HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 5:1

Z Děčína jede Stadion s prohrou

17.11.2018
Další zápas letošní sezony dopadl lépe pro domácí Děčín. Ten sice po první třetině hrál s Vrchlabím nerozhodně 0:0, ve druhé se ale zvednul a vyhrál 2:1. Hosté už na Děčín nestačili a odjížděli s výpraskem 5:1.
18.kolo, sobota 17.11.2018, 18:00
Děčín
5:1
Lavinger (Volke) – Hříbal, Hes, Kaltenböck, Loukota, Zukal, Vaněk, Procházka J. – Kuchynka, Drašar, Volráb (A), Faigl, Oliverius (C), Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule
Abrahám (Soukup) – Muška, Vašíček (A), Bendík (A), Moník J., Voženílek, Jirků (C), Kynčl, Bučko – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka M., Hidveghy, Urban, Chalupa, Bláha, Moník F.
Třetiny: 0:0, 2:0, 3:1  Branky a nahrávky: 36. Petráš (Volráb, Bárdoš), 37. Oliverius (Vaněk, Kaltenböck), 42. Faigl (Kaltenböck, Kordule), 57. Kordule (Oliverius, Faigl), 59. Kuchynka (Bárdoš) – 47. Procházka (Matějček, Hidveghy). Rozhodčí: Nepomucký – Žídek, Hnát. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 5:1.

Do velké šance se hned na začátku utkání dostal domácí Petráš, ale Abrahám mu nastavil lapačku. Ve 2. minutě byl vyloučen vrchlabský Bučko. HC Stadion se několikrát osvobodil a nepustil domácí do žádné větší šance. V 7. minutě dostal přihrávku Procházka, ale jeho střela končí v betonech Lavingera. V 9. minutě se do šance dostal znovu Procházka, ale opět to byl domácí gólman, kdo mu překazil jeho střelu. Následovalo několik minut nepřesných přihrávek a střel. 16. minuta přinesla akci domácích Medvědů. Odkrytá branka sice poskytla možnost branky, ale Abrahám nakonec vytáhl skvělý zákrok. Na druhé straně orazítkoval tyč domácí branky Voženílek. Před koncem třetiny bylo ještě odpískán ofsajd na straně HC Stadionu. Jako poslední si na puk sáhl Lavinger. První třetina tak skončila bez gólů.

Začátek druhé části patřil hostujícímu týmu. Hidveghova střela se ale minula účinkem, na druhé straně se snažili o útočné pásmo domácí, ale vystavili se postavení mimo hru. Ve 24. minutě byl vyloučen domácí Hes, kterého následoval vrchlabský Muška. Hra 4 na 4 přinesla akci Hříbala, který dostal přihrávku před Abrahámem, ten ale svůj tým podržel. Ve 28. minutě byl vyloučen Bárdoš. Domácí však byli v obraně aktivní a k ničemu HC Stadion nepustili. Ve 33. minutě přišla další akce domácích, ale Abrahám byl znovu na místě. Následovala akce Oliveriuse, který ani nadvakrát nepřekonal Abraháma. První branka utkání padla v čase 35:18, kdy se trefil Zdeněk PETRÁŠ zakončující do odkryté branky. O více než minutu později to bylo již 2:0 zásluhou Michala OLIVERIUSE, který dostal přihrávku z mezikruží. Ve 40. minutě byl vyloučen děčínský střelec branky Oliverius, následovaný Lavingerem a zároveň vrchlabským Vašíčkem.

Už při hře 4 na 4 se dokázal prosadit děčínský Tomáš FAIGL střelou do šibenice a domácí už vedli 3:0. Také HC Stadion se ale prosazuje - v čase 46:17 vstřelil branku Michal PROCHÁZKA. Další akce ale branku nepřinesla. Hosté si ale vytvořili tlak před domácí svatyní. V 52. minutě byl vyloučen domácí Drašar. Děčín ale zvládl oslabení na jedničku a již v plném počtu se hrnul do útočné akce. V 56. minutě ujel domácí Petráš, který jel sám na branku, ale Abraháma nepřekonal. V čase 56:03 znovu skoróval Děčín, konkrétně Pavel KORDULE, který dorážel střelu od Oliveriuse. Následovalo vyloučení na domácí straně, které ale ani tentokrát nedokázal HC Stadion využít, ačkoliv k tomu měli příležitost. Vítězství svého týmu dovršil v čase 58:41 Štěpán KUCHYNKA, který přesně zpracoval přihrávku od Bárdoše.