HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 4:6

Z Kolína vezeme výhru, odveta se Kozlům nepovedla

26.08.2021
Do Kolína se odjíždělo s cílem ho i napodruhé porazit. I když to tak ještě na začátku druhé třetiny nevypadalo, HC Stadion ukořistil výhru 6:4, Mrňa a Matýs patřili mezi úspěšné čtyřbodové hráče. Oba si do svých statistik připsali bilanci 2+2.
přát., čtvrtek 26.8.2021, 17:30
Kolín
4:6
Sejpal (28.Tichý) – Čáp, Čížek "A", Piegl, Kukla, Kachyňa, Váchal, Klodner – Jankovský, Šafránek "C", Král – Krejčík "A", Sklenář J,, Veselý – Sklenář D., Morong, Dvořák – Síla, Zumr, Petržílka
Štěpánek (Holubec) - Linhart, Jelínek, Kajínek, Kynčl J. (A), Voženílek, Kynčl T. - Matýs, Kaut, Mrňa - Zeman (A), Chrtek, Moník - Machač (C), Herčík, Kloz - Paleček
Třetiny: 2:2, 1:4, 1:0  Branky a nahrávky: 15. Sklenář J. (Čáp), 19. Veselý (Čáp), 24. Šafránek (Král), 47. Zumr (Síla, Klodner) – 5. Matýs (Mrňa), 13. Mrňa (Kajínek, Matýs), 25. Matýs (Mrňa, Kaut), 28. Mrňa (Matýs), 31. Kloz (Machač), 36. Jelínek (Zeman). Vyloučení: 6:8, navíc Veselý (Kolín) 5 min. - Kajínek (Vrchlabí) 5 min., Linhart (VRchlabí) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 3:5, 3:6, 4:6.

Zápas v Kolíně začal opatrnějším tempem, ale do velké šance se hosté dostali po třech minutách hry. Šafránek pak poslal puk na Krále, ale Štěpánek nakonec chytil puk do lapačky. První branky se diváci dočkali v čase 4:59 z hole hostujícího Ondřeje MATÝSE. Následovala dvě vyloučení – nejdříve na straně Vrchlabí a o necelou minutu později na straně domácích. Další nevýhoda pro domácí přišla v osmé minutě. Přesilovou hru sice HC Stadion nevyužil, ale prosadil se v čase 12:11, kdy se trefil Pavel MRŇA. Ve 14. minutě přišlo vyloučení kolínského Kukly, bohužel pro hosty ale puk skončil v jejich síti. Ve vlastním oslabení ujel Jakub SKLENÁŘ, a v čase 14:12 snížil na rozdíl jediné branky. V sedmnácté minutě byl vyloučen vrchlabský Linhart, kromě dvou minut dostal i osobní desetiminutový trest. Kozlové sice výhodu nevyužili, ale gól vstřelili hned vteřinu poté. V čase 18:31 se trefil Jan VESELÝ, který Štěpánkovi nedal šanci.

Hned v úvodu druhé třetiny byl vyloučen hostující Filip Moník. Domácí se nedostali k žádným větším kombinacím. Bohužel pro Vrchlabí, ve 24. minutě byl vyloučen Herčík, jehož absenci potrestal v čase 23:55 David ŠAFRÁNEK, který tak dostal Kozly do vedení 3:2. Netrvalo ale dlouho a bylo vyrovnáno – v čase 24:13 se podruhé v zápase trefil Ondřej MATÝS. Branková přestřelka pokračovala i dál, v čase 27:14 se znovu dostali do vedení hosté. Autorem branky se stal Pavel MRŇA, který jen puk posunul do prázdné branky. Následně došlo ke střídání domácího brankáře – Sejpala nahradil Tichý. Ani to ale nezabránilo Vrchlabí, aby vstřelilo další gól. V čase 30:22 zvýšil na 5:3 Matěj KLOZ. Kolín se poté několikrát dostal do pásma a kombinoval před brankou Vrchlabí, ale do branky puk nikdo nedostal. To se povedlo na druhé straně v čase 35:44 Tomáši JELÍNKOVI, který střílel od modré čáry. Ve 39. minutě přišlo vyloučení na straně Vrchlabí – Zeman za sekání a Štěpánek za zdržování hry.

Ani takovou výhodu na začátku třetí části Kozlové nevyužili, hosté se dostali na plný počet a kombinovali kolem Tichého. Domácí ale dobře bránili a Vrchlabí nepustili ke střele. Voženílek nakonec vystřelil, ale kolínský brankář puk přikryl tělem. Gól vstřelil až v čase 46:19 domácí Dominik ZUMR, který se trefil přesně mezi betony. Poté to byl znovu Voženílek, který se pokusil vystřelit, trefil však pouze Tichého. V 53. minutě byl vyloučen domácí Petržílka. Vrchlabským hráčům se nepodařilo Tichého překonat. V 58. minutě byli současně vyloučení domácí Čáp a vrchlabský Mrňa.