HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Benátky - Vrchlabí 0:3

Vrchlabí se z Benátek vrací s výhrou

11.08.2020
První letošní přípravný zápas dopadl lépe pro hostující HC Stadion. Po první bezbrankové třetině o svém vítězství rozhodlo Vrchlabí ve druhé části, ve které se trefil pouze jediný hráč - Tomáš Nouza se blýsknul hattrickem.
přát., úterý 11.8.2020, 18:00
HC Benátky
0:3
Žajdlík (Hrstka) – Kolmann, Šedivý, Aubrecht, Kovář, Jirásek, Had – Drábek, Dlouhý, Špaček – Jiruš, Pabiška, Wiencek – Šeliga, Šafařovský, Cikhart – Žemba, Čederle, Kotyza
Soukup (Štěpánek) – Linhart, Blažej, Oliva, Niko, Voženílek, Jirků, J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník
Třetiny: 0:0. 0:3, 0:0  Branky a nahrávky: 29. Nouza (Voženílek, Chrtek), 34. Nouza (Chrtek), 36. Nouza. Rozhodčí: Battěk, Čáp – Horažďovský, Žídek. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3.

Hned v první minutě si šel odpočinout na trestnou lavici hostující Blažej. Drábek se trefil pouze vedle Soukupovy branky. K ničemu velkému se Benátky nedostaly a první oslabení Vrchlabí zvládlo. V páté minutě se domácí dostali pod tlak, ale puk se dostal do středního pásma. Chrtek ani Pochobradský nenašli spoluhráče na přihrávku, následovalo několik nahození na Soukupa. V osmé minutě si vrchlabský brankář připsal další zákrok. Ani v následujících minutách se Soukup v brance nenudil. Aubrechtův pokus vyrazil před sebe, ale při další střele následovala i dorážka. Také Žajdlík na druhé straně měl plné betony práce. Mrňa přihrával Hozákovi, ale puk byl zblokovaný. Urban chtěl překvapit domácího gólmana, ten puk pouze vyrazil. Po puku se natahoval Chrtek v 15. minutě. V 16. minutě byl ve velké šanci Machač, jehož střelu vyrazil Žajdlík špičkou betonu. Další vyloučení přišlo na domácí straně. Nouza chtěl prostřelit Žajdlíkovy betony, ale nebyl úspěšný. V 18. minutě byl vyloučen hostující Chrtek a síly na ledě se vyrovnaly. Soukup neudržel puk po střele od Jiráska, nakonec ho ale přikryl. Domácí již byli v plném počtu, když se do akce pustil Kovář, jehož střelu Soukup vyrazil na zadní mantinel. Na druhé straně se do útočného pásma vhrnul Mrňa, ale bylo proti němu více protihráčů.

Druhá část přinesla vyloučení ve 22. minutě. Na trestnou lavici si šel odpočinout domácí Aubrecht. Hosté se dostali do akce až ve 24. minutě, po několika přihrávkách přišlo zakončení, které ale Žajdlík vychytal. Ve 26. minutě se Benátky dostaly do rychlého útoku, Aubrechtovu střelu Soukup vyrazil betonem, a Špaček se již k následné dorážce nedostal. Následovala tři vyloučení, jedno na domácí straně a dvě na vrchlabské. Žádná branka ale nepadla. Ve 29. minutě byl vyloučen domácí Jiruš a o pár vteřin později toho vrchlabští využívají. V čase 28:28 se prosadil Tomáš NOUZA. Voženílek poté střílel od modré čáry. Špaček se dostal do útočného pásma a chtěl překvapit Soukupa, ten ale puk vyrazil betonem. Žajdlík na druhé straně si také se střelou poradil. Ve 34. minutě vybojoval puk Čederle, přihrával Kotyzovi, ten ale z blízkosti puk do branky nedostal. V čase 34:00 to bylo již o dvě branky – hosté využili neúspěch Benátek, v mezikruží se k puku dostal Tomáš NOUZA a střelu namířil přesně k levé tyčce. Ve 36. minutě trestuhodně minul Hozák. Stejný hráč byl poté vyloučen za hrubost. I v oslabení ale dokázali hosté zaútočit, v čase 35:51 se potřetí trefil Tomáš NOUZA a dovršil tak čistý hattrick. Ve 38. minutě našel Špaček dobře postaveného Kolmanna, ale jeho pokus vyrazil Soukup mimo led. Na konci třetiny byl ještě Kolmann vyloučen za hákování.

Úvod třetí třetiny přinesl vyloučení na hostující straně. Machač trefil pouze tyč. Netrvalo dlouho a další vyloučení přišlo ve 43. minutě na domácí straně. HC Stadion hodně kombinoval v útočném pásmu, Nouza ani Chrtek se ale neprosadili. Ve 46. minutě došlo k menší potyčce a následovala vyloučení. Jak Kolmann, tak Heřman dostali 2 + 2 minuty. Puk se pohyboval hlavně ve středním pásmu a hra se přiostřila. V 50. minutě byl vyloučen hostující Mrňa za sekání. Pochobradský se v oslabení dostal před Žajdlíka, domácí brankář ale zasáhl. Kolmann to zkoušel od modré čáry, stejně jako Aubrecht. Ani jedna střela ale neskončila za zády Soukupa. Od modré to potom zkoušel také Kovář, ale puk k Soukupovi nedoletěl. Žajdlík musel zasahovat proti pokusu Machače, stejně jako Hozák ale na domácího brankáře nevyzrál. V 56. minutě byl vyloučen domácí Šedivý a Vrchlabí znovu dostalo šanci skórovat. Benátky se ale dobře bránily, Jiruš a následně i Had osvobodili svůj tým vyhozením puku k Soukupovi. Pár minut před koncem třetiny viděli diváci několik zakázaných uvolnění. Jiruš se ještě pokusil o střelu, ale Soukup pokus vyrazil. Také Žajdlík zasahoval proti střele Mrni. Soukup ale udržel čisté konto a HC Stadion Vrchlabí odjížděl z Benátek s výhrou.