HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Benátky - Vrchlabí 2:3p

Z Benátek po boji vezeme dva body

03.11.2021
Zajímavý zápas se dnes odehrál na ledě Benátek nad Jizerou. Vrchlabí přijelo zvítězit, po první třetině to tak i vypadalo. Nakonec ale zápas dospěl do prodloužení, ve kterém nakonec bod navíc skutečně získal HC Stadion. Utkání rozhodl Michal Pochobradský.
18.kolo, středa 3.11.2021, 17:30
HC Benátky
2:3p
J. Pavelka (D. Král) – Štibingr, Žůrek, Kunst, J. Šedivý, Bukač, Patzelt, Hampl – Měchura, Dušek, Daniel Špaček – Rychlovský, Čederle, Jiruš – Faško-Rudáš, Jansa, Wiencek – Pabiška, E. Čermák, Vomáčka.
J. Soukup (O. Štěpánek) – T. Jelínek, Kajínek, T. Kynčl, J. Zdráhal, Nedbal, M. Voženílek, Oliva – Heřman, Chrtek, Pochobradský – Mrňa, T. Kaut, D. Chalupa – Matýs, P. Urban, Hecl – L. Kučera, M. Machač, T. Zeman.
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 19. Čederle (Rychlovský), 44. Čederle (Rychlovský, Hampl) – 15. J. Zdráhal (Chrtek), 17. T. Zeman (Matýs, P. Urban), 64. Pochobradský (J. Zdráhal, P. Urban). Rozhodčí: Květoň, Ondráček – Dědek, Štofa. Vyloučení: 5:2, navíc Mrňa (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3.

Domácí gólman měl plné betony práce, nejdříve střílel Chrtek, po něm Heřman. Ve 2. minutě byl hostující Mrňa vyloučen do konce utkání za sekání. Na trestnou lavici místo něj usedl Zeman. Domácí tak dostali dlouhou přesilovku. Hosté ale několikrát vyhodili přes všechny čáry. I když Benátky několikrát před Soukupem zahrozily, branka z toho nebyla a Zeman mohl naskočit na led až po uplynutí celého trestu. Před domácím brankáře se najednou objevili Machač s Kučerou, první jmenovaný zakončoval jen do betonu Pavelky. V 11. minutě byl vyloučen domácí Pavelka, trest za něj odpykal Měchura. Chrtek několikrát v přesilové hře vystřelil, ale Pavelka podržel svůj tým. Hosté se ale přeci jen nakonec dostali do vedení. V čase 14:02 se trefil Jan ZDRÁHAL, který stal na brankovišti připravený skórovat. Netrvalo dlouho a HC Stadion vedl už o dvě branky. V čase 16:10 byl úspěšným autorem branky Tomáš ZEMAN, který zakončil dobrou kombinaci Vrchlabí. V 18. minutě měl hodně práce znovu Pavelka, ale puk naštěstí pro něj zůstat před čarou. A o chvíli později, v čase 18:03, Benátky snížily na rozdíl jediné branky. Sebastian ČEDERLE našel mezeru a Soukup už nestihl zareagovat. Na druhé straně mohl skórovat Kynčl, ale puk mířil mimo branku.

Druhou část začali aktivněji domácí Benátky. Špaček nestihl vystřelit, na druhé straně zasahoval Pavelka lapačkou po pokusu od Kynčla. Poté byl vyloučen domácí hráč, před Pavelkou byla najednou velká skrumáž hráčů, ale puk zůstal stále ve hře. Ve 28. minutě našel Pochobradský Zdráhala, který minul branku. Za chvíli to byl Kaut, který měl na holi gól. Domácí se pak nemohli dostat z útočného pásma, Soukup ve 32. minutě několikrát zasahoval. Bylo vidět, že Benátky chtějí srovnat krok a ostřelovali Soukupa ze všech možných úhlů. Ve 36. minutě byl vyloučen znovu domácí hráč. Jansa minul branku jen o kousek, domácí pak vyhodili puk. Pavelka musel vyrazit puk ve 40. minutě do rohu kluziště, na druhé straně Soukup vytáhl skvělý zákrok, když nechal poodkrytou branku.

Hned v úvodu třetí třetiny byl vyloučen Kajínek a domácí mohli skórovat v přesilovce. Soukup se musel v brance hodně ohánět, ale nakonec všechny pokusy Benátek zlikvidoval. V čase 43:47 už bylo vyrovnáno zásluhou Sebastiana ČEDERLEHO, který sám mířil k Soukupovi a puk mu vstřelil mezi betony. Bukač byl velmi aktivní v následujících minutách, i ostatní hráči Benátek chtěli otočit skóre na svojí stranu. V 50. minutě tečoval puk Pochobradský, ale mimo branku. Následný pokus vyrazil Pavelka. V 54. minutě dostal Pabiška velkou příležitost, kterou ale neproměnil. V 56. minutě přišlo vyloučení Šedivého. O chvíli později musel zasahovat Soukup, ale pokus Rychlovského neměl takovou razanci. Na druhé straně Pavelka ležel na ledě, ale puk se přesto hostům nepodařilo dostat do branky. Čederle byl dnes ve formě, ale jeho pokus za Soukupa nepřešel. Zápas tak dospěl do prodloužení.

Špaček hned na začátku vystřelil, ale trefil pouze kout branky. Na druhé straně měl práci Pavelka, Pochobradský ale trefil pouze tyč. Následně byl vyloučen hostující Urban. Domácím se ale nedařilo usadit se v útočném pásmu. Nakonec ale v 63. minutě Kunst střílí a trefuje pouze rameno Soukupa. Poté přišlo vyloučení také na domácí straně a hostům posléze začala přesilovka. V čase 63:59 uklidil puk do sítě Michal POCHOBRADSKÝ, když se trefil přesně pod břevno. Bod navíc si tedy domů veze Vrchlabí.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V první třetině jsme měli pětiminutovou přesilovku a místo toho, aby nás dostala do zápasu, tak tomu bylo naopak. Nechali jsme si dát laciné branky, a pak jsme celé utkání dotahovali. Nakonec se nám povedlo srovnat. Další nevyužité šance nás stály plný bodový zisk. V prodloužení jsme nevyužili přesilovou hru a naopak po našem hloupém faulu soupeř nabídnutou početní výhodu využil.

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí): První polovina zápasu byla z naší strany skvělá, ta druhá strašidelná. S první částí jsem byl relativně spokojený. Hráli jsme to, co jsme měli. Vypracovali jsme si hodně šancí, pak se to ale úplně otočilo. Ve třetí třetině nás soupeř k ničemu nepustil. Tropili jsme chyby jednu za druhou. Tohle se mi vůbec nelíbilo. Získané body jsou opravdu vydřené a asi i náhodné. Dost bodů jsme prošustrovali v jiných zápasech, takže můžeme říci, že tohle je jeden zápas, kdy se to nějakým způsobem otočilo k nám. Se dvěma body jsme tedy spokojení, protože dnešní utkání bylo tak maximálně na jeden bod. Každý bod navíc je v této sezóně dobrý.