HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kadaň - Vrchlabí 4:1

Z Kadaně bez bodu

13.10.2010
Filip De Bolle, Radek Vokál
Po porážce od Litoměřic podlehli hráči Vrchlabí i dalšímu sousedovi z tabulky. Kadaň za čtvrtým domácím vítězstvím vykročila ve druhé třetině, kdy si během čtrnácti minut vybudovala čtyřgólový náskok. Michal Bezouška už jen ve třetí třetině využil nepozornosti domácí obrany ke kosmetické úpravě výsledku.
9.kolo, středa 13.10.2010, 18:00
Kadaň
4:1
Jarina - Schmidt, Hájek, Trefný, Szaka, Mazanec, Révay, Přindiš, Všetečka - Eiselt, Boušek, Mikšovic - Balázs, Charousek, Bursík - Rohan, Fiala, Radulay - Ton, Freiberg, Mužík.
Koutský (32. Ševčík) - Mocek, Pácal, Chaloupka, Poskočil, Hanzl, Poživil, Bendik, Čížek - Drábek, Tvrdek, Filip - Látal, Hubáček, Kubeš . Rusnák, Bláha, Urban - Bezouška, Bakrlík, Zíma.
Třetiny: 0:0, 4:0, 0:1  Branky a nahrávky: 21. Mikšovic (Szakal, Eiselt), 27. Freiberg, 32. Szakal (Fiala), 34. Boušek (Všetečka) - 50. Bezouška (Zíma). Rozhodčí: Svoboda - Šperl, Flegl. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 540. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

První třetina nabídla tvrdý hokej se šancemi na obou stranách. Do té první se dostal Bláha, ale neprostřelil Jarinu.

Kadaň předváděla unavený hokej. Probudila se v 16. minutě, když zatlačila Vrchlabí do pásma. Ani jedna ze střel Szakala, Balázse nebo Hlubučka se ale neujala, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Začátek druhé třetiny byl v rukou Kadaně. V čase 20:56 vystřelil Szakal a jeho ránu dostal do sítě Mikšovic. Vrchlabí po tomto gólu zůstalo jako opařené. O minutu později ujel ve vlastním oslabení Boušek, ale gólman ho s dávkou štěstí a s pomocí obránců vychytal. Snahu hostů vyrovnat korunoval Bezouška, když byl faulován v samostatném úniku. Místo vyrovnání ale udeřili domácí. Fraiberg obral obránce o puk a nedal brankáři šanci.

Po druhém gólu se na hřišti přitvrdilo a domácí byli pernamentně ve čtyřech. Hosté tak získali příležitost ke snížení. Střelu Bezoušky ale Jarina chytil. Kdo udeřil, byli zase domácí. Při hře 4 na 4 napřáhl Szakal a vstřelil třetí branku domácích. Stačily mu na to pouhé 3 vteřiny! A o dvě minuty později Bouškova teč dokonala vrchlabskou třetinu zkázy.

Vrchlabí předvedlo ve 3. třetině zlepšený výkon. Bakrlíkovo nahození od modré propadlo přes všechny hráče i přes Jarinu. Naštěstí pro Kadaň mířila vedle. V čase 49:42 ujel Říha s Bezouškou a druhý jmenovaný vsunul puk mezi Jarinovy betony.

Tento gól Vrchlabí nakopl, ale pevná obrana Kadaně je k ničemu nepustila. V 18. minutě sice přišla série chyb v obraně, oba sólové úniky ale vychytal Jarina. V poslední minutě se ještě pokoušel snížit Tvrdek, ztroskotal však na Jarinovi.