HC Stadion Vrchlabí – Derby je konečně tady! Vrchlabí vs. Trutnov
Preview k zápasu

Derby je konečně tady! Vrchlabí vs. Trutnov

19.10.2015
Raina Tomanová

Odložené první kolo je na programu již ve středu večer. Do vrchlabské arény zavítá HC Bak Trutnov, čeká se napínavý souboj nejen mezi hráči na ledě, ale také mezi fanoušky v ochozech. Oba týmy mají za sebou sérii vítězných zápasů a budou bojovat o další „zářez“.

Trutnov se usadil na 9. místě v tabulce a na kontě má 12 bodů. Sezonu zahájil prohrou na domácím ledě nad Žďárem nad Sázavou. Poté ale Draci dokázali zvítězit na ledě Sokola, odkud si odvezli tři body za výhru 4:1. Následovala dvě utkání, která se trutnovským nepodařila podle představ a to na ledě Kolína a Jablonce nad Nisou. Na Kolín nestačili a odvezli si prohru 4:2, od Vlků dostali branky tři a sami dokázali vstřelit pouze jedinou. Chuť si ale Trutnov spravil před domácími fanoušky a to vysokou výhrou nad Kláštercem nad Ohří 8:2 a o týden později nad Pískem, který se ale bránil a trutnovští tak uhájili jen těsný výsledek 4:3. V posledním kole se jim podařilo o body obrat Jindřichův Hradce na jeho ledě. Sérii tři vítězných zápasů si trutnovští budou chtít zajisté prodloužit vítězstvím nad vrchlabským celkem.

Také HC Stadion si bude chtít užít další tři body do tabulky. Aktuálně se drží na šestém místě s 18 body. Za sebou má sérii čtyři vítězných zápasů. Z celkově osmi odehraných zápasů se jim body nepodařilo získat pouze ze dvou a to hned v prvním odehraném kole proti Bílině a následně v kole pátém na domácím ledě proti Táboru. Ostatní zápasy již skončily tříbodovým vítězstvím a v tomto tempu bude chtít Vrchlabí pokračovat. Poslední skalp získali vrchlabští hráči na ledě Sokolova, kde sice několik desítek minut branka nepadla, ale ve třetí třetině dostal hosty do vedení Filip. Sokolov však dokázal rychle vyrovnat a poslední minuty byly napínavé. Nakonec si však HC Stadion vystřílel tři body brankou Jebavého. Předtím dokázalo Vrchlabí zvítězit nad Kobrou Praha, Řisuty a Žďárem nad Sázavou.

Zápas se odehraje od 18:00 na vrchlabském stadionu. Vstupenky budou k zakoupení již dvě hodiny před zahájením utkání. Kvůli přísnějším kontrolám fanoušků prosíme všechny, aby se na zápas dostavili včas. Jako každý rok i tentokrát budou mít hosté k dispozici vlastní vchod s pokladnou. Trasy svozových autobusů najdete na našich stránkách.

Ačkoli je náš soupeř pro Vrchlabí odvěký rival, nesmíme zapomenout, že oba kluby pojí tým HC Krkonoše, do kterého patří mládežnické kategorie Vrchlabí i Trutnova. Proto doufáme, že o body se bude hrát pouze na ledě. Čeká se plná fanouškovská podpora a doufáme, že bude vyprodáno!