HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 6:3

Vrchlabí ztratilo body v Děčíně

11.10.2017
Devátým kolem pokračovala 2.liga. V něm HC Stadiom zajížděl na děčínský led. Po vyrovnaných dvou třetinách si tři body ukořistili domácí, kteří přehráli horaly v poslední části 3:0 a body tak zůstaly na domácí půdě.
9.kolo, středa 11.10.2017, 18:00
Děčín
6:3
Dlouhý (Šticha) – Hříbal, Málek, Havlík D., Kaltenböck, Vaněk, Balcar, Loukota, Michajličenko – Hašek, Volráb, Baránek – Navarra, Oliverius, Zajan – Vacek, Faigl, Chmelař – Chovanec, Kopta, Amirov
Abrahám (Jelínek) – Abraham, Hejda, Jirků, Matějček, Tržický, Chleborád, Maďar – Filip, Šťastný, Krsek – Šimoníček, Bláha, Miškovský – Urban, Pšurný M., Kerekanič – Mach
Třetiny: 1:1, 2:2, 3:0  Branky a nahrávky: 4. Navarra (Oliverius), 22. Oliverius (Vaněk), 24. Navarra (Hříbal), 46. Baránek (Navarra, Kaltenböck), 52. Oliverius (Vaněk, Baránek), 59. Hašek – 20. Šimoníček (Jirků), 30. Miškovský (Urban), 37. Šťastný (Filip). Rozhodčí: Velčovský – Gabriel, Zmeškal . Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 6:3 .

Jako první se do akce pustili domácí, kteří sebrali puk HC Stadionu, Volráb ale Abraháma neprostřelil. Ve 2. minutě to bylo Vrchlabí, konkrétně Miškovský, kdo se dostal do šance, ale trefil pouze tyč. První branka utkání padla do vrchlabské sítě v čase 3:24, autorem byl Roman NAVARRA, který střílel z první a Abrahám neměl šanci. V 5. minutě mohl Děčín navýšit, ale domácí si nedokázali před prázdnou brankou zpracovat kotouč. Následovalo vyloučení na straně HC Stadionu. Medvědi se usadili v útočném pásmu, ale byli to hosté, kteří ve vlastním oslabení a Filip střílel na Dlouhého. Hra dostala dobré tempo a střídaly se akce na obou stranách. Ve 13. minutě byl vyloučen hostující Tržický, Děčín se sice opět usadil před Abrahámem, ale ani tentokrát výhodu nevyužili. 17. minuta přinesla nepříjemné situace pro oba brankáře, nejdříve se do akce pustil Šťastný, jehož střelu Dlouhý vyrazil. Na druhé straně se řítil na Abraháma Havlík, ale ten podržel vrchlabský tým. Poslední minuta první části přinesla nejdříve velkou šanci domácích, kdy Abrahám musel několikrát likvidoval neposedný puk. Poté došlo k vyloučení vrchlabského Matějčka. Ani nevýhoda ale nezastavila vrchlabský Stadion. V čase 19:50 vyrovnal na 1:1 Jiří ŠIMONÍČEK.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí Medvědi. V čase 21:34 se ujali vedení zásluhou Michala OLIVIERA, který střílel do prázdné branky. Netrvalo ani dvě minuty a domácí již vedli o dvě branky – Roman NAVARRA zakončoval také do prázdné branky. Následovalo vyloučení na straně domácích. První přesilovku ale Vrchlabí nevyužilo, nedařilo se jim dostat před Dlouhého. Ve 28. minutě zažil Abrahám horké chvilky – dostal se před něho Zajan, který ani napodruhé nedokázal dostat puk za jeho záda. A v čase 29:03 Vrchlabí snížilo na rozdíl jediné branky zásluhou Daniela MIŠKOVSKÉHO, který společně s Urbanem využili chyby děčínského týmu. Ve 33. minutě se do šance dostal hostující Bláha, ale Dlouhého nepřekoval. Na druhé straně se o branku pokusil Navarra, ale pohotový Abrahám byl v brance připravený. Další trest přišel v 35. minutě na děčínské straně. Ve vlastním oslabení ale dokázal ujel Volráb, který ale trefil pouze břevno vrchlabské branky. V čase 35:09 vyrovnal na 3:3 vrchlabský Tomáš ŠŤASTNÝ, kterému přihrával Filip. Vzájemné vyloučení přišlo ve 37. minutě. Ve hře 4 na 4 se nikdo do vyložené šance nedostal. Šanci dostal Šimoníček, který ale správně netrefil kotouč.

Vrchlabí dostalo šanci převzít vedení vyloučením Vaňka. Přesilovka se jim však vůbec nedařila. Po naskočení Vaňka na led se do šance dostal Šimoníček, ale Dlouhý ho vychytal. V čase 45:14 skóroval ze Medvědy Martin BARÁNEK a poslal svůj tým do vedení 4:3. Vrchlabí se muselo bránit tlaku domácích hráčů. V 51.minutě se o gól pokusil Vacek, který střílel z mezikruží, ale Abraháma nepřekonal. To se podařilo až v čase 51:07, kdy se trefil kapitán Děčína Michal OLIVIERIUS a zvýšil náskok na dvě branky. Medvědi ale nezaspali a dál se tlačili před vrchlabskou branku, kde ohrožovali Abraháma. V 56. minutě se ale dostali hosté do šance a obsadili útočné pásmo. Medvědi se ale nakonec ubránili díky vyhození puku až k vrchlabské brance. V 57. minutě se k blízkosti Dlouhého dostal Bláha, ale branku minul. Poté to HC Stadion zkusil se šesti hráči na ledě. Dostal sice Medvědy pod tlak, ale výhodu prázdné branky využil v čase 58:58 děčínský Jaroslav HAŠEK a rozhodl tak o třech bodech pro svůj tým.

Petr Hlaváč, trenér HC Vrchlabí

Dnes nepovedený zápas. Domácí vyhráli zaslouženě. Nám chybělo srdce a mozek. V pátek na trénink přijde kardiochirurg a neurochirurg. Snad se operace povede a v sobotu vyhrajeme. Přijďte, prosím, v hojném počtu, pacient to bude potřebovat. Děkuji

HODNOCENÍ HRÁČE:

Martin Abrahám #42

Co k tomu říct? Sahali jsme po bodech, bohužel jsme závěr nezvládli. I takové zápasy jsou, ale musíme se zlepšit ve hře dozadu. Teď se z toho musíme oklepat a v sobotu bojovat za tři body.