HC Stadion Vrchlabí – Stadion zajíždí na led děčínských Medvědů
Preview k zápasu

Stadion zajíždí na led děčínských Medvědů

09.10.2017
Alan Šrámek

Ve středu je na programu deváté kolo druhé hokejové ligy. Na děčínském ledě bude k vidění šlágr kola, ve kterém se představí místní Medvědi, jenž jsou momentálně v tabulce druzí. Třetí Vrchlabí pojede bojovat na horkou půdu, kde letos dokázali sebrat body pouze Vlci z Jablonce. Přetěžké utkání čeká na hráče Vrchlabí ve středu v 18:00.

HC Stadion Vrchlabí - Napraví Vrchlabí zaváhání z derby a dokáže obrat o body silný Děčín?

Vrchlabí začalo sezónu velmi dobře. V prvním kole si Stadion poradil se Dvorem, stejně tak v kole druhém, kde zvítězil na ledě Sokolova. Poté přišla nečekaná a zatím jediná porážka v základní hrací době. Vrchlabí bez několika opor podlehlo na vlastním ledě Letňanům 3:6. Petr Hlaváč na následná kola s Mostem, Jabloncem a Kobrou naordinoval výbornou taktiku a vrchlabští hráči obrali soupeře o všechny body. Druhá ztráta v sezóně přišla opět na domácím ledě, kde se proti Stadionu postavil Trutnov. Derby nabídlo velmi atraktivní hokej, kterému přes branky a strkanice nechybělo vůbec nic. Napínavé utkání rozhodl až v prodloužení Kastner, který Drakům přiřkl druhý bod v utkání. Vrchlabí se bude proti Děčínu spoléhat například na branky Michala Pšurného, který hraje ve velké pohodě. Šikovné přihrávky se naopak očekávají například od Martina Filipa, či Davida Pojkara

HC Děčín - Medvědi budou chtít na svém ledě ukončit sérii utkání bez bodu.

Kdo by si byl pomyslel, že začátek soutěže bude patřit právě Děčínu. Medvědi předvedli nejlepší vstup ze všech týmů celé druhé ligy do sezóny a po šesti utkáních vedli tabulku své skupiny bez ztráty jediného bodu, když si postupně poradili s Řisuty, Bílinou, Dvorem Králové, Sokolovem, Letňany a také Mostem. První porážka přišla až v sedmém kole, kde Děčín nestačil na svém ledě na jablonecké Vlky, kterým podlehl po velkém boji 3:4. V dalším kole přišla druhá porážka, tentokrát Medvědi odjížděli s prázdnou z Prahy, kde nestačili na místní Kobru. Děčín bude chtít napravit své zaváhání. Vrchlabí tak nečeká vůbec nic lehkého na horké půdě momentálně druhého týmu tabulky Západ.

Základní informace

Rok založení klubu: 1945
Klubové barvy: bílá, modrá
Webové stránky: http://www.hcdecin.cz

Vedení klubu

Manažer: Bc. Jan Havlíček
Předseda: Lukáš Vaníček
Sekretář: Martin Pošusta

Realizační tým

Hlavní trenér: Jaromír Carvan
Asistent trenéra: Jiří Šterák
Vedoucí mužstva: Václav Šolc
Masér: Jozef Klein

Poslední vzájemné utkání

Naposledy se oba celky střetly v loňské sezóně v rámci posledního, šestatřicátého kola na ledě Vrchlabí. Děčín si počínal v utkání velmi dobře a z ledu favorita si nakonec odvezl všechny tři body.

Úterý 21.2.2017, 36. kolo: HC Stadion Vrchlabí - HC Děčín 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)Utkání devátého kola se odehraje na zimním stadionu v Děčíně 12. 10. 2017 v 18:00.

Jiří Jakubec k zítřejšímu utkání:Zítra zajíždíme na led do Děčína, který se letos ukazuje v dobré formě a rozhodně nás nečeká jednoduché utkání. Nastoupit bychom měli v této sestavě: G: Abrahám, Jelínek O: Abraham, Hejda, Tržický, Matějček, Jirků, Chleborád - D.Pojkar má pracovní povinnosti, Š.Havránek má lehčí zranění, J.Niko může naskočit až v sobotu. Ú: Maďar, Filip, Šťastný, Krsek, Bláha, Šimoníček, Pšurný, Urban, Miškovský, Kerekanič, Mach - T.Oppelt hlásil lehčí zranění (uvidíme zítra).