HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kadaň - Vrchlabí 1:5

Z Kadaně odjelo Vrchlabí se třemi body

01.12.2020
K dalšímu utkání nastoupilo Vrchlabí na led Trhačů Kadaň, kteří jsou na konci tabulky a na kontě mají pouhých pět bodů. Další ale nepřidali, protože HC Stadion ovládl druhou i třetí třetinu. Hosté otevřeli skóre utkání, Trhači dokázali srovnat krok ve druhé třetině, ale dvěma slepenými brankami otočilo Vrchlabí stav utkání.
13.kolo, úterý 1.12.2020, 18:00
Kadaň
1:5
R. Běhula (Hanuljak) – Kottek (A), Havlín, R. Havel (A), Seemann, T. Běhula – Matyáš Svoboda, Chlouba (C). J. Svoboda - Koblížek, Morong, Bucek - Homer, Berčík, Jakub Veselý – Hradecký.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Bučko, Kajínek, Niko, Vála, Jirků (C), J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza (A) - M. Kratochvil, Matýs, Machač - Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Costa, Chalupa.
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:2  Branky a nahrávky: 30. Havlín (Chlouba, Matyáš Svoboda) – 8. Machač (Matýs, Niko), 31. M. Kratochvil (Vála, Matýs), 32. Heřman (Chrtek), 41. Chrtek (Heřman, Nouza), 57. Hozák (Chalupa, Soukup). Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Baxa, Kokrment. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5.

Vrchlabí bylo hned od začátku aktivnějším týmem. Havel před brankou hledal spoluhráče, ale vrchlabská obrana fungovala skvěle. Kajínek se pokusil o střelu, Běhula ale vyrazil puk betonem. Chrtek se dostal k levému mantinelu a chtěl jet na brankář, ale Havel mu v tom zabránil. Nouza poslal nepřesný pokus v 7. minutě. V čase 7:09 poslal puk na branku Michal MACHAČ, který se trefil brankáři mezi betony. Poté byl v 9. minutě vyloučen domácí Kottek. Vrchlabí se sice snažilo kombinovat v útočném pásmu, ale domácí se dobře bránili. Poté byl vyloučen vrchlabský Kajínek a také Kadaň si zkusila přesilovku. Několikrát také Trhači vystřelili, ale branka nepadla. Urban se v 16. minutě dostal ke střele, ale mířil na gólmanovo rameno. Poté byl vyloučen další kadaňský hráč. Bučko mohl střílet, ale počkal si ještě na spoluhráče – puk mu vypíchl protihráč.

Běhula musel zakrýt puk, u kterého stál Nouza. Berčík nabral rychlost ve 24. minutě, ale Soukup si puk podržel v náručí. Poté byl vyloučen hostující hráč. Trhačům se ale přesilovka vůbec nedařila, naopak to byli oni, kdo se musel bránit. Kottek to zkoušel od modré ve 27. minutě, ale Soukup byl znovu úspěšný. Soukup měl hodně práce, ale střela neprošla ani od Berčíka, ani od Havla. V polovině utkání bylo vyrovnáno. V čase 29:01 našel Chlouba volného Ondřeje HAVLÍNA, který měl snadnou práci. Netrvalo dlouho a HC Stadion si vzal vedení na svou stranu. V čase 30:25 se hosté dostali do útoku, a Běhulu překonal střelou mezi betony Matouš KRATOCHVIL. Hosté měli ze hry více a snažili se napadal Běhulu. Třetí branka se jim povedla v čase 31:53, kdy se v pravém kruhu ocitl Martin HEŘMAN. Ve 33. minutě byl navíc vyloučen kadaňský hráč a Vrchlabí tak dostalo další možnost skórovat. Jirků poslal pokus po ledě ve 34. minutě. Seeman vyrazil do brejku a vybojoval vhazování před Soukupem. Stejný hráč střílel ihned z buly. Trhači se poté zdržovali ve svém obranném pásmu, kde je zamkli hosté. Ve 39. minutě zazvonila tyč kadaňské branky po střele Nouzy od modré čáry. Poté byl vyloučen domácí Veselý a HC Stadion mohl znovu skórovat. Do konce třetiny se ale neprosadili.

Třetí třetinu začalo Vrchlabí gólem. V čase 40:38 se trefil Ondřej CHRTEK, kterého našel Heřman. Ve 43. minutě byl vyloučen kadaňský Svoboda. Nouza se dostal ke střele, Běhula puk udržel a vhazovalo se po jeho levé ruce. Další vyloučení přišlo na hostující straně. Soukup svou svatyni uchránil, Chrtek se poté dostal se střele. Ve 49. minutě byl vyloučen domácí Seemann. Linhart vyslal dělovku od modré čáry, Běhula vytasil vyrážečku. Hozák se podél mantinelu dostal ke střele. V 54. minutě byl vyloučen hostující Vála, Mrňa se ale ve vlastním oslabení dostal ke střele, se kterou si Běhula poradil. V čase 56:25 ale bylo navýšeno už na 1:5 Jiřím HOZÁKEM, který poslal puk k pravé tyči. Costa střílel z levého kruhu, ale našel jen Běhulu, který si s pukem poradil. Ke konci utkání se do sebe pustili Svoboda s Costou. Nakonec souboj museli ukončit rozhodčí a také se bude vylučovat na hostující straně. Do konce třetí třetiny se již nic nestalo a Vrchlabí odjelo s třemi body.

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň):
Bylo na nás vidět, že jsme byli nerozehraní a že jsme asi padesát dní neodehráli jediný zápas. Máme za sebou teprve týden na ledě a Vrchlabí přece jenom odehrálo už svůj třetí zápas po koronavirové pauze. Začátek nebyl úplně špatný, ale škoda za stavu 1:1, kdy se nám podařilo srovnat skóre, že jsme hned inkasovali gól na 1:2 a vzápětí na 1:3. Kdybychom udrželi déle remízu, zápas se mohl i vyvíjet jinak. Bohužel poté, co Vrchlabí odskočilo, už jsme neměli asi ani morální sílu to zvrátit.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Jsem rád, že se nám podařilo naši sérii prodloužit na tři vítězná utkání, protože jsme v průběhu celého zápasu byli lepším týmem. Pokud bychom proměnili všechny naše šance, tak to mohlo skončit ještě větším rozdílem.