HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Pelhřimov - Vrchlabí 4:6

Vrchlabští zvrátili utkání v Pelhřimově díky hattricku Bláhy

11.10.2014
Marek Komárek
V šestém druholigovém kole zavítali Vrchlabští na led Ledních Medvědů z Pelhřimova. Zpočátku měli domácí více ze hry a zejména díky hattricku Kopice si vybudovali dvoubrankový náskok. Druhá polovina utkání ale patřila hostům. Skvěle hrál Bláha, který si podobně jako domácí střelec připsal hattrick. K němu se navíc přidal Šťastný, který svou brankou rozhodl utkání. Vrchlabí tak atakuje nejvyšší příčky tabulky!
6.kolo, sobota 11.10.2014, 18:00
Pelhřimov
4:6
Barus (30. Čekal) – Jelínek, Kasalý, Mečiar, Adam, Šidák, Srdínko, Minárik, Kubát, Třetina, Hadrava Marek, Votápek, Plachý, Kopic, Kadlec, Hadrava Martin
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Jakubec, Filip, Vlach, Matějka, Bláha, Šťastný, Jirků, Urban, Oppelt, Srnský, Marks, Krsek
Třetiny: 2:1, 2:3, 0:2  Branky a nahrávky: 10. Votápek. (Kopic), 14. Kopic (Votápek, Plachý), 22. Kopic (Plachý, Votápek), 26. Kopic (Mečiar) – 19. Šťastný (Matějka), 23. Bláha (Matějka), 30. Bláha (Klement, Srnský), 36. Bláha (Matějka, Srnský), 50. Šťastný (Matějka), 60. Jakubec (Filip). Rozhodčí: Michal Dědek – Martin Klouda, Martin Musil. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:6.

Vstup do utkání měli jednoznačně lepší domácí Medvědi, kteří již po šesti minutách mohli vést dvoubrankovým rozdílem, ale oba střelecké pokusy Pelhřimova dokázal vytěsnit brankář Neužil. Skóre se tak měnilo až v polovině první dvacetiminutovky a to po ostré střele Tomáše Plachého, jenž napřáhl na kruhách a poprvé rozburácel pelhřimovské tribuny. Již v úvodní třetině se hrálo dost zostra a mohli z toho těžit zejména Medvědi. Ve 14. minutě při přesilové hře putoval kotouč po ose Plachý – Votápek a Kopic, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Jenomže v samém závěru třetiny přišla domácí chyba při vyloučení Srdínka a hosté byli zásluhou Šťastného zpět ve hře.

Zpět dvoubrankové vedení Ledním Medvědům vrátil na začátku 22. minuty aktivně hrající Miroslav Kopic, který zužitkoval Plachého přihrávku. Neuběhly ani dvě minuty a skóre se opět měnilo. Tentokrát snížili hosté z Vrchlabí a byl to jmenovitě Tomáš Bláha. Dalo by se říci, že od této doby začal úřadovat hlavně hlavní rozhodčí, ale jeho vyloučení byla oprávněná. V čase 25:22 přidal svoji třetí branku v utkání Miroslav Kopic a zdálo se, že utkání je v režii domácích Ledních Medvědů. To ale bylo pouhé zdání. V polovině zápasu mohl zvýšit pro Pelhřimov Třetina, ale nabídnutou šancí pohrdl a tak přišel trest z hole vrchlabského Tomáše Bláhy a to znamenalo pro pelhřimovského brankáře Baruse přesun na střídačku. Jeho místo tak zaujal Čekal a hned zezačátku si připsal několik důležitých zákroků. Jenomže ve 36. minutě se na něho přiřítil Tomáš Bláha a blafákem dokonal svůj hattrick. Rázem se tak začínalo od nuly a domácí byli jasně zaskočeni.

Pelhřimov tak vstupoval do poslední třetiny s jasným cílem a to vybojovat z tohoto utkání body. Ten se však začal hroutit v polovině poslední dvacetiminutovky, kdy pouhé čtyři vteřiny před návratem hříšníka Adama zužitkoval přesilovou hru hostů Tomáš Šťastný a dokonal tak obrat Vrchlabí v tomto utkání. Další brankové příležitosti Pelhřimova přišly v niveč. Hosty dnes jednoznačně podržel brankář Neužil a střelci, kteří předvedl perfektní efektivitu ve střelbě. Vyrovnání domácích tak nepřišlo ani v závěrečné power-play a naopak Jiří Jakubec uklidil kotouč do prázdné branky Medvědů a tím tak zpečetil výhru Vrchlabí na ledě Pelhřimova v poměru 6:4.

Vrchlabští hokejisté děkují za pomoc hokejistům HC Bak Trutnov. Při cestě do Pelhřimova se jim asi 30 km před Žďárem/S pokazil autobus. Trutnov, který v sobotu sehrál zápas právě ve Žďáru, odvezl své hráče na místo a poté se vrátil pro hráče HC Stadionu Vrchlabí a zavezl je do Pelhřimova. Děkujeme.