HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Třebíč - Vrchlabí 5:2

Z Třebíče odjíždíme s prázdnou

30.01.2021
Teprve druhá prohra od začátku ledna. To je skóre pro vrchlabský tým, který dnes z Třebíče odjel s pětibrankovým přídělem, na který dokázal reagovat jen dvěma góly. Rozhodla poslední třetina, ve které Horácká Slavia vstřelila tři branky.
25.kolo, sobota 30.1.2021, 16:30
Třebíč
5:2
Jekel (Mičán) – Zukal, Stehlík, L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Kowalczyk, Vodička – Šťovíček, Bittner (A), Psota – Vodný (A), Nedvídek (C), Krliš – Hrubec, Michálek, Ferda – Křehlík, Malý, Oščádal.
Soukup (Štěpánek) - Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Hrádek, Jelínek - Heřman, Pochobradský, Zeman - Kratochvil, Urban, Chalupa - F. Moník, Chrtek, Mrňa - Formánek, Hozák, Herčík
Třetiny: 2:1, 0:0, 3:1  Branky a nahrávky: 16. Michálek (Vodička, Hrubec), 16. Psota (Šťovíček, Stehlík), 43. Nedvídek (Kowalczyk, Ferda), 45. Bittner (Psota), 53. Psota (Bittner, Stehlík) – 19. Chalupa (Mrňa, Urban), 57. Linhart (Heřman). Rozhodčí: Fiala, Cabák - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2.

Domácí se v úvodu dostali do útočného pásma, Soukup zasahoval betonem. Ve 4. minutě byl vyloučen třebíčský Malý a Vrchlabí se dostalo do tlaku – branka ale nepadla. Na druhé straně se také vylučovalo, v 7. minutě si šel odpočinout Mrňa. Domácí tlačili o něco více, Soukup vychytal šanci Vodného. Hosté již byli kompletní, když se do šance dostal Heřman, ale nakonec přestřelil branku. Ve 13. minutě střílel Bittner, ale Soukup vytáhl lapačku a nepustil puk za svá záda. Branku jsme mohli vidět až v čase 15:08, kdy otevřel skóre utkání domácí David MICHÁLEK, který překvapil Soukupa. O několik chvil později navýšil náskok Třebíče Matěj PSOTA, který v čase 15:54 prostřelil vrchlabského brankáře střelou z bekhendu. Vrchlabí se samozřejmě snažilo vstřelit svou první branku, a to se jim povedlo v čase 18:12. Jekel sice vyrazil střelu od Linharta, ale skvěle připravený byl David CHALUPA, který puk uklidil do branky.

Na začátku druhé třetiny se do šance dostal vrchlabský Heřman, ale sám proti Jekelovi neuspěl. Následovalo vyloučení na straně Vrchlabí. Třebíč se ale nedostala do žádných velkých akcí. HC Stadion se usadil v útočném pásmu, ale střela nepřišla. Ve 29. minutě se do šance dostal Hrubec, ale jeho ránu vykryl Soukup betonem. O chvíli později byl vyloučen vrchlabský Pochobradský. Hosté se dobře bránili a Třebíč k ničemu nepustili. Ve 36. minutě byl vyloučen třebíčský Chalupa. Ten vrchlabský byl ale při chuti a dostal se až před Jekela. Netrefil se, po něm ještě pálil Zeman, ale také nebyl úspěšný. Domácí Chalupa naskočil na led a vyloučení přišlo na vrchlabské straně, kde byl vyloučen jmenovec Chalupa.

Soukup podržel svůj tým hned na začátku třetí třetiny, kdy se na něj řítil Šťovíček. Následně byl vyloučen Kajínek, ale přesilová hra 5 na 3 naštěstí nebyla příliš dlouhá. I tak ale při klasické přesilovce dokázala Třebíč vstřelit branku. V čase 42:14 zvýšil Lukáš NEDVÍDEK. O dvě minuty později lovil Soukup puk z branky znovu. V čase 44:26 přihrál Psota osamocenému Ladislavu BITTNEROVI před branku a ten poslal puk přesně do sítě. Ve 46. minutě byl vyloučen domácí Ferda. Třebíč se dobře bránila, ale nakonec ještě přišlo další vyloučení, a to dokonce na 2+2 minuty. Vrchlabí ale vůbec neohrozilo třebíčskou branku. Navíc byl v 52. minutě vyloučen Kajínek, který fauloval kolenem. A toho dokázala Horácká Slavia využít. V čase 52:10 využil přesilovou hru Matěj PSOTA. Hozákův pokus skončil na Jekelovi. V 57. minutě byl vyloučen domácí Oščádal a tentokrát skórovalo i Vrchlabí. V čase 56:28 snížil na rozdíl tří branek Tomáš Linhart. Do konce zápasu už se ale neprosadil ani jeden z týmů.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč):
Zápas byl takový, jaký jsme čekali, výborný soupeř a věděli jsme, že nás to bude stát hodně sil. Věděli jsme, že pokud dáme soupeři přesilové hry, tak by ho to mohlo nastartovat, a proto jsme se snažili hrát disciplinovaně. Myslím si, že po celých šedesát minut jsme byli lepším týmem a do vítězného konce jsme to dotáhli zaslouženě. Kluci odvedli skvělou práci a předvedli charakter.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
V první třetině jsme začali individuálními chybami, a domácí se tak dostali do dvoubrankového vedení. V závěru třetiny se nám podařilo snížit na 2:1, ve druhé třetině si myslím, že jsme měli lehce navrch, ale rozhodlo to, že jsme neproměnili šance.