HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 4:7

Z Řisut veze Stadion body domů

25.01.2020
Vendula Sahánková
Dnešní zápas měl rychlý začátek, kdy již ve třetí minutě padl první gól zápasu. Sice následovaly dvě branky domácích, ale vrchlabští do konce třetiny dorovnali. Ve druhé třetině dominovali hosté a ve třetí třetině upevnili svoje vedení. Tři asistence a jednu branku si do tabulky připsal Jaroslav Bednář, dvě branky zase Lukáš Kastner a jednu branku se dvěmi asistencemi David Chalupa.
35.kolo, sobota 25.1.2020, 18:00
Řisuty
4:7
Ilašenko (Jiroušek) – Novák F., Potěchin (C), Zderadička, Kolářík (A), Rudovský, Zavřel – Řepka, Patyk, Fortelka (A) – Keszi, Vyskočil, Formánek – Paršakov, Danov, Okegawa – Novák A., Flachs, Neiss
Soukup (Abrahám) – Moník, Vašíček (A), Voženílek (C), Bendík (A), Niko, Kynčl, Havránek – Bednář, Hlaváč, Chalupa, Mrňa, Urban, Hozák, Sýkora, Matějček, Kastner, Šlaicher, Bláha
Třetiny: 2:2, 1:3, 1:2  Branky a nahrávky: 10. Paršakov (Danov), 12. Fortelka (Kolářík, Patyk), 24. Patyk (Fortelka), 45. Rudovský (Vyskočil, Keszi) – 3. Bednář (Hlaváč, Havránek), 17. Hlaváč (Bednář, Mrňa), 27. Hozák (Bendík, Bednář), 28. Sýkora (Bednář), 34. Chalupa (Vašíček), 55. Kastner (Chalupa), 59. Kastner (Chalupa, Hozák). Rozhodčí: Hornáček – Ovsík, Teršíp. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 4:7.

Utkání začalo rychlou akcí domácího celku, ale k první střele se dostal vrchlabský Jan Hlaváč, když dostal nabito z pravého kruhu a řádně procvičil Ilašenka. K puku se vzápětí dostal domácí Roman Formánek, z pravé strany ujel sám proti vrchlabskému brankáři, ale backhandové zakončení mezi betony mu nevyšlo. Hra se po divokém začátku uklidnila a od své branky rozehrávali vrchlabští. V polovině třetí minuty přišla rychlá akce vrchlabského celku, kdy přihrávku na levou stranu dostal Jaroslav BEDNÁŘ a prostřelil Ilašenka zakončením do šibenice. Následovala další šance pro hosty, kdy si Pavel Mrňa pokryl puk před dotírajícím Filipem Novákem, zakončoval z úhlu, ale domácího brankáře nepřekvapil. Ke konci čtvrté minuty přišlo první vyloučení zápasu – za příliš mnoho hráčů na ledě zamířil na trestnou lavici vrchlabský Petr Sýkora. Během přesilové hry se domácí snažili dostat k vrchlabské brance, ale bez úspěchu. Nejprve puk vyhodil Hlaváč, vzápětí obrana Stadionu puk uklidila do bezpečí. Po návratu Sýkory rozjeli vrchlabští další kombinaci v útočném pásmu, akce ale nebyla dokončena brankou. Na začátku deváté minuty přišlo oboustranné vyloučení za hrubost, za Řisuty zamířil na trestnou lavici Josef Flachs a za Vrchlabí Štěpán Matějček. Domácí se dostali do obrovské šance, když Keszi přihrávkou našel Romana Formánka, ten udělal kličku, ale v klíčovém momentu mu puk poskočil a Formánek tak nedokázal zakončit do odkryté klece. Přesně minutu po této akci domácí dokázali překonat vrchlabskou obranu a vyrovnat tak skóre. Dominik Danov z pravé strany našel přesně hůl Nikolaje PARŠAKOVA, který zakončil k tyči Soukupovy branky. Domácí celek se vzchopil a pouštěl se do jedné akce za druhou. Hosté vypadali jako opaření horkou vodou a domácí celek se tak dostal do vedení. Chvilku po šanci Patyka se pokusil zakončit Kolářík, ale netrefil se. Vzápětí se k puku dostal Michal FORTELKA, který jej dostal za Soukupova záda. Druhá branka domácích hosty probrala a ti znovu dostali domácí pod tlak. Následovalo vyloučení domácího Daniela Zavřela za podrážení. Pavel Mrňa se dostal k dorážce puku po střele od modré čáry a trefil Ilašenka do masky. Brankář zůstal ležet na ledové ploše a hra byla přerušena. Po chvíli už byl v pořádku a hra mohla pokračovat. V polovině sedmnácté minuty hosté vyrovnali skóre po akci Jiřího Bednáře, který skvěle našel Jana HLAVÁČE a ten bleskurychle zakončil za Ilašenkova záda. Domácí se pokusili ještě rozjet akci, ale již bez úspěchu. Hosté na ně tlačili až do konce třetiny.

