HC Stadion Vrchlabí – Do Krkonoš zavítají Panteři

Do Krkonoš zavítají Panteři

19.10.2008
Jan Pečeňák

Vrchlabští hokejisté po dvou porážkách zabrali a přivezli si tři cenné body z Třebíče. Naopak hostům se po dobrém startu přestává dařit a v posledních čtyřech utkáních nepoznali radost z bodového zisku. Hokejisté ze Slezska by tento tento trend jistě rádi změnili a z Elektromont Arény by si rádi odvezli nějaký ten bod. Jestli se jim to podaří se dozvíme v pondělí 20.10. Začátek utkání je tradičně v 18:00.

Havířov v letošní sezóně

Před začátkem sezóny došlo v týmu Havířova k mnoha změnám. Změny se nevyhnuly ani trenérskému postu, kde Jiřího Režnara nahradil Miroslav Fryčer. Loňský kádr opustili např. Petr Rozum, Dalibor Sochorek, Vladimír Škoda, Martin Szakal, Pavel Zdráhal a 10.10. opustil tým Martin Kotásek, místo kterého přišel z Poruby Robert Najdek. Hráčských příchodů však bylo mnohem více. Brankářskou jedničkou je Jakub Čech, který přišel ze Zlína, do obrany přišli Michal Novák z Vítkovic, David Rangl a Jaroslav Bartoň z Třince, z Kladna Martin Štěpánek a z exotické Koreje se do Čech vrátil Filip Štefanka. Panteři posilovali i v útoku. Z Prostějova do týmu zamířili momentálně nejproduktivnější hráč týmu Martin Piecha a spolu s ním Lukáš Duba. Z Vítkovic přišel do týmu Petr Vala, z Třince slovenský hokejista Lukáš Zeliska a pár dní před startem základní části posílili útočné vozby Martin Vozdecký a Roman Hlouch. V útoku Havířova nastupuje i jeden nám velmi dobře známý hráč a tím není nikdo jiný než Daniel Brynecký, který byl v loňské sezóně na hostování právě v našem celku.

Přípravná utkání začali havířovští dvojzápasem s extraligovými Vítkovicemi, ze kterého však odešli pokaždé poraženi. Výhry se dočkali ve třetím zápase, kdy porazili Porubu 3:2. Stejně se počínali i na ledě nováčka z Chrudimi, když zvítězili 4:2. Po dvou výhrách však přišla porážka, kterou si hokejisté Havířova odvezli z Poruby, které podlehli těsně 1:2. Za dalšími přípravnými zápasy odcestovali hokejisté do Polska, kde se zúčastnili turnaje o Pohár starosty města Jastrzębie Zdrój, kde jim vedle domácího týmu byli za soupeře Polská reprezentace do 20 let a tým Polonia Bytom. Tým Havířova tento turnaj s přehledem vyhrál, když vyhrál všechny zápasy s celkovým skóre 30:4! Po návratu do Čech měli Panteři na programu ještě čtyři přátelská utkání. V těch se jim ale moc nedařilo. Nejprve prohráli v Kežmaroku, poté porazili Chrudim na samostatné nájezdy 2:1, z dalšího výletu na Slovensko si přivezli porážku od Trenčína a v posledním utkání před startem sezóny podlehli trochu překvapivě Valašskému Meziříčí.

Start do základní části havířovským vyšel. V prvních pěti utkáních nepoznali hořkost porážky a postupně porazili Třebíč, Jihlavu, Beroun, Porubu a Benátky. První bodová ztráta přišla překvapivě v šestém kole na domácím ledě s Kadaní, které podlehli 1:2 po prodloužení. To jakoby byla předzvěst špatných výsledků, protože od té doby dokázali Panteři bodovat jen v jediném utkání a to v 10. kole, když na domácím ledě porazili Rebely z Havlíčkova Brodu. Ve zbývajících zápasech vždy odešli poraženi. Venku podlehli Ústí, Olomouci, Mostu a Hradci a na domácím kluzišti nestačili na celky z Brna, Chrudimi a Chomutova. Nejlepšími hráči Havířova se zatím jeví nové posily, protože kanadské bodování mezi obránci vede Štefanka se sedmi body a hned za ním je Evan s body pěti. Mezi útočníky je na tom zatím nejlépe Martin Piecha s deseti kanadskými body, následován novicem v mužstvu Najdkem, který má devět bodů, Zeliskou s osmi, Valou s šesti body a Danielem Bryneckým, který si zatím připsal bodů pět.

HC Havířov Panthers – KLH Chomutov 2:5

Sobotní zápas nezačal pro domácí moc dobře, již v 27. vteřině se po nahrávce Pulpána prosadil Míka. Postupem čase se hra vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Gól však padl opět do sítě domácích. Z protiútoku se v 16. minutě trefil chomutovský útočník Domin, který kopl bruslí puk do havířovské branky a rozhodčí Smeták branku uznal – 0:2. Tímto stavem také první třetina skončila.

Domácím se podařila vstřelit kontaktní branka hned v úvodu druhého dějství, když ve 24. minutě přesně zamířil Sikora - 1:2. A již o tři minuty později bylo vyrovnáno, když Panteři využili přesilovou hru. Šťastným střelcem byl Zeliska, který se tak stal nejlepším střelcem mužstva. Vyrovnaný stav však netrval dlouho, jelikož i hosté využili přesilovou hru, když se ve 29. minutě po kombinaci celého útoku trefil Hašek. Do konce třetiny přišel pro domácí ještě jeden trest v podobě inkasované branky. Ve 34. minutě se svým důrazem prosadil Jíra. Do šaten se tak šlo za stavu 2:4.

V poslední třetině se domácí snažili o vyrovnání, ale se všemi šancemi si poradil gólman Lundell. V poslední minutě navíc svou snahu podpořili odvoláním gólmana, ale toho využili hosté a díky Haškovi završili skóre na konečných 2:5 pro hosty.

D&D Elektromont Aréna
20.10. 18:00
HC Vrchlabí 15. kolo HC Havířov Panthers
3. 30 b. Umístění 11. 19 b.
9 – 1 – 1 - 3 Celková bilance 6 - 0 – 1 - 7
Ondřej Látal 4 g.+ 5 as. Nejproduktivnější hráč Martin Piecha 4 g.+ 6 as.