HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Chrudim 5:1

Vrtek opět zářil, třemi body zničil Chrudim!

12.01.2011
Patrik Huber
Posila s velkým P. Tou je bezpochyby Vladislav Vrtek. Připsal si na konto tři kanadské body (2+1) a velkou části se zasloužil o to, že stejný bodový zisk si připsalo Vrchlabí do provoligové tabulky. Za hokejisty z Krkonoš se ještě střelecky prosadil Chaloupka, Bláha a Urban. Chrudimi se malé derby nepovedlo, v Elektromont Aréně dokázala vstřelit pouze jednu branku.
36.kolo, středa 12.1.2011, 18:00
5:1
Chrudim
Koutský (Ševčík) - Drábek V., Matějíček, Duben, Pácal, Chaloupka, Hanzl, Poživil, Čížek - Látal, Filip, Urban - Beck - Hubáček, Drábek J. - Bláha, Vrtek, Bezouška - Kříž, Kubeš. Trenér: Řeháček
Landsman (Ament) - Mocek, Toužimský, Jaroměřský, Havlík, Žák, Stoklasa, Drtina, Táborský - Klejna, Král, Kaut - Semorád, Fořt, Šeda - Cyganov, Goiš, Kousal - Půhoný, Nosek, Sýkora.
Třetiny: 2:1, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 9. Vrtek (Bláha), 16. Chaloupka (Hubáček), 25. Vrtek (Matějíček), 58. Bláha (Vrtek, Bezouška), 59. Urban (Filip) - 17. Fořt (Král). Rozhodčí: Svoboda - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 3:4, navíc Kousal (CHR) 10. min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1038. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Chrudimští hokejisté nastoupili na ledě Elektromontu s několika pardubickými juniory. Úvod začal v pomalejším tempu a oťukáváním, ale postupem času se přitvrdilo. První branka přišla po několika šancích domácích hokejistů z hole Ladislava Vrtka, který dorazil puk po střele Bláhy za záda bezmocného Landsmana – 1:0.

Orlice poté dostaly nabídku přesilových her, ale s nimi dobře nenaložily. A tak přišel druhý trest. Po vyloučení Klejny a Žáka měli Vrchlabští 15 vteřin výhodu pěti proti třem. Tu využít nedokázali, ale ihned po návratu prvně vyloučeného hráče vymetl pavučinky chrudimské branky Petr Chaloupka – 2:0.

Chrudim ale dokázala velmi bleskově odpovědět. Lukáš Král vyšťoural v rohu puk, předložil ho na volného Patrika Fořta, který z nadějné pozice propálil Koutského – 2:1. Hosté se dostali do mírného tlaku, ale nějaké extra šance z toho nebyly. A když Kousala vychytal v závěru domácí brankář, šlo se do kabin za stavu 2:1.

Mnoho fanoušků očekávalo ve druhé dvacetiminutovce nátlak chrudimských hokejistů a ti byli na omylu. Vrchlabští pečlivě střežili svůj jednobrankový náskok, který se jim podařilo dokonce navýšit ve 25. minutě. Posila v dresu domácích Vladislav Vrtek našel chvilku času na kruzích a přesnou mířenou ranou potřetí propálil Landsmana – 3:1.

Chrudimští byli otřeseni vývojem zápasu a těžko již sbírali síly na obrat. Naději mohli mít v polovině zápasu po přesilovkové ráně Marka Drtiny, který vystrašil přes 1000 diváků na tribunách. Vše ale jistil beton Vladislava Koutského. To byla poslední velká šance Orlic v tomto zápase. Zbytek souboje ovládli domácí hokejisté, jenže jejich střelecké chutě držel na uzdě Filip Landsman.

Na jeho brankářských schopnostech pohořeli Látal, Poživil, Hubáček či Bláha. Ve třetí periodě již jen domácí hlídali skóre 3:1, ale stále byli lepším celkem. V 50. minutě vychytala hostující jednička Poživila s Chaloupkou, a když zabránil hattricku Vrtka, blížil se závěr zápasu. Chrudimští se sice dostávali do tlaku, ale ten utnulo vyloučení Roberta Kousala, který k tomu obdržel i desetiminutový osobní trest.

Hosté se snažili útočit a za to pykali. Exchrudimský útočník Tomáš Bláha definitivně určil tři body pro domácí Elektromont – 4:1. Trenér Rohlík ještě minutu a půl před koncem vsadil na odvolání Landsmana a i toto Vrchlabí trestalo. Do odkryté klece dovezl puk Tomáš Urban – 5:1. Chrudimští podlehli v Krkonoších 1:5 a tak se jim jistota záchrany velmi vzdaluje.

Pavel Rohlík, HC Chrudim: Myslím si, že jsme měli šanci v tom zápase uspět v prvních 10-ti minutách, když jsme si vytvořili nějaké šance, které jsme bohužel neproměnili. Potom se Vrchlabí dostalo do vedení a dá se říct, že nás většinou nepustilo ani ke hře. Zkoušeli jsme změnit rozehrávky, napadení, měnit pětky, ale ani to se nám po celý zápas nepodařilo,jelikož mají výbornou a dobře zorganizovanouobranu a zkušený beky. Takže nás opravdu nepustili do šancí, ať jsme vymýšleli, co jsme chtěli. Jediné co mohu klukům vyčíst, je ta bojovnost a trošku se i o ten výsledek poprat, i když se prohrává,tak se snažit s tím ještě něco udělat,ale bohužel se nám dnes nedařilo. Vrchlabí nedělalo chyby, nepustili nás do přečíslení a neměli jsme na ně. Vrchlabí zaslouženě vyhrálo.

Radoslav Svoboda, Hc Vrchlabí: Z našeho pohledu je to spokojenost za 3 body. První třetinu jsme začli dobře,sice tam hosté nějaký tlak měli, ale dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Pak to chybou Čížka stáhli na 2:1, a tudíž jsme nemohli první třetinu dohrát v klidu. Ve druhé třetině jsme dali na 3:1, myslím si, že z našeho pohledu to bylo takové rozhárané, že kluci začli nahoru, dolů. Bylo to takové hektické. Ve třetí třetině jsme si ten výsledek vlastně hlídali, krásný gól od Bláhy a vynikající sehranost. Zlomový okamžik byl za stavu 3:1, kdy měli hosté pár šancí, ale gólman nás podržel.