HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí touží po domácím triumfu

Vrchlabí touží po domácím triumfu

08.02.2008
Jan Hanuš

Naposled se v základní části utkají kadaňští a vrchlabští hokejisté. Ze všech letošních zápasů se vyvinula tradice vítězství hostujícího celku. Jeřábkova družina se bude snažit tuto tradici porušit a vyhrát s Kadaní i na vlastním ledě. Jak to všechno dopadne se dovíme v sobotu 9.2. od 18:00 v Elektromont Aréně.

Po šesti letech znovu play-off

SK Kadaň má letos definitivní jistotu play-off, do kterého se poprvé probojovala v sezóně 2001/2002 a kde se střetla s Libercem. Letos půjde do vyřazovacích bojů z páté, nebo poslední šesté postupové pozice, o pátou příčku bojují kadaňští s havlíčkobrodskými Rebely. Jen těsně prohrála Kadaň s favoritem soutěže, celkem KLH Chomutov. Důležité body potřebné k postupu do play-off získali kadaňští hokejisté v zápasech s Mostem a podařilo se jim dokonale zaskočit Hradec Králové z jehož ledu si přivezli plný bodový zisk. O tři dny později se sportovnímu klubu podařilo porazit Most 4:2 a poté také Hradec Králové 2:0. Ziskem jednoho bodu z Havlíčkova Brodu po prohře na nájezdy, se Kadani otevřely vytoužené brány play-off. Snad opojení z historického úspěchu stálo za krutou prohrou v Mladé Boleslavi. Zmínit bychom měli několik posil, které do Kadaně dorazily před uzavřením přestupů. Kadaňský dres obléká boleslavský Martin Všetečka, obranu by měl dále vyztužit Jan Zmeškal, do útočních řad se vrací Jan Stehlík a Petr Freiberg, kteří se neprosadili v Chomutově.

BK Mladá Boleslav – SK Kadaň 8:1

První gól viděli diváci v Mladé Boleslavi v 5. minutě z hokejky Daniela Boháče. Hra se potom přelévala ze strany na stranu, ovšem bez branek. Druhou branku domácích vstřelil v 26. minutě ve vlastním oslabení Pavel Šebesta a v druhé polovině zápasu rozjela Mladá Boleslav brankostroj proti kterému hráči Kadaně nenalezli žádnou obranu. Ve 36. minutě ukázkově zakončil Nikola Gajovský a o tři minuty později zvýšil Richard Král již na 4:0. První gól kadaňských, a jak se nakonec ukázalo i poslední, vsítil ve 47. minutě Martin Kadlec. Na rozdíl čtyř branek o půl minuty později zvýšil Jakub Rumpel a v 50. minutě přidal v přesilovce šestou domácí branku Jiří Gombár, hned na to přidal sedmý boleslavský úspěch David Mocek. Brankový účet uzavřel čtyři minuty před koncem Martin Výborný a kadaňští hokejisté si odvážejí nejvyšší letošní prohru.

SK Kadaň – HC Vrchlabí 0:3

Poprvé se ve Vrchlabském dresu představil brankář Alexandr Hylák. Po úvodní zahřívací minutě se do útoku vrhli vehementněji domácí. V čase 8:39 přišlo ze strany Vrchlabí potrestání, kdy po kombinační akci zakončoval do odkryté části klece Petr Horčička, na 0:1 přihrával Plodek. Zvýšené úsilí sice přineslo domácím početní výhodu, v ní byla k vidění pouze řada nepřesností v rozehrávce. Závěr dějství se nesl v podobném duchu. Hokejisté v bílomodrém nikam nepospíchali, Severočechům na druhé straně svazovala ruce nervozita způsobená vývojem klání. Do prostřední třetiny vstoupili Kadaňští mnohem klidněji, důkazem byl rychlý sled nebezpečných akcí. V jedné z nich kličkoval před Hylákem zcela osamocený Kadlec. Kadaň hrála v 29. minutě téměř celé 2 minuty v dvojnásobné výhodě, ovšem bez úspěchu. V čase 36:27 přišlo nečekané potrestání ze strany Vrchlabí, které se už nemohlo koukat na bezmocnost Kadaně. Po obranné chybě Kajera, jenž nedokázal uhlídat najíždějícího Petra Horčičku, se změnil stav na 0:2 po samostatném sólu zakončeném pod víko. V 44. minutě mohli hosté definitivně rozhodnout, Hanuljak se během oslabení měl hodně co ohánět. Když hosté nezvýšili svůj náskok, vrhli se do útočení opět domácí, ve 48. minutě nenápadně vystřelil z levého mezikruží Polanský, jehož střela se otřela o tyč brankové konstrukce. Jedna z posledních možností na změnu ve vývoji klání přinesla 51. minuta, ve které byli hosté posláni do 4. Trápení a chaos v řadách Kadaně trval i nadále. Vrchlabí tak stačilo v poklidu vyčkávat na konec klání. Hra domácích bez nápadu a naopak skvěle zvládnuté taktické počínání Vrchlabí přineslo vítězství hostů, kteří v čase 57:16 zásluhou Petra Přeučila zpečetili konečné skóre na 0:3.