HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 5:1

Vrchlabští hráči pětkrát vymetli děčínskou branku a doma vítězí

29.08.2023
Vrchlabští fanoušci se konečně dočkali velkého brankového přídělu, samozřejmě do soupeřovy branky. Proti Medvědům z Děčína se hned čtyřikrát krkonošský celek prosadil v první třetině. V té druhé sice zahrozil hostující Smola, ale pátou branku přidal Sýkora a konečně se HC Stadionu podařilo zvítězit na domácí půdě.
příp., úterý 29.8.2023, 18:30
5:1
Děčín
Vacek (Červinka) – Boukal, Bendík (A), Kerekanič, Sýkora, Hladík, Kynčl – Moník, Chrtek, Chalupa – Tatar, Urban (C), Krsek – Bláha (A), Kastner, Šlaicher – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: Tomáš Jirků
Skokan (Petrásek) – Kaltenböck, Brož, Zedek, Kučera, Starý, Bartoň, Petrásek – Paršakov, Nezbeda, Macek, Jursa, Smola, Nowák, Příhoda, Hruška.
Třetiny: 4:0, 0:1, 1:0  Branky a nahrávky: 5. Tatar (Urban), 12. Tatar (Sýkora), 13. Chalupa (Kerekanič), 20. Boukal (Bláha), 54. Sýkora (Kastner) – 35. Smola (Příhoda). Rozhodčí: Veselý – Boček, Brož. Vyloučení: 8:11, navíc Bendík (VRC) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 5:1.

V úvodu jako první vystřelili domácí, ale hostující gólman si s pukem poradil. Kučera ve 4. minutě nebyl úspěšný proti několika protihráčům. V čase 4:42 už otevřel skóre utkání Jakub TATAR, kterému přihrával Urban a zamířil přesně tam, kam Skokan nedosáhl. V 8. minutě se nepodařilo zpracovat puk Kynčlovi, a k touši se dostali hosté. Děčín se sice dostal do několika šancí, ale Vacek byl zatím bezchybný. Naopak, HC Stadion přidal další branku v čase 11:46. Autorem byl znovu Jakub TATAR, který na několikátý pokus puk propašoval za záda Skokana. Ve 13. minutě byl vyloučen domácí Boukal, ale ani ve výhodě se hostům nepodařilo skórovat. Naopak, v oslabení přidal třetí branku Vrchlabí David CHALUPA, kdy ujel společně s Kerekaničem proti jedinému děčínskému hráči. Hosté tak měli větší motivaci ostřelovat domácího brankáře, ale Vacek si mnoho zákroků nezapsal. V 18. minutě byl vyloučen hostující Zedek, a ačkoliv Vrchlabí kombinovalo v útočném pásmu, gólem to neskončilo. Až když byli Medvědi kompletní, povedla se čtvrtá trefa do sítě. V čase 19:56 se trefil Jan BOUKAL, který si tak odčinil své vyloučení.

Druhou část nezačali dobře domácí, protože byl vyloučen Bendík, který dostal dvě minuty plus osobní desetiminutový trest. Také na straně Děčína došlo k vyloučení. Macek střílel z pravého kruhu, ale trefil pouze lapačku brankáře. Chalupa měl ve 25. minutě prázdnou branku před sebou, ale špatně trefil puk a nevyužil tak šanci navýšit náskok. Poté se jelo trestné střílení – Nezbeda byl faulovaný, ale samostatný nájezd se mu nepovedl a puk skončil mimo tři tyče. Tatar mohl přidat další branku o minutu později, puk ale skončil u Skokana. HC Stadion byl ve velké výhodě, nepotřeboval se hnát dopředu, ale v polovině utkání byl vyloučen Šlaicher. Domácí se znovu chtěli prosadit v oslabení, ale Skokan předvedl parádní zákrok. Na druhé straně Vacek dostal sekeru do lapačky a znovu se vylučovalo. Nakonec si šel na trestnou lavici sednout domácí Kozák a děčínský Paršakov. Ke Kozákovi si poté ještě přisedl Šlaicher. A tentokrát Medvědi svou šanci využili. V čase 34:17 snížil Jan SMOLA, kdy Vacek skoro nic neviděl. Vzápětí byl znovu vyloučen Paršakov, ale HC Stadion výhodu nevyužil. Kastner prověřil Skokana, který nakonec zábranil dalšímu gólu. Ve 39. minutě byli vyloučení Chrtek a Petrásek. Do samostatného úniku se dostal jeden z vrchlabskcýh, ale Skokan byl připravený zasáhnout.

Třetí třetinu začali domácí dobře, Kerekanič střílel od modré, Kastner pak zůstal sám před Skokanem, ale nenašel žádnou skulinu pro puk. Ve 46. minutě byl vyloučen hostující Starý, a domácí tak zase měli příležitost. Děčín se ale dobře bránil a žádnou šanci nepustil, naopak se hráči vydali do přečíslení. Brož nahazoval od modré čáry ve 48. minutě, ale puk spadl přímo k Vackovi. Brankáře prověřil ještě Nowák, ale také nebyl úspěšný. V 50. minutě další současné vyloučení. Ke svému spoluhráči se pak přidal děčínský Starý, o minutu později ještě vyloučení Zedka. V čase 53:23 jejich chyby potrestal David SÝKORA, který poslal puk od modré čáry, a puk se zastavil v brance. V 55. minutě byl vyloučen vrchlabský Chalupa, Děčínu se ale přesilová hra vůbec nepovedla. Naopak se do šance dostalo Vrchlabí. V posledních dvou minutách třetí třetiny ještě došlo k vyloučení Starého, ale hostům se nepovedlo vyhodit puk a HC Stadion mohl přidat šestý gól. Kerekanič se ještě dostal před Skokana, ale ten ho vychytal.