HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Přerov - Vrchlabí 0:5

Z Přerova si HC Stadion přivezl dva body

05.10.2020
Další zajímavý zápas přinesla dohrávka prvního kola letošní sezóny. V Přerově první třetina dopadla bezbrankově, v té další si dvougólový náskok zajistil HC Stadion. Ve třetí ale Zubři zabrali a nakonec se zápas dostal do prodloužení, kde po několika akcích vítěz znám nebyl. V nájezdech pak byli úspěšnější hosté, jedinými autory gólů během pěti sérii byli Heřman a Niko.
1.kolo, pondělí 5.10.2020, 18:00
Přerov
0:5
Kacetl (Holík) – Hrabal, F. Král, Zbořil (A), Kubeš, Kučeřík, Dřímal, Fencl – T. Doležal (C), Pšurný (A), Dostálek – Hajšman, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Süss – Dobša, Indrák, Ryšavý.
Soukup (Štěpánek) – Kajínek, Niko, Linhart (A), Hrádek, Oliva, Jirků (C), Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Pochobradský, Paulovič – Mrňa, Urban, Matýs – Hozák, Dubský, Chalupa.
Třetiny:   Branky a nahrávky: 37. Hrabal (Dostálek), 52. T. Doležal (F. Král, Pšurný) – 25. Heřman, 26. M. Kratochvil (Paulovič), rozh. náj. Heřman. Rozhodčí: Vrba, Šudoma – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3.

Úvodní vhazování vyhráli hostující hráči. Linhart s Hrádkem poté rozehrávali od vlastní branky. Zubři se do akce dostali ve druhé minutě. Hajšman se dostal do útoku, ale Soukup vytasil svůj beton. První vyloučení přišlo v 5. minutě, kdy si šel na trestnou lavici sednout domácí Dvořák. Vrchlabským se ale přesilová hra vůbec nedařila a nedostali se do útočné třetiny. V 8. minutě byl znovu oslaben tým Přerova. Současné vyloučení Pochobradského a Hejcmana v 9. minutě ale branku také nepřineslo. Heřman se trefil pouze do lapačky Kacetla. Několik desítek vteřin se u mantinelu přetahovali hráči o puk, nakonec se ho zmocnili domácí Zubři. Ve 13. minutě oslabil svůj tým přerovský Dřímal. HC Stadion se usadil v útočném pásmu, Chalupa zblízka Kacetla neprostřelil. Ostré rány poté vyslal Nouza, domácí brankář ale držel svůj tým. V 16. minutě se Kacetl blýsknul skvělým zákrokem. Jirků poslal střelu, brankář puk zachytil pouze špičkou betonu, dorážet mohl Pochobradský, ale byl zastaven Kučeříkem. První přesilovku si Zubři zahráli na konci třetiny po vyloučení Nika. I v oslabení se ale HC Stadion dostal do útoku a nebezpečný brejk předvedl Nouza.

Zbytek trestu si Vrchlabí odneslo do druhé části. Hosté se ale dobře bránili. Hozák střílel z větší vzdálenosti, s jeho pokusem si Kacetl poradil. Ve 22. minutě se do velké šance dostal Heřman, ale trestuhodně minul prázdnou branku. V čase 24:45 otevřel skóre utkání Martin HEŘMAN, který tak napravil svoji předchozí chybu. Puk se odrazil od levé tyče a Heřman stál na správném místě. Netrvalo dlouho a v čase 25:28 to bylo již o dvě branky - Matouš KRATOCHVÍL poslal přízemní střelu za záda Kacetla. Hosté se po dvou vstřelených gólech dostali do tempa a byli aktivnější. Ve 29. minutě byl vyloučen hostující Pochobradský. Soukup zasahoval po střele Pšurného. Další přihrávka Zubrů se dostala pouze na hůl Hozáka. Kučeřík střílel mimo branku Soukupa. Hra Vrchlabí bylo o něco nebezpečnější, Kacetla ostřelovalo ze všech stran. V čase 36:05 snížil na 1:2 Josef HRABAL, když vymetl pravý horní roh Soukupovy branky. Ve 38. minutě byl vyloučen hostující Dubský. Toho málem využili domácí hráči, rána Kubeše trefila Soukupa do masky, čehož chtěl využít Král. Jeho rychlý pohyb ale zabránil Soukupa zblízka překonat. Niko poté vpadl do střely Dvořáka.

Nouza střelecky otevřel třetí třetinu. Střílel ale z velké dálky. Soukup se poté pustil proti kotouči a hodně vyjel z branky, Dvořák naštěstí neměl možnost puk dostat do prázdné branky. Od mantinelu na druhé straně pálil Oliva, Kacetl zasahoval lapačkou. Ve 46. minutě předvedl přerovský gólman další skvělý zákrok, když betonem vychytal Urbana. Zubři se dostali do tempa a ohrožovali Soukupovu branku. Dorážka od Dostálka naštěstí v brance neskončila. Pochobradský prokličkoval mezi obránci a poslal puk Kratochvilovi, ale ten na Kacetla nevyzrál. V 50. minutě byl Přerov v mnoha hráčích na ledě a trest odpykal Ryšavý. Král si udělal výlet k Soukupovi, kde nasbíral pár vteřin z oslabení. V čase 51:26 již bylo vyrovnáno. O gól se zasloužil Tomáš DOLEŽAL, který poslal střelu až z mezikruží. O chvíli později se mohl Přerov dostat do vedení. Levý beton Soukupa ale zachránil vrchlabský tým od gólu. Zbořil střílel po buly, ale Soukup na puk dobře viděl. Nouza poslal ostrou střelu na branku, puk ale letěl do rohu kluziště. Poslední akce třetí třetiny byla na holích domácích, ale Číp v zajímavé pozici branku nevstřelil.

Prodloužení začalo lépe pro hostující hráče, Jirků dostal přihrávku od Heřmana, kterou ale nedokázal proměnit v gól. Chrtek se dostal před Kacetla, ale poskakující puk nezvládl zpracovat. Dostálek se dostal do velké šance, ale minul branku. Lapačkou zasahoval Soukup v 64. minutě proti pokusu Hejcmana. Ani prodloužení ale o vítězi nerozhodlo a zápas rozhodly samostatné nájezdy.

Po prvních třech sériích nevstřelil žádný z hráčů branku. V té čtvrté byl úspěšný hostující Martin HEŘMAN, naopak Dostálek neproměnil. Pátá série začala pro Vrchlabí také střelecky úspěšně, čímž si HC Stadion zajistil druhý bod. Autorem branky byl Niko.