HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Most - Vrchlabí 3:2

Z Mostu jede Vrchlabí bez bodů

19.02.2020
Těžký zápas čekal HC Stadion v Mostě. Proti Lvům se jim nedařilo, ale hosté se snažili držet krok. Po první třetině bylo vyrovnáno, v té druhé se trefili pouze domácí. Ve třetí části se znovu trefili oba týmy, ale Vrchlabí o gól na Lvy nestačilo.
41.kolo, středa 19.2.2020, 18:00
Most
3:2
Hosnedl (Kopýtko) – Havlík, Havlůj (C), Urbánek, Žítek, Fučík, Polák – Kuběna, Drašar, Smolka, Böhm (A), Mical, Bečvář, Bakrlík, Dohnal, Mála
Soukup (Abrahám) – Jirků (C), Niko, Vašíček (A), Moník J., Bendík (A), Voženílek, Kynčl, Havránek – Urban, Bláha, Bednář, Kastner, Hozák, Dvořák, Jirásek, Sýkora, Matějček, Chalupa, Šlaicher, Moník F.
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 5. Smolka (Bakrlík, Urbánek), 27. Bečvář (Kuběna), 44. Bečvář (Kuběna, Urbánek) – 17. Chalupa (Niko), 47. Hozák (Kastner). Rozhodčí: Velčovský – Kučera, Janíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání:

1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2.

Utkání prvního celku se třetím týmem skupiny západ nabídl zajímavý hokej. Od prvních minut byli aktivnější domácí Lvi, kteří si v úvodu první třetiny vytvořili spoustu šancí. V 5. minutě domácí ujeli dva na jednoho a Bakrlík se Smolkou to vyřešili ukázkově a druhý jmenovaný tedy otevřel skóre utkání na 1:0. Poté následoval drtivý tlak domácích a jen díky hostujícímu Soukupovi se skóre výrazněji neměnilo. Do hry se poté zapojili i hostující hráči a po Urbanově střele zazvonila tyč brány domácích. V 17. minutě pak v oslabení ujeli hostující do přečíslení a to vyřešil Chalupa parádní střelou nad lapačku Hosnedla (1:1). V témže oslabení poté ještě ujel Dvořák, ale Hosnedlovi opět pomohla tyč. Na konci třetiny poté ještě likvidoval velikou šanci Soukup, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Do druhé třetiny opět nastoupilo lépe domácí mužstvo a po dvou šancích se ujala ta třetí, a to v 27. minutě - střela nad lapačku Soukupa v podání Bečváře (2:1). Poté mohl Stadion vyrovnat v početní převaze pět na tři, ale Urban opět pouze orazítkoval tyč brány domácího Hosnedla a s ostatními pokusy si domácí gólman už věděl rady. Stadion poté měl i další příležitosti, ale ani Bednář a následně Hozák nedokázali dostat puk za výborně chytajícího Hosnedla.

Do třetí třetiny vstoupili hosté přesilovkou, kterou nedokázali proměnit, a tak přišel trest z druhé strany. Situaci dva na jednoho, ve 44. minutě, vyřešil Bečvář střelou a překonal Soukupa (3:1). Hosté se poté začali tlačit více dopředu a Hozák v 47. minutě, po dorážce, snížil skóre na 3:2. Poté ještě měl šanci Bednář, který z mezikruží ale netrefil branku a následně Sýkora, který opět orazítkoval pouze tyč brány.Hosnedla. Branka už tedy žádná nepadla, a tak si Horalé připsali čtvrtou porážku v letošní sezóně a Most slaví zasloužené 3 body.

Václav Baďouček

Utkání v Mostě jsme zahájili a posléze i téměř celé odehráli velmi vlažně a nedůrazně. Soupeř nás v úvodu zatlačil a prvních deset minut bylo jednoznačně v jeho režii. Mostečtí dvakrát potrestali naše hrubé chyby ke vstřelení branek a poté, co jsme nedokázali využít dlouhé dvojnásobné přesilové hry, se potvrdilo, že pokud v takto vyrovnaném utkání, co se výsledku týče, nedokážete v PH 5 na 3 skórovat, pak těžko můžete pomýšlet na úspěch. Soupeř si za nasazení, chuť do hry a touhu zvítězit, tedy atributy, které jsem v našem výkonu postrádal, tři body plně zasloužil.