HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Slavia - Vrchlabí 3:2sn

Ze Slavie jedeme pouze s jedním bodem

05.02.2022
Vyrovnaný zápas nakonec přinesl výhru domácím hráčům. Slavia s Vrchlabí ukázala, že jsou si navzájem dobrými soupeři. Vrchlabí se, stejně jako Slavia, dostalo v zápase do vedení, nakonec ale v samostatných nájezdech bodovala Slavia, za níž se trefili dva hráči.
45.kolo, sobota 5.2.2022, 12:30
Slavia
3:2sn
M. Michajlov (M. Holík) – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, R. Havel – P. Kafka, T. Knotek (A), Žejdl – J. Doležal (A), Poletín (C), M. Ondráček – Vlček, P. Machač, Kružík – Šteiner, Kern, Jaroslav Brož.
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Heřman (A), M. Machač, Kusý – Koffer, T. Kaut (A), Mrňa – Matýs, P. Urban, T. Urban – Pochobradský, T. Zeman, D. Chalupa.
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 5. Vlček (P. Machač, Kružík), 38. P. Kafka (Daniel Krejčí, T. Knotek), rozh. náj. Poletín – 20. Koffer (Mrňa, T. Kaut), 34. Kusý (Nedbal, M. Voženílek). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Horažďovský, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 718. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

Slávisté se dostali k puku jak první po buly. Ondráček hned na Soukupa pálil. Ve 3. minutě přišla chybná rozehrávka Vrchlabí a mohl toho využít Žejdl. Vrchlabí ho ale připravilo o puk dříve, než se dostal do dobré palebné pozice. Branka ale padla o chvíli později. V čase 4:10 se trefil Filip VLČEK, který nechal vyjet Soukupa a puk zasunul do prázdné branky. V osmé minutě byl vyloučen domácí Ondráček. Bohužel hosté z této příležitosti nic nevytěžili. Michajlov pak musel zasahovat proti střele Voženílka. Ve 13. minutě to byla Slavia, kdo mohl navýšit náskok. U Soukupa puk poskakoval, ale Machač ani Doležal nebyli úspěšní. O chvíli později se do akce dostal také HC Stadion. Koffer dostal přihrávku, ale nedokázal puk dostat do branky. Vlček pak přihrával do útočné třetiny, kde byl Kružík. Ten ale nevystřelil se silou, kterou by potřeboval. A na druhé straně zaútočili hosté. V čase 19:58 ještě stihl vyrovnat Filip KOFFER, který zúročil svou snahu v útočném pásmu. Byl navíc volný, a s Michajlovem si snadno poradil.

V úvodu druhé třetiny se přesilové hry dočkali také domácí hráči. Vyloučen byl Kajínek, Slavia si ale výhodu dlouho neužila. O chvíli později byl vyloučen také slávistický Machač. Vrchlabí si ale v krátké přesilovce nevytvořilo žádnou šanci. Kaut přišel o puk díky skvělému zásahu Hejdy, který mu ho přebral. Soukup pak zasáhl proti pokusu Havla. Ve 31. minutě byl vyloučen Hejda a znovu se Vrchlabí dostalo do výhody. Ani tentokrát se jim přesilová hra nepovedla. Domácí již byli v plném počtu, když se v čase 33:28 trefil Denis KUSÝ. Ten střílel z první a puk se dostal až za záda brankáře Slavie. Poté byl vyloučen další domácí hráč. Ve 37. minutě se do šance dostalo Vrchlabí, které mohlo domácím odskočit. Kombinace se jim ale nepovedla a Michajlov byl připravený. Poté byl vyloučen autor druhé branky Vrchlabí, Kusý. A Slavia trestala. V čase 37:25 využil přesilovou hru Petr KAFKA, který našel skulinku v Soukupově brance. Konec třetiny byl zajímavý, nejdříve se do šance dostal Kružík, ale zasáhla obrana Vrchlabí. Poté Slavia promarnila další šanci, když se dostala do přečíslení 3 na 2.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen hostující Linhart. Slavia se dostala do kombinace v útočném pásmu, ale nakonec Knotek nestřílel přesně a puk letěl mimo branku. Kern pak tečoval střelu od Hovorky, ale Soukup byl připravený. Vrchlabí se pak snažilo dostat do útočného pásma po chybě Slavie. Ve 47. minutě byl vyloučen hostující Zeman. Krejčí poslal rychlou střelu, ale Soukup všechno dobře viděl. Poté byl vyloučen Linhart a Slavia hrála několik vteřin v pěti proti třem. V 51. minutě střílel Hovorka, jehož pokus tečoval jeden z obránců Vrchlabí. Soukup ale nevěděl, jestli má puk u sebe, a ohlížel se do branky. V 54. minutě se do akce dostal HC Stadion. Rychlé přihrávky Michajlov kontroloval, obránci mu ale museli pomoct. O chvíli později zůstal na ledě ležet vrchlabský Mrňa, nakonec ale odjel na střídačku sám. Kynčl pak poslal prudkou střelu, ale jen se odrazila od mantinelu. Žejdlův pokus byl neúspěšný, k puku se ale dostal Kern, který ho zavezl do útočné třetiny. Puk šel po jeho střele nad branku.

V prodloužení se do šance dostal domácí Kern, ale nemohl najít dobrý střelecký úhel. Pak se do útoku dostali také hosté. V 64. minutě předvedli rychlou akci Šteiner a Ker. Soukup zasáhnul, puk ale zůstal na brankové čáře. Nakonec diváci viděli strkanici, gól ale nakonec nepadl. Na druhé straně mohl skórovat Kaut, který měl možnost využívat špatnou rozehrávku domácích. Zápas se ale dostal až do samostatných nájezdů. V první sérii diváci branku neviděli. V té druhé se trefil Michal POLETÍN, ve třetí se také prosadil slávistický hráč, zatímco Vrchlabí nikoli. Koffer ve čtvrté měl šanci ještě zvrátit výsledek, nakonec ale dva body zůstaly Slavii.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí):
Já mám takové smíšené pocity. Na jednu stranu jsme získali bod, což je samozřejmě v téhle fázi sezóny pro nás hrozně důležité, každý bod je cenný pro soupeře. Na druhou stranu si myslím, že kdybychom hráli celých 60 minut, tak jako celou druhou třetinu, tak jsme si mohli odvézt tři body. Bohužel samostatnou kapitolou jsou přesilové hry. Místo, abychom si pomohli a dali v ní branku, tak nás vyvádí z tempa a od té doby máme vždycky problém se zase vrátit zpátky do toho, jak jsme hráli předtím. Je to škoda, soupeř si pomohl přesilovkou, dali jeden gól. Stejná písnička to od nás byla i v Litoměřicích, kde soupeř dal gól a my si tou přesilovkou nepomůžeme, ale jinak tým musím pochválit, hráli jsme obětavě a v oslabení ve třetí třetině jsme obětavě zblokovali spoustu střel a Jakub Soukup je naše stabilní opora. V pondělí nás čeká další utkání s Jihlavou a opět budeme chtít získat nějaký bodík do tabulky.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha):
Myslím si, že jsme viděli dobrý hokej, povedl se nám vstup do zápasu, dali jsme první gól a vedli jsme 1:0. Určitě můžeme litovat vyrovnání na 1:1 dvě vteřiny před koncem první třetiny, to by se nám stávat nemělo. Potom jsme dostali gól a pomohli jsme si přesilovkou. Prodloužení a nájezdy jsou velká loterie, ale samozřejmě v téhle fázi sezóny, v naší situaci jsme rádi za druhý bod.