
Úspěšnost gólmanů Vladislav Koutský 94,03 %
Petr Ševčík 88,00 %
Filip Landsman 0
Adam Svoboda 0
Čistá konta Vladislav Koutský 0
Petr Ševčík 0

Když to nejde tak to nejde

2. kolo SK Kadaň - HC Chrudim 2:1
3. kolo HC Chrudim - SK Horácká Slavia Třebíč 3:6
4. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Chrudim 7:4
5. kolo HC Chrudim - HC Berounští Medvědi 2:3 sn
6. kolo HC VCES Hradec Králové - HC Chrudim 4:2

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Koutský - Čížek, Pácal, Bendík, Chaloupka, Poživil, Poskočil, Hanzl - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Bakrlík, Látal - Urban, Hubáček, Drábek - Zíma, Bezouška

HC Chrudim: Landsman - Toužimský, Jaroměřský, Zukal, Drtina, Zdráhal, Kobela, Charousek - Semorád, Král, Žák - Sýkora, Blažek, Šeda - Klejna, Martinec, Luštinec - Kaut, Goiš

Rozhodčí

V Chrudimi bude řídit zápas pan Radek Wagner z Jablonce nad Nisou, na čarách bude pardubické duo Jan Čížek a Jan Padevět.