HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Šumperk 4:0

Výhra HC Stadionu a další čisté konto pro Soukupa

20.08.2020
Ke čtvrtému zápasu nastoupil HC Stadion proti Drakům ze Šumperka. Tyto dva týmy se proti sobě postavily podruhé. V prvním utkání zvítězilo Vrchlabí vysoko 7:2, tentokrát domácí vstřelili čtyři branky, navíc ani jeden gól neobdrželi. Hattrickem se blýsknul Tomáš Nouza, jeden pokus proměnil v branku Chrtek.
přát., čtvrtek 20.8.2020, 18:00
4:0
Šumperk
Soukup (Štěpánek) – Kájínek, Blažej, Faltys, Jirků (C), Voženílek, Kynčl, Moník J. – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, Kratochvíl M., Matýs – Chalupa, Šlaicher R., Moník F. – Hozák
Vacek (Altrichter) – Švec, Nepokoj, Kabelka, Dosek, Řezáč, Dudycha, Spálovský, Věntus – Jaroš, Milfait, Bernovský, Kučera, Král, Kratochvíl P., Uhlík, Spratek, Krejčiřík (C), Potočný, Scheuter, Horký
Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 12. Chrtek (Chalupa, Heřman), 17. Nouza (Chrtek), 32. Nouza (Chrtek), 53. Nouza (Chrtek, Kájínek). Rozhodčí: Barek, Veinfurter – Řezníček, Pechánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 319. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0.

Draci začali utkání aktivněji, ale k Soukupovi se nedostali. Ve 2. minutě ujel po pravé straně Matýs, ale na Vacka nevyzrál. Další pokus, tentokrát od Chrtka, chytil Vacek do náručí. Heřman tečoval střelu od Kájínka vedle branky. V 5. minutě byl Nouzův pokus sražen do ochranné sítě. Blažej se poté stihl rychle vrátit a tak se hosté nedostali do přečíslení. První vyloučení přišlo na vrchlabské straně. Soukup musel zasahovat proti střele Nepokoje z mezikruží. Další nebezpečí od Draků nepřišlo a domácí se ubránili. Matýs se dostal k puku, ale proti třem obráncům neměl šanci se dostat až k brankáři. V 11. minutě mířil Chalupa jen těsně nad branku. Také na šumperské straně došlo k vyloučení. HC Stadion přesilovou hru využil a v čase 11:08 vstřelil první branku zápasu Ondřej CHRTEK. Kájínek proti Vackovi neuspěl. V 16. minutě byl vyloučen hostující Potočný a Vrchlabí opět mělo výhodu hráče na ledě. I tentokrát tuto šanci domácí využili, v čase 16:51 navýšil náskok o dvě branky Tomáš NOUZA, který střílel z mezikruží. V poslední minutě třetiny byl ještě vyloučen šumperský Milfait. Matýsův pokus od modré skončil na betonech Vacka.

Buly vyhráli Draci, vyhodili až k Soukupovi. Kájínek byl u puku, a znovu Vacek použil své betony. Na druhé straně chtěl Krejčiřík tečovat puk za Soukupova záda, ale nebyl úspěšný. Matýs nahazoval před Vacka, ten rychle rozehrál. Vlastní gól si málem připsal hostující obránce po nahození Blažeje. Ve 24. minutě Soukup vybruslil před Milfaita a nedal mu šanci skórovat. Poté přišlo vyloučení na straně Draků. Kratochvíl prověřil Vacka střelou od modré čáry. Velkou šanci měl domácí Heřman, který ale ani nadvakrát Vacka nepřekonal. Hosté již byli v plném počtu, když se do šance dostal Kratochvíl. Jeho pokus Vackovi vypadl, ale nikdo z domácích hráčů nedorážel. Také na vrchlabské straně došlo k vyloučení. Domácí se ale dobře ubránili a k ničemu Draky nepustili. Naopak přidali další branku, a to v čase 31:08, kdy se znovu trefil Tomáš NOUZA a přidal svůj druhý gól v zápase. Ve 34. minutě trefil Milfait pouze vyrážečku Soukupa. O chvíli později byl vyloučen šumperský Kratochvíl. Machač měl dvě šance – nejdříve dostal přihrávku od Kratochvíla, poté střílel z levého kruhu. Nouzův pokus skončil v ochranné síti. Ve 38. minutě byl u puku znovu Kratochvíl, jeho pokus Vacek pouze vyrazil před sebe, kde neúspěšně dorážel Chalupa. Ve 38. minutě byl poslední jmenovaný vyloučen. Puk ale měli na holích hlavně domácí hráči a Šumperk vůbec Soukupa neohrozil.

Do třetí části vlétli lépe domácí. Heřman vybruslil z mezikruží, ale jeho pokus Vacek zlikvidoval. Stejně dopadl i Faltys. Ve 43. minutě byl vyloučen domácí Nouza. Soukup podržel tým po zakončení Nepokoje. Další vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat, tentokrát se provinil šumperský Potočný. HC Stadion se nedostal do žádné velké akce. Ve 49. minutě Soukup vychytal Scheutera, který byl velice blízko vstřelení gólu. Chrtek čekal na přihrávku, mohl skórovat do poloprázdné branky, ale Heřman nedokázal přihrát. Kratochvíl byl u puku, ale Vacek si kotouč pohlídal. Voženílek poslal prudkou střelu, ale trefil pouze nohu Krejčiříka. V čase 52:08 Tomáš NOUZA dovršil hattrick, když se ocitl sám před brankou a poslal puk pod víko. Šlaicher poslal puk na Matýse, ten protáhl Vacka. V 56. Minutě byl vyloučen hostující Spálovský. Kájínek střílel mimo branku, poté Draci vyhodili až k Soukupovi. Nouzův pokus byl přizvednut do ochranné sítě. Heřman poslal dělovku od modré. V 59. Minutě byl ještě tentýž hráč vyloučen a na konci zápasu dostali Draci možnost vstřelit první branku. HC Stadion se ale dobře bránil. Chvilku před sirénou zasahoval Soukup proti Doskovi a udržel si tak třetí čisté konto ze čtyř přátelských zápasů!

Šumperský trenér Martin Sobotka:
Máme za sebou další porážku. Víme, že nás trápí pár věcí, např. ztráty kotouče, ať je to ve středním pásmu nebo v útočném pásmu, máme pomalý přechod do útoku, všechno zpomalujeme, furt brzdíme, stále to vracíme, nahrávky jsou pomalé, nepřesné ... To je obrovský rozdíl mezi naším mančaftem a soupeřem. Musíme všechno na tréninku zlepšit, máme spoustu námětů k přemýšlení do dalších zápasů. Myslím si, že je také potřeba udělat nějakou čistku v našem mančaftu, trošku to zredukovat a začít se věnovat opravdu těm důležitým věcem, abychom byli do soutěže nachystaní.

Vrchlabský trenér Václav Baďouček:
Dnešní utkání bylo po celou dobu v naší režii. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli 4:0, protože jsme soupeře téměř k ničemu nepustili, až na pár brejků ve druhé třetině. Z jejich strany tam jinak nebyla žádná větší branková příležitost a jak už jsem říkal, utkání jsme měli po celou dobu plně pod kontrolou.