HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Písek - Vrchlabí 3:2

Z Písku jedeme s prázdnou

25.09.2024
Raina Tomanová
K dalšímu utkání cestovali Horalé k Otavě. Po první třetině si Králové vytvořili náskok dvou branek, v prostřední části odskočili již na rozdíl tří. Ještě do konce prostřední části korigoval z dvojnásobné přesilové hry Kastner. Třetí třetina přinesla již jen snížení na rozdíl jediné branky, díky další využité přesilové hře z hole Chalupy. Z Písku tak jede HC Stadion bez bodů a se zraněným Matějem Poulem. Další utkání čeká Vrchlabí již v sobotu, kdy přivítá Buldoky z Řisut.
2.kolo, středa 25.9.2024, 18:00
IHC Králové Písek
HC Stadion Vrchlabí
Gába (R. Kříž) – Čížek, Čančura, Hanus, Radoš (A), Janda, J. Turek, Čunát – Hollar, Volf (C), Václav Brož – Pouzar, Matašovský, Pechlát – Matiášek, Bárta, Seidl (A) – Šulek, Marcilis. Trenér: Tomáš Matušík
Červinka (24. J. Tichý) – Bendík (C), Hebek - Srnský, Z. Fiala - Gurjevskij, T. Kynčl - Hladík - A. Jirků, Chrtek, D. Chalupa - T. Bláha (A), Kastner, M. Poul - Krsek, Kozák, Tatar - Kerekanič, R. Šlaicher, M. Mach. Trenér: Ondřej Poul
Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 8. Volf (Radoš, Hanus), 15. Šulek (Matiášek), 24. Matiášek (Radoš, Šulek) – 38. Kastner (Chrtek, Bendík), 53. D. Chalupa (Bendík, Chrtek). Rozhodčí: Turhobr – Rubáš, Brtník. Vyloučení: 11:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2.

Zápas v Písku začal úvodním buly, které vyhráli domácí hráči. Ve 4. minutě byl vyloučen domácí Matiášek, ale HC Stadion svou přesilovou hru nevyužil, několik pokusů Gába zlikvidoval. Také na druhé straně se vylučovalo, tentokrát šel na trestnou lavici vrchlabský Kozák. A Písek skóroval. V čase 7:08 překonal Lukáš VOLF gólmana HC Stadionu, když vystřelil k pravé tyči. Poté byl vyloučen písecký Matašovský a Vrchlabí dostalo příležitost. Ani teď se jim ale nepodařilo vstřelit gól, domácí hráči měli skvělou obranu. Ve 12. minutě si šel na trestnou lavici sednout Seidl. Ačkoliv se hosté snažili dostat se do útočného pásma a kombinovat s pukem, k ničemu se nedostali. V čase 14:35 navýšil náskok Písku Ondřej ŠULEK, který se trefil do horní části branky. Vyloučení pokračovala, v 17. minutě dostal trest vrchlabský Krsek. V oslabení se snažili hosté skórovat, dokonce se dostali do přečíslení. Gába byl ale připravený. Do konce první třetiny se již nic dalšího nestalo.

Ve druhé části se Vrchlabí dostalo do útočného pásma, ale Gába pokus vyrazil betonem. Ve 23. minutě přišlo vyloučení na straně Vrchlabí. A znovu Písek využil přesilovou hru. V čase 23:21 se stal autorem gólu Jan MATIÁŠEK, který chtěl ještě přihrát, ale puk se odrazil od vrchlabského obránce. Po této brance odešel z vrchlabské svatyně Červinka a nahradil ho Tichý. V Písku došlo k vyloučení hned poté, dvě minuty dostal Janda. Písecký brankář byl znovu proti útoku Vrchlabí úspěšný. V polovině utkání ale domácí dali šanci HC Stadionu znovu. Písek i nadále dobře bránil, vrchlabští hráči nedostali možnost ani dostat se ke Gábovi blíže. Tichý vytáhl skvělý zákrok ve 33. minutě, skóre se tak neměnilo. Poté byl právě gólman vyloučený za podrážení. Trest odpykal Šlaicher, a hned po najetí na led se dostal do velké šance. Gába ho ale vychytal. Následovala vyloučení Zátopka a Turka, a konečně se Vrchlabí dočkalo branky, a to hned při dvojnásobné přesilovce. V čase 37:13 snížil Lukáš KASTNER a do třetí třetiny Vrchlabí vstupovalo s nadějí.

HC Stadion se dostal do útoku hned v úvodu, ale puk mířil mimo branku. Vrchlabí se několikrát pokusilo kombinovat před Gábou, ale neúspěšně. Čunát se dostal do šance, ale Tichý byl připravený. Gába chytil puk do lapačky po pokusu Vrchlabí ve 46. minutě. Ve 49. minutě byl vyloučen písecký Hollar. V oslabení se ale dostal do šance, Tichý naštěstí podržel svůj tým. V 50. minutě došlo k vyloučení na hostující straně, ale Vrchlabí se dostalo do šance pouze zásluhou Krska, který se sice dostal před gólmana, ale ten ho vychytal. V 51. minutě dostal trest Čunát, následoval ho Turek. Početní výhoda se HC Stadionu povedla a snížil na rozdíl jediné branky. V čase 52:46 se trefil David CHALUPA, ale puk si do branky srazil Čunát. V 56. minutě byl vyloučen vrchlabský Fiala, Písek se dostal do útočného pásma, ale Bárta na Tichého nestačil. Vrchlabí od 59. minuty zkoušelo hru v šesti hráčích na ledě. Ani tak se mu ale nedařilo vstřelit kýženou branku, která by ho dostalo do prodloužení. Ke konci zápasu byl ještě vyloučen domácí Seidl, ale pak se už pískal konec utkání.

Petr Hlaváč:
Dnes jsme si zápas prohráli sami. Hloupými góly a neschopností proměnit naše šance a více přesilových her. I když jsme byli lepším týmem a soupeře jsme po většinu času tlačili, tak jsme měli problém s jeho brejky. Nedá se nic dělat. V sobotu musíme být lepší a sebrat tři body.