HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 1:5

Z Ústí vezeme tři body

01.11.2023
První dvě třetiny rozhodly o tom, kdo bude vítězem. HC Stadion Vrchlabí zajížděl na led Ústí nad Labem, kde v úvodním dějství vstřelil dvě branky. Další dvě přidal vrchlabský celek ve druhé části, a na ty dokázal Slovan reagovat pouze jednou. Ve třetí třetině vsítil pátý gól Kastner a tým z Krkonoš veze domů tři body.
12.kolo, středa 1.11.2023, 18:00
Ústecký Slovan s.r.o.
1:5
HC Stadion Vrchlabí
Stahl (Vlach) – Trefný, L. Sýkora (C), Kubát, Gottfried, Popela, Funk, V. Hynek, Polata (A) – Rudovský (A), Roubík, Kloz – M. Dubský, Berčík, Simon – Kuchynka, Bartoš, M. Bláha – J. Tůma, Špaček, Krédl. Trenér: Jiří Merta
Vacek (Kamenický) – D. Sýkora, Abraham, Bendík (A), Hladík, Boukal, Kynčl, Kerekanič, Perička – T. Bláha (A), Kastner, Chrtek – Moník, P. Urban (C), Tatar – Cerman, Kozák, Jirků – D. Chalupa, Šlaicher, Krsek. Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 0:2, 1:2, 0:1  Branky a nahrávky: 36. Kloz (Rudovský, Trefný) – 13. Bendík (Kastner, Chrtek), 20. Kastner (P. Urban, Chrtek), 25. D. Chalupa (Chrtek, P. Urban), 39. P. Urban (Chrtek, Kastner), 48. Kastner (Chrtek, P. Urban). Rozhodčí: Barek – Teršíp, Tuháček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 598. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4, 1:5.

V první třetině viděli diváci dvě branky. Ve 4. minutě byl nejdříve vyloučen hostující Urban, ale Slovan svou přesilovou hru nevyužil. Následně se prosadilo Vrchlabí, a to v čase 12:28, kdy se trefil Ján BENDÍK a otevřel skóre utkání. V 17. minutě byl vyloučen domácí Kubát, kterého o chvíli později následoval Kloz. Dvojnásobná přesilovka se HC Stadionu povedla, v čase 19:05 se prosadil Lukáš KASTNER a hosté Slovanu odskočili o dvě branky. Hned poté si na trestnou lavici šel sednout Krsek, ale do konce třetiny Slovan výhodu nevyužil.

Nestalo se tak ani na začátku druhé třetiny. Naopak, znovu to bylo Vrchlabí, které navýšilo náskok. V čase 24:32 se trefil David CHALUPA. Ve 27. minutě ujeli domácí do přečíslení, ale překonat vrchlabskou obranu se jim nepodařilo. I hosté se pokusili prodrat k brance, puk skončil v ochranné síti. Ve 29. minutě byl vyloučen vrchlabský Sýkora, ale ani tentokrát se Slovanu nepodařilo přesilovku využít. K tomu byl v polovině utkání vyloučen Bartoš, a dal tak možnost HC Stadionu. Urban se snažil nacpat před brankáře, ale ten byl pečlivý a změnu stavu nepřipustil. Za zdržování hry byl ve 35. minutě vyloučen hostující Moník, a konečně se Slovanu zadařilo. V čase 35:33 se trefil Jan KLOZ a snížil na 1:3. Ve 38. minutě přišlo dvojnásobné vyloučení na straně Ústí po drobné potyčce. V čase 39:00 toho HC Stadion využil, konkrétně byl úspěšným střelce Patrik URBAN. Vrchlabí ještě pokračovalo v klasické přesilové hře, ale nakonec byl vyloučen Kynčl a síly na ledě se na několik vteřin vyrovnaly.

Ústí se ještě několikrát snažilo dostat do útočného pásma, ale nakonec přesilovka přišla vniveč. Další příležitost dostali hostující hráči, ve 44. minutě byl vyloučen Bláha. Tentokrát se jim ale výhodu nepodařilo využít, měli problém dostat se do útočné třetiny. Stahl si pak připsal zákrok ve 47. minutě, na druhé straně Vacek zasahoval nemusel, puk šel mimo tři tyč. Poté byl vyloučen domácí Kubát, a další přesilovku už HC Stadion zvládnul. V čase 47:59 zvýšil na 5:1 Lukáš KASTNER, pro kterého to byla druhá branka v zápase. Vzápětí byl vyloučen vrchlabský Urban, Trefný střílel sice mimo, ale rána měla potřebnou razanci. Kubát pálil hned z první, ale Vacek gól nepřipustil a ukázal skvělý zákrok. Poté už byli hosté v plném počtu, kteří se sice dostali do útočného pásma, ale na Stahla nic nevymysleli. A to ani do konce třetiny, která skončila akcí Cermana. HC Stadion Vrchlabí tak odjel ze Slovanu se třemi body v kapse.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Dnes jsme podali výborný týmový výkon. Musím všechny hráče včetně brankáře pochválit. Pozitivní je, že se nám podařilo využít přesilové hry a výborně jsme ubránili oslabení.