HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kralupy - Vrchlabí 5:6p

Z Kralup vezeme dva body díky gólu Bláhy

27.09.2023
Gólovou smršť viděli dnes večer diváci na ledě v Kralupech nad Vltavou, kam zajížděl HC Stadion Vrchlabí. Po první třetině vedli domácí o jedinou branku, ta druhá přinesla gólů rovnou sedm. Nakonec se zápas dostal do prodloužení se stavem 5:5, a druhý bod svému týmu zajistit Bláha, který dostal puk za Sochůrkova záda v poslední vteřině prodloužení.
2.kolo, středa 27.9.2023, 18:30
HK Kralupy nad Vltavou
5:6p
HC Stadion Vrchlabí
Sochůrek (L. Novotný) – Zajíc, David (C), T. Pejchal, Kapoun, Straka, Chládek, J. Kučera – Hrala, Husarik, Kellerstein – Bezouška (A), Šilhavý (A), Soukup – Zídek, Hampl, Bradáček – Stupka, Broš, T. Prášek. Trenér: Martin Příhoda
Vacek (31. Červinka) – Bendík (A), Boukal, Kozák, Kynčl, Hladík, Abraham, Perička – T. Bláha (A), Chrtek, Moník – Krsek, Tatar, P. Urban (C) – Šlaicher, Kastner, D. Chalupa – Jirků, Cerman. Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 1:0, 3:4, 1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 15. T. Pejchal (Šilhavý), 23. Hampl (Zídek), 30. Hrala (Husarik, Kellerstein), 31. Bradáček (Zídek, Chládek) 56. Zajíc (Hrala, Broš) – 25. T. Bláha (Moník, Chrtek), 26. Kastner (Šlaicher, D. Chalupa), 31. Šlaicher (D. Chalupa, P. Urban), 34. Kastner (Šlaicher, D. Chalupa), 45. Krsek (P. Urban, Tatar), 65. T. Bláha (P. Urban, Chrtek). Rozhodčí: Domský – Kettner, Brož. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 423. Průběh utkání: 1:0, 2:0:, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.

Začátek utkání byl ve znamení několika lehkých střel, se kterými si oba gólmani poradili. Vacek ve 2. minutě dobře vykryl pokus domácích hráčů. Ve 4. minutě vytáhl Sochůrek skvělý zákrok po střele z pravého kruhu. Hosté se ale nevzdali a drželi se v útočném pásmu. O chvíli později vypálil Chládek, a puk našel brankář ve výzbroji. Kastner dostal skvělou přihrávku v 8. minutě, ale gólmana nijak neohrozil. V 11. minutě byl vyloučen domácí Stupka a hosté se hned usadili v útočném pásmu. Chalupa mířil bohužel pouze do Sochůrka, a více střel HC Stadion na Kralupy neposlal. Naopak, z krkonošského celku byl ve 13. minutě vyloučen Cerman. A svou přesilovou hru domácí využili na maximum. V čase 14:11 střílel od modré čáry Tadeáš PEJCHAL. Další gól mohl přidat Husarik, ale přes Vacka puk nedostal. Na druhé straně střílel Kozák, ale trefil jen Sochůrka. V 18. minutě byl vyloučen domácí Zídek. Kynčl trefil znovu jen gólmana, ale Vrchlabí se drželo v pásmu a zkoušelo kombinovat. Nakonec ale do šaten odcházeli spokojenější Kralupy díky gólu z přesilovky.

