HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 5:1

Derby ovládlo Vrchlabí

21.10.2015
Středeční derby jednoznačně ovládl domácí tým HC Stadion Vrchlabí, který byl od úvodního hvizdu lepším týmem. Rozhodnuto bylo po první třetině, kdy byl stav 4:0 pro domácí. Trutnov se gólově prosadil až v poslední minutě, kdy pouze kosmeticky upravil výsledek na konečných 5:1. Zápasu nechybělo vůbec nic.
1.kolo, středa 21.10.2015, 18:00
5:1
Trutnov
akub Jelínek (Martin Abrahám) – Jiří Jebavý, Patrik Lenoch, Martin Klement, Ladislav Bittner, Jan Kadavý, Dalibor deCarvalho, Petr Beneš – Tomáš Oppelt, Tomáš Šťastný, Martin Filip (C), Tomáš Jirků (A), Tomáš Bláha (A), Jiří Šimoníček, Pavel Mrňa, Jan Matějka, Patrik Urban, Patrik Maďar, Martin Blažej, Jan Srnský, Radek Krsek
Oto Jeschke (Josef Čáp) – Peter Beneš, Ondřej Poul, Lukáš Karlík (C), Aleš Píša, Lukáš Vácha, Alexander Suvorov, Dominik Kubica, Petr Chaloupka – Martin Bartoň, Jakub Luštinec (A), Lukáš Kastner, Pavel Malý, Tomáš Půlpán, Jiří Cetkovský (A), Vojtěch Perutek, David Smékal, Alexej Shamolin, Jaroslav Ukhin, Jan Tatar, Pavel Fedulov
Třetiny: 4:0,1:0,0:1  Branky a nahrávky: 4. Mrňa, 11. Jirků (Filip), 16. Šimoníček (Mrňa), 20. Oppelt (Filip, Matějka), 26. Filip (Jirků), 59. Cetkovský (Luštinec, Kubica). Rozhodčí: Kopeček, Novák, Mgr. Potůček . Vyloučení: 10:10 + Klement, Bittner, Urban, Blažek OK a Kastner, Malý OK . Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1966. Průběh utkání:1:0,2:0,3:0,4:0,5:0,5:1 .

První třetina začala velmi z ostra. Oba celky ukázaly svojí sílu a hrálo se nahorů - dolů. Hokejisté Trutnova měli výhodu přesilové hry, ale obrana zapomněla na najíždějícího Mrňu. Za záchranou brzdu zatáhl Vácha a bylo nařízeno trestné střílení. Pavel Mrňa provedl nájezd výborně a vstřelil úvodní branku zápasu - 1:0. Domácí byli na koni, ale hosté měli stále územní převahu. Ta skončila přesilovkou domácích, když po závaru se nejlépe zorientoval Jirků a poslal domácí Stadion do dvougólového vedení - 2:0. Ve 14. minutě se vyznamenal Martin Klement, který ostrým zákrokem trefil do obličeje trutnovského Uchina. Domácí bek vyfasoval trest do konce hry. Jenže to byli opět domácí, kteří se trefili. Z dalšího protiútoku se prosadil přesnou střelou Šimoníček - 3:0. Poslední hřebíček do pomyslné trutnovské rakve zatloukl Oppelt, když v poslední minutě prvního dějství vymetl pavouka z hostující branky - 4:0.

Po přestávce přišel velký závar domácích a hostující střídačka si vzala oddechový čas. V tomto čase si už valná většina trutnovských fanoušků vzala dovolenou a z vrchlabské arény odešla. Ve 26. minutě ujel hostující obraně Martin Filip a svůj blafák provedl bezchybně - 5:0. Zdecimovaní hosté se dál snažili s vývojem utkání něco udělat, ale v brance Vrchlabí naráželi na Jelínka. Zvýšit mohla dvojice Šimoníček - Mrňa, když v přečíslení čtyři na dva, ani jeden z nich nedokázal zasunout kotouč. To se opakovalo dvakrát, během třiceti sekund, na poslední chvíli vložil svou hokejku do přihrávky Poul a kotouč vytečoval mimo. Hosté měli největší příležitost v 36. minutě, když pálil Karlík, ale jeho střelu Jelínek viděl a také chytil.

Poslední dvacetiminutovka nabídla znovu hodně šancí. Nejdřív Mrňa, po něm Šimoníček se Šťastným, nedokázali vyzrát na hostujícího Čápa v brance Trutnova. Ve 47. minutě se strhla mela za brankou domácích a pěstními souboji si svoje názory vyměnili dvojice Kastner - Urban a Malý - Bittner. Všichni zúčastnění putovali předčasně do sprch. Po nich následoval i domácí Blažej, který zbytečně atakoval Bartoně. Hostující celek však s přesilovou hrou naložil stejně jako s předešlými a branku vstřelit nedokázal. Povedlo se to dvě sekundy po skončení trestu. Střelu Kubici od modré tečoval Luštinec a za záda Jelínka doklepl skákající kotouč Jiří Cetkovský - 5:1.

Petr Hlaváč: Dnes na ledě existoval pouze jeden tým a to HC Stadion Vrchlabí, který porazil CSK Trutnov. A teď jdeme všichni slavit.