HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Letňany - Vrchlabí 2:4

Z Letňan si HC Stadion veze 3 body

26.02.2019
Vendula Sahánková
Dnešní zápas otevřeli rychlou akcí domácí, když 21 vteřin po začátku zápasu vstřelil gól Martin Kotyra. Ale vrchlabští nenechali na odezvu dlouho čekat a v 9. minutě stav srovnal Aleš Půlpán. Ve druhé třetině vstřelili vrchlabští další dvě branky. A poslední dvě branky zápasu padly v posledních čtyřech minutách, kdy se nejprve trefil vrchlabský Kastner a o minutu později letňanský Horák. HC Stadion si tak odváží domů výhru 4:2 nad Letci.
42.kolo, úterý 26.2.2019, 18:00
HC Letňany
2:4
Hamalčík (Žingor) – Gebell, Uhlíř, Beran (C), Kučera, Keller – Štěpánek, Procházka, Nedorost, Hanuš, Soukup, Vobořil, Klikorka, Barbora, Kotyra, Klíma, Fabiánek, Horák
Abrahám (Soukup) – Kukla, Vágner, Muška, Havránek, Bendík (A), Jakub Moník, Jirků (C) – Matějíček, Hozák, Tomáš Půlpán, Hozák, Aleš Půlpán, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha, Filip Moník
Třetiny: 1:1, 0:2, 1:1  Branky a nahrávky: 0. Kotyra, 57. Horák (Vobořil) – 8. Aleš Půlpán (Chalupa, Bendík), 25. Vágner (Bednář), 34. Matějček (Bednář), 57. Kastner (Mrňa, Tomáš Půlpán). Rozhodčí: Patrik Vokřál – Kryštof Ovsík, Petr Šimánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4.

První třetina začala svižnou hrou ze strany Letců, kdy ve 21 vteřině skóre otevřel Martin KOTYRA a dostal tak domácí celek do vedení. Na začátku třetí minuty přišlo první vyloučení a to na straně domácích, kdy na trestnou lavici zamířil Keller za podražení. Vrchlabští se pokusili o útok, ale letňanští jim puk sebrali a poslali jej za vrchlabskou branku. Následovala hra plná nepřesných přihrávek, až v polovině deváté minuty se k puku dostal Aleš PŮLPÁN a s asistencí Davida Chalupy a Jana Bendíka zakončil za záda domácího brankáře. Tím bylo skóre srovnáno na 1:1. Hra dostala rychlý spád a oba celky se snažily vytvořit si další gólovou šanci, ale bez úspěchu. První třetina tak skončila nerozhodně.

Druhá třetina začala výhrou na buly pro vrchlabské, ale vzápětí byl tvrdě sestřelen Radek Pilař a jen ztěžka odešel na střídačku. Hosté se snažili dostat s pukem až k Hamalčíkovi, ten ale puk dobře podržel v lapačce. Vzápětí se poprvé letňanskému publiku předvedl Jaroslav Bednář a otestoval domácího brankáře, ten se ale nedal a puk vyrazil švihem. Ve 26. minutě Bednář našel Martina VÁGNERA a ten prudkou střelou překonal Hamalčíka a zvýšil skóre pro celek z Vrchlabí. Hosté se do hry opřeli a dávali domácímu brankáři zabrat. Útok ale dokončili až na začátku 35. minuty, kdy Jaroslav Bednář shodil puk na Štěpána MATĚJČKA a ten poslal vrchlabský tým do dvoubrankového vedení. Domácí se nenechali zahanbit a snažili se překonat Abraháma, ten jim ale nedal šanci a střely vychytal. Druhá třetina tak skončila lépe pro celek z Krkonoš.

Do poslední třetiny oba týmy vletěly plnou parou, oba brankáři museli podniknout hned několik akcí, ale ani při jedné nepadl žádný gól. Padlo několik vyloučení na obou stranách, ale ani jeden celek nevyužil šancí při hře v oslabení. Až v 57. minutě se štěstím protlačil puk za Hamalčíkova záda Lukáš KASTNER, kdy mu asistovali Pavel Mrňa a Tomáš Půlpán. Domácí se snažili výsledek hry ještě zvrátit a necelou minutu po vrchlabském gólu se z branky radoval Jiří HORÁK, který za asistence Davida Vobořila lehce prostřelil právě se přesouvajícího se Abraháma. Zbytek hry byl dohrán v poklidném tempu.

Poslední zápas byl tak vítězný pro krkonošský celek a HC Stadion si odváží domů 3 body za výhru.