HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 3:2

Z Kolína odjíždíme bez bodů

09.12.2020
K dalšímu zápasu zajížděl HC Stadion do nedalekého Kolína, který je stejně jako Vrchlabí letošním nováčkem soutěže. Kozlové dvakrát během zápasu ztratili vedení, HC Stadion dokázal držet krok. Do třetí části se vstupovalo za nerozhodnutého stavu 2:2 a gól už dokázali vstřelit jen domácí.
16.kolo, středa 9.12.2020, 18:00
Kolín
3:2
Š. Lukeš (Sejpal) – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Barták, Zdeněk – Jankovský, Šafránek (C), L. Krejčík (A) – Zumr, Štohanzl, Stehlík (A) – Síla, Semirád, Petržilka – Mašín, Němec.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), J. Moník, Kajínek, Niko, Bučko, Jirků (C) – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Rohlík, Machač – Machala, Urban, Zeman - Formánek, Hozák, Mrňa - Chalupa.
Třetiny: 1:0, 1:2, 1:0  Branky a nahrávky: 19. Šafránek (Petržilka, Zdeněk), 29. Zumr (Muška, Štohanzl), 55. Šafránek (Stehlík, Jankovský) – 24. Linhart (Hozák, Formánek), 39. Heřman (Mrňa, Urban). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda, Daniel Jechoutek – Štefan Belko, Richard Coubal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

K puku se jako první dostali domácí hráči. Po necelých dvou minutách hry byla delší pauza kvůli odsunuté brance, poté vyhráli buly hosté, kteří si to zamířili k domácímu brankáři Lukešovi. Urban střílel ze slepého úhlu, ale gólman puk vyrazil. Ve 4. minutě se k puku dostal Němec, ale nepodařilo se mu gól vstřelit. V 5. minutě byl vyloučen domácí Stehlík. Hosté měli možnost otevřít skóre utkání, na Lukeše poslal střelu Machač. Brankář puk vyrazil do ochranné sítě. V 7. minutě zůstal na ledě ležet domácí obránce Husa, ale nakonec odjel na střídačku po svých. Za zákrok na něj byl vyloučen vrchlabský Machač. Kolín ale v přesilovce dlouho dobu nevystřelil. Hosté se hned po naskočení vyloučeného hráče vrhli na Lukeše. Ve 13. minutě přišla další přesilová hra pro HC Stadion. Hosté se usadili v útočném pásmu, Lukeš muset podržet puk mezi betony po dělovce od Vrchlabí. Domácí se do plného počtu dostali jen na necelou minutu a odpočinout si šel Pýcha. Hosté sice kombinovali v útočném pásmu, ale Lukeše nijak neohrozili. Naopak, na druhé straně zaútočili Kozlové a v čase 18:44 otevřeli skóre utkání. David ŠAFRÁNEK se přesně trefil nad Soukupovo rameno.

Na začátku druhé části poslal od modré ránu Niko. Pozornost Soukupa vyzkoušel Štohanzl, ve 23. minutě byl blízko branky Petržílka. Soukup ale nedalo tomuto útočníkovi žádnou šanci. HC Stadion se dostal do herní převahy, kterou využil v čase 23:24, kdy stav utkání vyrovnal Tomáš LINHART. Od modré čáry střílel Jirků, došlo i k několika dorážkám, ale gól nepadl. Ve 27. minutě byl vyloučen hostující Machala a Kozlové dostali šanci vzít si vedení na svou stranu. Výhodu sice nevyužili, nakonec se přesto prosadili. Konkrétně to byl Dominik ZUMR, který v čase 28:40 z otočky klepnul do puku, který přeskočil Soukupa rovnou do branky. Následovalo vyloučení domácího Krejčíka. V oslabení se Kolín dostal do přečíslení, ale koncovka Jankovského nebyla úspěšná. Jirků dostal ve 34. minutě nabito na modrou čáru, Lukeš puk chytil do lapačky. Hosté ale tlačili domácí a kombinovali v útočném pásmu. V čase 38:27 bylo znovu vyrovnáno, tentokrát zásluhou Martina HEŘMANA, který poslal přízemní střelu. Několik vteřin před koncem třetiny byl ještě vyloučen vrchlabský Niko.

Mrňa se dostal do úniku ve 41. minutě, ale Lukeše nepřekonal. Následovalo vyloučení na domácí straně. Zumr se dostal do útočného pásma, kde ještě přihrál Šafránkovi. Puk se dostal k Blahovi, ale Soukup si kotouč pohlídal. Ve 47. minutě by vyloučen kolínský hráč. Jankovský se znovu v oslabení dostal až před vrchlabského gólmana. Následovala dvě slepená vyloučení na hostující straně. Nejdříve si šel odpočinout Jirků, o necelé dvě minuty později se k němu posadil Chalupa. I ve třech se ale dokázali domácí ubránit. V 52. minutě se Vrchlabí dostalo do přečíslení, ale Lukeš akci vychytal. Vedení si vzali Kozlové zpět v čase 54:16, kdy se trefil podruhé v zápase David ŠAFRÁNEK, který poslal střelu přesně do branky. V 57. minutě byl nařízen nájezd pro vrchlabský tým. V trestném střílení dostal důvěru Heřman, ale jen rozdunil betony Lukeše. Ke konci utkání si hosté vzali oddechový čas, poté vyjel Soukup z branky. HC Stadion už ale vyrovnávací branku nevstřelil.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Včera jsme soupeři darovali 3 body... Prohospodařili jsme první třetinu a podle toho se celé utkání odvíjelo dál. I přes to, že jsme si vypracovali dost šancí na to, abychom ten zápas byli schopni vyhrát, ta první třetina nás dostala do takého rozpoložení, že už jsme to nebyli schopní zrealizovat.
Dnes jsem měl s kluky před tréninkem krátký meeting, kde jsem jim řekl, že jsou, samozřejmě, zápasy, které prohrajeme, ale musí z nich odejít s pocitem, že byl soupeř lepší a že i přes to, že jsme do toho dali všechno, nás porazil. To ale nebyl ten včerejší případ. Doufám, že jsou kluci natolik inteligentní, že si to budou umět vyhodnotit a v dalších zápasech bude naše mentální nastavení daleko lepší.