HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Prostějov - Vrchlabí 4:1

Z Prostějova odjíždíme bez bodů

06.02.2021
Druhý únorový zápas HC Stadionu nevyšel. Prostějovští Jestřábi svému soupeři nasázeli čtyři branky z toho rovné tři (dvě z přesilových her) si připsal Hrníčko. Vrchlabí dokázalo skórovat až ve třetí třetině z přesilové hry zásluhou Heřmana.
27.kolo, sobota 6.2.2021, 17:00
Prostějov
4:1
Bláha (Wolf) – Hrdinka, Hefka, Drtil, P. Krejčí, Piegl, Pěnčík – Mrázek, Bartoš (A), Gago – Žálčík (A), T. Kaut (C), M. Novák – Ouřada, Chlán, Hrníčko – Podlaha, Motloch, T. Jandus.
Štěpánek (Soukup) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Hrádek, T. Jelínek – Heřman, Urban, Chalupa – Zeman, Matýs, Machač – F. Moník, Chrtek, Mrňa – Herčík, Hozák, Formánek.
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1  Branky a nahrávky: 10. Hrníčko (Žálčík, Hrdinka), 22. Hrníčko (Ouřada, Žálčík), 27. Podlaha (Piegl), 45. Hrníčko (Chlán) – 46. Heřman (Chalupa, Hozák). Rozhodčí: P. Skopal, R. Čech – M. Zedník, J. Kleprlík. Vyloučení: 9:12, navíc Heřman (Vrchlabí) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1.

Hned od začátku utkání se do akce vrhali hosté zásluhou střely v podání Olivy. Na druhé straně se k zakončení dostali domácí, ale Štěpánek puk vyrazil k mantinelu. Ve 4. minutě chtěl vystřelit Formánek, ale poslal puk mimo branku domácích. V téže minutě došlo k vyloučení na straně Prostějova. Vrchlabí se přesilová hra vůbec nedařila. V osmé minutě si šel na trestnou lavici odpočinout vrchlabský Urban. Domácí se dostali do útočného pásma a kombinovali. I když Štěpánka ostřelovali, puk za svá záda nepustil. V čase 9:13 ale domácí přeci jen první přesilovou hru využívají. Puk na Štěpánka poslal od modré Drtil, gólman touš neudržel ve výstroji a pro Dominika HRNÍČKA ho dorazil do poodkryté branky nebyl žádný problém - 1:0. Ve 12. minutě se dostal k puku prostějovský hráč, ale trefil pouze tyčku. Jirků v 15. minutě srazil střelu z pravé strany na zadní mantinel. První šance HC Stadionu přišla v 17. minutě. Mrňa si najížděl na přihrávku zpoza branky, ale nakonec puk do sítě nedostal. Poté byl stejný hráč vyloučen. Přesilovka Prostějova netrvala dlouho a na trestnou lavici si šel sednout Gago. Krejčího nebezpečný pokus vyrazil Štěpánek špičkou lapačky mimo branku.

Druhá třetina začala vyloučením na straně hostů. A toho dokázali domácí znovu využít. V čase 21:53 vstřelil druhou branku utkání Dominik HRNÍČKO, který nejprve vypálil z levého kruhu, jeho pokus Štěpánek neudržel a tak si ten stejný hráč došel pro dorážku, kterou již za záda hostujícího brankáře dostal - 2:0. 24. minuta přinesla další vyloučení na vrchlabské straně. Na konci přesilové hry se k hattricku blížil Hrníčko, Štěpánek se tentokrát překonat nenechal. V čase 26:12 dostali hosté další gól. Na 3:0 navýšil Josef PODLAHA, který si vybruslil s pukem od levého mantinelu a poté vypálil, Štěpánek puk neudržel a téže hráč ho také poté opět dorazil do odkryté branky - 3:0. Následně se Štěpánek roztáhl na brankovišti a chytil přečíslení Jestřábů. V zápětí přišlo další hostující vyloučení. Ve 30. minutě se Vrchlabí dostalo až před Bláhu, Moník kombinoval s Chrtkem, ale branku to nepřineslo. 33. minuta přinesla současně vyloučení Drtila a Moníka. Proti brankáři HC Stadionu se řítil Kaut, Štěpánek dokázal v leže puk vyrazit z čepele domácího hráče. Minutu poté byl vyloučen prostějovský Mrázek. Přesilová hra Vrchlabí ale netrvala dlouho, Moník byl vyloučen o chvíli později za protesty hostující střídačky. Při hře 4 na 4 musel být Štěpánek pozorný, Hrníčko si našel volný puk a jen díky teči hostujícího hráče skončil puk v ochranné síti. 37. minuta přinesla vyloučení na straně Vrchlabí. Ke konci třetiny byl ještě vyloučen domácí Novák.

Do třetí třetiny Vrchlabí vstoupilo s výhodou přesilové hry. Bláha měl štěstí hned ve 41. minutě, kdy se hostům ani nadvakrát nepodařilo ho překonat. Poté Urban vystřelil švihem, ale i tuhle ránu si Bláha pohlídal. V čase 44:27 dovršil hattrick Dominik HRNÍČKO, který našel skulinu v horním rohu branky - 4:0. Další možnost poprvé v zápase skórovat dostalo Vrchlabí po vyloučení prostějovského Drtila. A také HC Stadion tuto šanci využil. V čase 45:24 vstřelil branku Martin HEŘMAN, kterého přesnou přihrávkou z pravého kruhu našel Chalupa - 4:1. Ve 48. minutě přišlo další současné vyloučení. V 50. minutě byl vyloučen vrchlabský Mrňa. V oslabení se hosté dostali do šance zásluhou Heřmana, ten měl dobrou pozici, ale nakonec střílel mimo branku i zásluhou toho, že byl faulován. Rozhodčí ovšem mlčeli. Další vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat a znovu na trestnou lavici usedli dva hráči po jednom na každé straně. Hra 4 na 4 trvala pouze minutu, poté podrážel Štěpánek a jeho trest šel odpykat Jirků. Prostějov se sice usadil v pásmu, ale na gólmana neposlal žádnou nebezpečnou střelu. Vrchlabí dostalo ještě příležitost zdramatizovat utkání z přesilové hry, když byl v 58. minutě vyloučen Motloch. Vrchlabskému týmu se ale nedařilo usadit se v útočném pásmu. V poslední minutě vyslal, ještě střelu Heřman po přihrávce od Urbana, Bláha si jeho zakončení pohlídal.

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov):
Proti Vrchlabí jsme byli hodně motivovaní a odehráli velmi dobré utkání. Výborně nám fungovala taktika 2-3, kterou jsme vybrali. Obránci soupeře byli neustále pod tlakem našeho aktivního napadání, kazili a my si díky tomu vypracovali řadu šancí. Navíc jsme zase dali dva góly z přesilovek, jimiž se povedlo získat důležité vedení 2:0, tentokrát se prosadila druhá pětka. Náš výkon šel ještě nahoru v první polovině druhé třetiny, tam jsme hráli opravdu skvěle. Následně to kleslo trochu dolů na takové profesorské pojetí, ale celkově jsme měli zápas pod kontrolou. Takže spokojenost.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
My jsme dnes podali jeden z nejhorších výkonů sezóny. První třetina byla z naší strany absolutně bez pohybu, prostě velice špatná. Druhá část byla rozbitá spoustou vyloučení a ve třetí se objevilo pár náznaků, kdy jsme si vypracovali slušné šance ke snížení skóre, ale ztroskotali na domácím brankáři. Celkově tedy zklamání z hodně špatného výkonu i hladké porážky.