Hned na začátku druhé třetiny domácí začali trápit Vrchlabí a proti Soukupovi se pustil Fortelka a vzápětí Řepka, ale ani jeden nedokázal zakončit. Vzápětí nahodil Kolářík, ale vrchlabský brankář puk vyhodil a následovalo vhazování. Těsně před polovinou dvacáté čtvrté minuty se povedlo domácím dostat znovu do vedení, kdy Petr PATYK vystihl rozehrávku vrchlabských, poslal puk Fortelkovi, který mu jej takřka ihned vrátil a Patyk tak zakončil přesně do branky. Hosté prozatím nic nepředvedli a domácí tak byli na koni. Přihrávka Paršakova Danovovi nebyla však přesná, následovalo zakázané uvolnění Fortelky a buly tak bylo rozehráno u Ilašenka. Domácí houževnatým napadáním vybojovali puk, Vyskočil se dostal do dobré střelecké pozice mezi kruhy, ale vrchlabský obránce tečoval puk nad branku. A zničehonic se k puku dostal Jan Bendík s Jaroslavem Bednářem, zakombinovali mezi sebou a závěrečné slovo dostal Jiří HOZÁK, který propálil nenápadnou střelou Ilašenka a skóre bylo opět srovnané! Necelých dvacet vteřin poté se dostalo Vrchlabí znova do vedení a to díky Petru SÝKOROVI, který zakončil po přihrávce od Jaroslava Bednáře dělovou ranou do levé šibenice. U domácí branky chybně rozehrál Flachs, k zakončení se dostal Hozák, ale domácího brankáře nenachytal. Domácí se marně snažili vyrovnat, ale nedařilo se jim. Takřka v polovině zápasu přišlo vyloučení na straně hostů, kdy si za sekání šel sednout Lukáš Kastner. Domácí se snažili přesilové hry využít, ale bez účinku. Minutu po vyloučení Kastnera za ním zamířil Tomáš Kynčl za držení a domácí tak měli minutu hry pět na tři. Ale ani toto jim nevyšlo a po chvilce z jejich řad zamířil na trestnou lavici Petr Patyk za podrážení a pokračovalo se ve hře čtyři na čtyři. Domácí vyhráli vhazování, ke kotouči se první dostal Filip Novák, ale ideální moment pro střelu prováhal a vrchlabský obránce tak tečoval nad brankou. Hosté znovu v plném počtu a během několika vteřin rozjeli další akci. K puku se dostal Jiří Vašíček, přihrál Davidu CHALUPOVI, který sice napoprvé Ilašenka neprostřelil, ale hned následující pokus šel přesně tam, kam měl a vrchlabští se tak dostali do dvoubrankového náskoku. Další pokus zkusil Ján Niko, obkroužil pásmo domácích, vyslal tvrdou střelu, ale trefil pouze jednoho z domácích obránců. Následovalo oboustranné vyloučení, za Řisuty odešel na trestnou lavici Adam Novák pro držení a za Vrchlabí Tomáš Bláha za hrubost. Několik vteřin po návratu obou hráčů na led přišlo další vyloučení pro vrchlabské za příliš mnoho hráčů a trest odpykal Radim Šlaicher. Domácím se ani v další přesilové hře nedařilo. A sotva jedna skončila, začala druhá a opět pro domácí, za vrchlabské zamířil na trestnou lavici Petr Sýkora za podrážení. Pokus domácích o rychlou akci skončil ofsajdem, který byl nakonec posouzen jako úmyslný.

Hned na začátku poslední třetiny došlo k dalšímu vyloučení na vrchlabské straně, kdy byl vyloučen Ján Niko za krosček. A téměř minutu a půl tak měli domácí šanci ve hře pět na tři, ale ani jednu ze šancí nevyužili. Po návratu obou vrchlabských hráčů se k puku dostal Michal Fortelka, zpracoval si jej v pravém kruhu a utaženou střelou trefil vzdálenější tyčku. Domácí se znovu dostali do hry, ale Soukup puk za svá záda nepustil. Hosté se nenechali zahanbit a útoky se na Ilašenka jen hrnuly. Jaroslav Bednář trefil od modré tyčku a při dalším pokusu dostal přihrávku zpoza domácí branky a Ilašenko se musel hodně natáhnout, aby na puk dosáhl. Necelých pět minut po začátku třetiny se domácím povedlo přidat další gól, když Vinvent Keszi utekl vrchlabské obraně, před Soukupovou brankou hledal spoluhráče a našel Ota RUDOVSKÉHO, který přesně zakončil. Po chvíli následovalo další nebezpečí pro Soukupa, ale Patyk jej nepřekonal. Ve čtyřicáté osmé minutě přišlo znovu vyloučení na obou stranách, řisutský Nikolaj Paršakov dostal 2+10 min za hrubost a nesportovní chování, kdy trest odpykal Jiří Neiss, vrchlabský Jiří Vvašíček dostal 2min za hrubost. Vrchlabští se dali do útočení, naprosto přesná souhra Bednáře se Sýkorou skončila zakončením ze vzduchu Petra Sýkory a zákrokem domácího brankáře. Hosté se na posledních deset minut hry rozehráli a jedna jejich akce střídala druhou. Ve veliké šanci se objevil Patrik Urban, na obranné modré čáře dostal puk a vydal se sám proti Ilašenkovi. Dostal se až do zakončení, ale z bezprostřední blízkosti domácího gólmana neprostřelil. V polovině padesáté páté minuty chyba v domácí rozehráce znamenala dvoubrankové vedení pro vrchlabské a to když puk dostal mezi kruhy Lukáš KASTNER, jeho střela Ilašenkovi vypadla a puk si do branky dopravil jeden z obránců. V další šanci opět hledat Bednář Sýkoru, ale Ilašenko zasáhl dřív. A poslední branka zápasu padla v padesáté deváté minutě opět rukou Lukáše KASTNERA, když střelou na zadní tyč uklidil puk do branky s asistencí Davida Chalupy a Jiřího Hozáka.