HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jihlava - Vrchlabí 5:3

Z Jihlavy nevezeme ani bod

30.09.2020
Ve středečním zápase se HC Stadion vydal až do Jihlavy, kde sehrál svůj třetí zápas letošní sezóny. V první třetině hosté s Duklou drželi krok, ve druhé jim Jihlava odskočila na rozdíl dvou gólů. Třetí část byla znovu vyrovnaná, ale Vrchlabí na jihlavskou Duklu nestačilo a odjelo s prohrou 3:5.
7.kolo, středa 30.9.2020, 17:30
Jihlava
5:3
Fučík (Jan Brož) – D. Krenželok, D. Kolář (A), T. Černý, Eliáš, Bilčík, Mareš, Černohorský – Čachotský (C), M. Zadražil, Chlubna – Jiránek, Fronk, Pekr – T. Harkabus, Poletín, Čermák – T. Havránek, Lichanec, V. Brož.
Soukup (Štěpánek) – Kajínek, Niko, Linhart (A), Hrádek, Oliva, Jirků (C), Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Chalupa, Dubský, Moník.
Třetiny: 1:1, 2:0, 2:2  Branky a nahrávky: 16. Lichanec (Mareš, T. Havránek), 33. T. Harkabus (V. Brož), 38. Čachotský (Fronk, D. Krenželok), 50. T. Havránek, 55. Poletín (D. Krenželok, Fronk) – 19. Chalupa (Pochobradský), 43. Urban, 60. Dubský. Rozhodčí: Kika, Micka – Beneš, Zedník. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 615. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3.

Dukla se jako první dostala k puku, ale nevymyslela žádnou kombinaci. Ve 4. minutě dostal Pochobradský tvrdou ránu od Jiránka, ale zákrok byl čistý. Jihlava často Soukupa ostřelovala, nicméně gól nedala. V 9. minutě Soukup vyrazil střelu Poletína. Krenželok střílel od modré, ale branku přestřelil. Také na druhé straně se hosté pokusili o gól, ale Mrňa nenašel před brankou žádného spoluhráče. Ve 13. minutě se ke střele dostal vrchlabský Chalupa, ale Fučík byl pozorný. Soukup vychytal lapačkou střelu Harkabuse. Dukla se poté usadila v útočném pásmu Vrchlabí. Soukup sice nejdříve hru přerušil, ale v čase 15:34 už na domácí hráče nestačil. K odraženému puku se jako první dostal Peter LICHANEC a doklepl kotouč do sítě. V 17. minutě přišlo současné vyloučení Bilčíka a Nika. Hned po jejich naskočení na led se v čase 18:42 za Vrchlabí trefil David CHALUPA přímo mezi nohy Fučíka. Před koncem třetiny se do velké šance dostal vrchlabský Kratochvil, ale Fučík si s pukem poradil.

Linhart sice dostal puk do útočného pásma Dukly, ale nebyl tam nikdo ze spoluhráčů. Ve 23. minutě byl vyloučen hostující Moník. V oslabení se na Fučíka sám vydal Pochobradský, ale na brankáře si nepřišel. Marešova střela našla pouze brusle vrchlabských obránců. Ve 28. minutě se dostal ke střele jihlavský Čachotský, ale netrefil branku. O chvíli později našel puk Fronek, ale za Soukupova záda ho nedostal. Ve 32. minutě se HC Stadion dostal do útoku, který ale v branku neproměnil. Čermák šel sám proti Soukupovi, ale jeho pokus nevyšel. V čase 32:42 už to ale bylo 2:1 pro Duklu - Tomáš HARKABUS dostal přihrávku od Brože. Ve 35. minutě byl vyloučen vrchlabský Kratochvil. Puk se po střele Jiránka kutálel na brankové čáře, naštěstí pro HC Stadion ho Soukup přikryl lapačkou. V čase 37:05 navýšil na 3:1 domácí Tomáš ČACHOTSKÝ střelou do pravého rohu. Ve 39. minutě byl vyloučen také domácí hráč. Vrchlabí ale Fučíkovu branku neohrozilo. Konec druhé části doprovodilo pár vyloučení. Z jihlavského týmu byli vyloučeni Mareš a Poletín, za hosty Hrádek.

Střela od modré skončila u Fučíka. Hosté drželi útočné pásmo v přesilové hře, gól ale nepadl. Snížení se HC Stadion dočkal v čase 42:37, kdy puk vybojoval Patrik URBAN a poslal tvrdou střelu na Fučíka. Vrchlabí se poté usadilo v útočném pásmu, ale Jihlava se osvobodila. Nahození puku skončilo v Soukupově lapačce. V 50. minutě Kolář posunul puk na Brože, ale ke střele se nedostal. V čase 49:35 odskočila Dukla na rozdíl dvou branek. Tomáš HAVRÁNEK dostal pul na hůl po nepřesné přihrávce vrchlabského hráče a střílel do odkryté branky. V 51. minutě byl vyloučen domácí Jiránek. Lichanec napadal i v oslabení. V 52. minutě byl vyloučen také vrchlabský hráč a síly na ledě se vyrovnaly. Soukup vyrazil puk do rohu po střele Franka. V čase 54:06 Michal POLETÍN tečoval střelu Krenželoka a poslal Duklu do vedení 5:2. Čachotský se dostal do útočného pásma. Pekt se dostal do samostatného úniku, ale jeho střela na Soukupa nestačila. V 59. minutě byl vyloučen hostující Linhart. V čase 59:22 v oslabení alespoň upravil skóre na konečných 5:3 Martin DUBSKÝ střelou do levé šibenice.