HC Stadion Vrchlabí – První přátelské utkání odehrajeme v Benátkách
Preview k zápasu

První přátelské utkání odehrajeme v Benátkách

10.08.2020
Raina Tomanová

Po několikatýdenním tréninku na ledě i mimo něj se konečně dostáváme k přátelským zápasům, které otestují souhru všech týmů. V Benátkách nad Jizerou se v úterý odehraje pro oba mančafty první takové utkání.

Hráči Benátek intenzivně trénují na ledě libereckých Tygrů. Koronavirus bohužel zasáhl i do hokejového světa, v Benátkách byla zrušena tři přípravná utkání. Na jejich seznamu tak zbývá pouze pět zápasů. Prvním z nich bude seznámení s vrchlabským klubem, na jehož led potom Benátky zavítají příští týden.

Loňská sezóna nedopadla pro Benátky příliš dobře. Skončily na 13. místě, což pro ně znamenalo pozici mimo předkolo playoff. Vedlo se jim dobře na domácím ledě, kde ukořistily 17 výher. Během zimních měsíců se jim velmi dařilo bodově, ze 13 utkání dokázaly Benátky zvítězit devětkrát. I tak se ale nepodívaly do další hokejové části. Nejvíce bodů za sezónu 19/20 posbíral Radek Duda (17+26), nejlepším obráncem se stal Ondřej Buchtela s 25 body.

HC Stadion Vrchlabí začal trénovat na ledě 28. července. Nebylo to ale na domácím, ale na tom pardubickém, kde se vrchlabští kluci setkali se svými budoucími spoluhráči. Koronavirová krize ukončila předčasně tu nejlepší část sezony. O (ne)postupu Vrchlabí, které suverénně skončilo na vrcholu tabulky se 103 body, do Chance ligy tak musel rozhodnout výkonný výbor.

Sezóna 19/20 byla pro HC Stadion skvělá. Obdržel nejméně branek v celé II. lize, a naopak jich 246 dokázal nasázet. Druhý Dvůr zaostával v tabulce o 18 bodů. Velkými posilami pro Vrchlabí byli Bednář, Hlaváč a Sýkora. V listopadu se navíc k týmu připojil také Rolinek, který si své místo v týmu naše a stal se velkým přínosem.

Zápas se odehraje v přátelském duchu 11. srpna od 18. hodin na ledě Benátek.