HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kadaň 6:1
Zápasy

Vrchlabští hokejisté jasně přehráli Kadaň

09.02.2008
Jakub Gabriel
Vrchlabí zvládlo předposlední utkání základní části a poradilo si se soupeřem z Kadaně, když po výborné druhé třetině vyhrálo 6:1. Úvod utkání se nesl v poklidném tempu, které zůstalo až do konce třetiny. Vrchlabí v ní využilo přesilovku a šlo v 10. minutě do vedení. Naopak ve druhém dějství se hrálo velice aktivněji, postupně Přeučil, Pajič a Gengel vsítili tři branky během této třetiny a před třetí částí bylo takřka rozhodnuto. Kadaňští se sice pokusili o zvrat, ve 46. minutě snížil Pražák, ale to bylo vše. Domácí dali zásluhou Horčičky pátou branku a v 59. minutě upravil Volek na konečných 6:1.
43.kolo, sobota 9.2.2008, 18:00
Vrchlabí
6:1
Kadaň
Hylák (Ševčík) - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Volek, Bendík - Tvrdek, Gengel, Beck, Horčička, Přeučil, Plodek, Nevyhoštěný, Vantuch, Jech, Kováč, Pajič, Brynecký.
Hanuljak (Stejskal) - Spitzer, Hlubuček, Pospíšil, Brňák, Vaněček, Růžička - Fábry, Fink, Bauer Jakub, Stehlík, Vrtek, Chyba, Buďa, Derfler, Pražák, Kadlec, Veverka, Bauer Jan.
Třetiny: 1:0, 3:0, 2:1  Branky a nahrávky: 10.Tvrdek (Gengel, Beck), 22.Přeučil (Horčička, Chaloupka), 27.Pajič (Brynecký), 33.Gengel (Brynecký, Vála), 54.Horčička (Přeučil, Vomela), 59. Volek (Kováč, Nevyhoštěný) - 46.Pražák (Stehlík). Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:7, navíc Přeučil, Beck (oba VRC) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1594. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1. 

Do první šance utkání se dostal Tvrdek, který netrefil odkrytou klec a hned po něm Vantuch, tentokrát hosty zachránil Hanuljak a jeho lapačka. Hosté byli nebezpeční až ve svém oslabení, když si Růžička nahodil puk a nadvakrát dorážel. V 8. minutě měl gól na hokejce Kadlec, jenž tvrdě pálil po neshodě vrchlabských obránců. O dvě minuty později se naskytla příležitost domácím hráčům, kterou dokonale využili. V 10. minutě Gengel nahrál před bránu, kde byl Kamil Tvrdek a využil přesilovku, když zakončil do prázdné branky - 1:0. Do konce třetiny si žádný z týmů nevytvořil větší šanci, do šaten se tak odcházelo za stavu 1:0.

Ve druhé části domácí na Kadaň doslova vlétli a určili mnohem rychlejší tempo, než v první třetině. Již ve 22. minutě si vzal Petr Přeučil za brankou odražený kotouč a zpoza branky využil Hanuljakovu nepozornost a také domácí přesilovku - 2:0. V dalších minutách se hrálo převážně v kadaňském pásmu, velké šance neproměnili před brankou Beck s Gengelem a poté ani Plodek. Za chvíli se však dostal do úniku Rok Pajič a svým známým blafákem do bekhendu vyprovodil Hanuljaka z branky - 3:0. Do branky se tak postavil Jiří Stejskal, který po pěti minutách inkasoval. Ve 33. minutě si s ním Ladislav Gengel zazávodil o puk, Gengel zvolil rybičku a při dopadu přehodil Stejskala - 4:0. Po této trefě začali hrát hosté lépe, napomohla jim k tomu i přesilovka 5 na 3, ale i po ní byli aktivnější a nebezpečnější. Kadlece dvakrát téměř zázračně vychytal Hylák a v poslední minutě i záludná teč mohla přinést snížení. Žádný z týmů se nakonec neprosadil, a tak byl stav před třetím dějstvím jednoznačný, tedy 4:0.

Na začátku ujel hostující Fink, ale tváří v tvář Hyláka blafákem do bekhendu nepřekonal. Svůj nápor zakončili hosté ve 46. minutě, když si Roman Pražák vyměnil puk se Stehlíkem, první zmiňovaný nakonec doklepl touš do branky - 4:1. Domácí mohli odskočit potom hned dvakrát, Stejskala nepřekonal kličkou Brynecký ani Beck. 10 minut před koncem třetí třetiny vedli domácí 4:1 a čas se postupně krátil. Domácí srazili hosty do kolen v 54. minutě, pátou branku přidal Petr Horčička svojí dorážkou před brankou - 5:1. Po tomto gólu se hra dostala do stejného tempa jako v první dvacetiminutovce, avšak Kadaň v 59. minutě po šesté inkasovala. Tomáš Volek od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a upravil na konečných 6:1. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni za hosty Milan Buďa, na druhé straně Rok Pajič, který se v prvním zápase po svém zranění dokázal trefit.