Úvod do druhé části vyšel lépe domácím, protože nejdříve střílel Straka, jehož pokus Vacek ukryl do lapačky. Následovala další šance, tentokrát už úspěšná. V čase 22:12 se trefil Ondřej HAMPL a Kralupy odskočili soupeři již o dvě branky. Netrvalo to ale dlouho. V čase 24:04 snížil Tomáš BLÁHA. Kralupy to ale nechtěly nechat jen tak, a ve 25. minutě střílel Zídek, na Vacka to zkusil také Šilhavý. Nakonec se ale HC Stadionu podařilo vyrovnat, a to v čase 25:56, kdy střílel Lukáš KASTNER. Hosty druhý gól nakopla, ve 28. minutě na Sochůrka vystřelil Urban, ale puk se do branky nedostal. Polovina utkání nabrala rychlý spád. V čase 29:10 vstřelily branku Kralupy, konkrétně Kryštof HRALA, který našel místo nad Vackovým ramenem. Následovala v čase 30:01 vrchlabská branka, tentokrát byl úspěšný Radim ŠLAICHER. O několik vteřin později, v čase 30:26, poskočili domácí o jednu branku díky Davidu BRADÁČKOVI. Po této obdržené brance z ledu odjel Vacek a vystřídal ho Červinka. Ten hned dostal trefu po střele Kellersteina. Domácí se snažili vytěžit ze hry ještě jednu branku, ale nakonec to bylo Vrchlabí, kdo srovnal skóre. V čase 33:12 se podruhé v zápase trefil Lukáš KASTNER. Ve 36. minutě byl vyloučen domácí David a Vrchlabí tak mohlo konečně přesilovou hru využít. Kralupy se ale dobře bránily a gól nepadl. Ve 39. minutě ujeli dva na jednoho domácí, ale na spoluhráče nedošel přihrávaný puk. Sochůrek ještě vykryl pokus vrchlabských hráčů a pak už se pískal konec třetiny.

Zajímavá přestřelka přešla do třetí části. Vrchlabští hned nahazovali puk před branku domácích. Sochůrek byl ale připravený. Kynčl se ve 44. minutě trefil pouze do betonů brankáře, na druhou stranu mířil Kapoun, jehož zastavil Červinka. V čase 44:19 ale konečně HC Stadion převzal vedení v zápase díky Filipu KRSKOVI. O chvilku později mohlo být srovnáno, ale Kellerstein nedostal puk za brankáře Vrchlabí. Ve 47. minutě promeškal obrovskou šanci Urban, kterého zázrakem Sochůrek vychytal. Domácí se tlačili za vyrovnáním, ale HC Stadion byl hodně u puku a snažil se, aby o něj nepřišel. Zídkův pokus Červinka vykryl, stejně jako ten Brožův. V 53. minutě střílel na pravý beton Hampl. Hostující gólman dělal, co mohl, jednobrankový náskok by mohl být rozhodující. K radosti Kralup se jim nakonec podařilo srovnat v čase 55:18, kdy se trefil Josef ZAJÍC. Oba týmy tak hráli zase od začátku, času ale už moc nezbývalo. Bezouška se snažil puk dotlačit za brankáře, ale stál mu v cestě obránce. V 59. minutě byl vyloučen hostující Jirků a zkomplikoval svému týmu situaci. Kralupy se rozhodly pro oddechový čas, po buly ale domácí začínali od své branky. Zápas se nakonec dostal do prodloužení.

Hosté šli do prodloužení v oslabení, naštěstí pro Vrchlabí ale skončilo bez obdržené branky. Chalupa střílel v 62. minutě od modré čáry, ale mimo kralupskou svatyni. Vrchlabí pak kombinovalo před Sochůrkem, nicméně žádné velké šance z toho nebyly. Šilhavý přihrával před gólmana HC Stadionu, úspěšný ale nebyl, stejně jako vrchlabští hráči na druhé straně. V 65. minutě vystřelil Kellerstein, který měl na holi gól, jenže jeho pokus byl již po odpískání. Dvě vteřiny před koncem prodloužení se do šance dostal Bláha, který ale trefil pouze Sochůrka. Co se ale nepovedlo, se povedlo o vteřinu později! V čase 64:59 rozhodl o vítězství HC Stadionu Vrchlabí Tomáš BLÁHA, a díky němu berou hosté dva body.