HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Prostějov 2:6

Vrchlabí znovu bez bodů, odvezli si je Jestřábi

23.10.2021
Domácí zápas se HC Stadionu vůbec nepovedl. I když v první třetině dokázali domácí vyrovnat, následně už se prosazovali hlavně hosté. Jestřábi dokázali ve třetí části vstřelit hned tři branky, za Prostějov si dokonce Novák připsal hattrick. Za HC Stadion skóroval Kaut a Mrňa.
14.kolo, sobota 23.10.2021, 17:00
2:6
Prostějov
J. Soukup (O. Štěpánek) – Kajínek, T. Jelínek, Oliva, Bučko, M. Voženílek, Nedbal – L. Kučera, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, T. Kaut (C), T. Zeman – Heřman (A), Chrtek, Pochobradský – F. Moník, D. Chalupa, T. Kynčl.
Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, Vala, Babka, Zajíc – Jiránek (A), T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – P. Beránek, Štefka, M. Švec – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek.
Třetiny: 1:2, 0:1, 1:3  Branky a nahrávky: 7. T. Kaut (Mrňa, Nedbal), 50. Mrňa (Nedbal) – 2. Dubský (Babka, Š. Jelínek), 9. Martin Novák (M. Švec, Mrázek), 35. Martin Novák (J. Kloz, M. Švec), 54. Martin Novák (Mrázek, Husák), 57. Mrázek (Štefka, J. Kloz), 58. Klimíček (Jiránek, Babka). Rozhodčí: Úlehla, Micka – Maštalíř, Dědek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 687. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5, 2:6.

Matýs byl hodně aktivní a Vrchlabí se mohlo dostat do vedení. Heřman ale přihrávku nezpracoval. Na druhé straně zaútočili hosté. V čase 1:53 tak potrestal neproměněný gól Martin DUBSKÝ, který střílel do horního rohu Soukupovy branky. Ve 4. minutě chtěl Kaut střílet na branku, ale puk byl zablokován. V 6. minutě zastavil Bláha puk skvělým zákrokem. Na druhé straně si na puk sáhl také Soukup po střele Šimona Jelínka. A také HC Stadion trestal. V čase 6:49 byl stav 1:1 díky gólu Tomáše KAUTA, který puk dostal do sítě. Následně byl vyloučen domácí hráč. Filip Moník se ale dostal v oslabení až před Bláhu, ale branku přestřelil. A Prostějov přesilovou hru využil. V čase 8:01 se trefil Martin NOVÁK a zajistil svému týmu opětovné vedení. A Jáchym mohl ještě navýšit, naštěstí byl Soukup připravený zasáhnout. Ve 14. minutě byl znovu vyloučený domácí hráč. Novák poté mířil pouze do tyče, o chvíli později přišlo vyloučení i na prostějovské straně. Urban ve 14. minutě chtěl oblafnout Bláhu, ale nepřišel si na něj. Domácí už byli v plném počtu, když si najížděl před Bláhu Pochobradský. Měl málo času a netrefil branku. V 18. minutě byl vyloučen hostující Zajíc. Hosté se dobře bránili, ale dvě vteřiny před sirénou přišlo ještě vyloučení na jejich straně. Do druhé třetiny tak domácí vstoupili s výhodou.

I tuto přesilovou hru ale Vrchlabí nezvládlo a hosté několikrát vyhodili puk přes všechny čáry. Ve 25. minutě byl na scéně znovu Pochobradský, ani tentokrát na Bláhu nevyzrál. Stejný hráč se pustil do akce ve 29. minutě, střela mezi betony ale do branky nepronikla. V polovině utkání byl vyloučen hostující Babka, přesilová hra se Vrchlabí ale vůbec nepovedla. Naopak, ve 34. minutě byl vyloučen Kajínek, a hosté dokázali využít druhou přesilovku. V čase 34:01 se trefil Martin NOVÁK, pro kterého to byla druhá branka v zápase a Jestřábi odskočili o dvě branky. Ve 36. minutě byl vyloučen prostějovský Jiránek, tentokrát se Vrchlabí dostalo hned k několika zakončením, ale žádné neskončilo v brance. Jestřábi byli ve větší pohodě, k Bláhovi se puk na holích Vrchlabí nepřiblížil. Jáchym chtěl zakončovat, ale do střely mu domácí hráč strčil hokejku a puk skončil v ochranné síti.

Domácí tak v poslední třetině museli zabrat. Chrtek střílel, ale Bláha byl připravený. Bláha pokryl i následný pokus od Tomáše Jelínka. Domácí se sice snažili vstřelit branku, ale zatím se jim vůbec nedařilo. Ve 46. minutě mohl Jiránek přidal další gól Jestřábů, ale beton Soukupa byl včas na správném místě, a to hned dvakrát. Ve 49. minutě byl vyloučen hostující Štefka a HC Stadion dostal možnost snížit. Tomáš Jelínek nebyl úspěšný, stejně jako Kaut, který trefil přímo brankáře. V čase 49:36 už gól padl, a to z hole Pavla MRNI, který střílel z pravé strany a Bláha už jen viděl puk za zády. Domácí se pak hodně tlačili dopředu, aby vyrovnali. V čase 53:54 se ale za Jestřábi trefil Martin NOVÁK, který si tak připsal svůj hattrick. Soukup bohužel vyrazil puk pouze před sebe, kde byl Novák připravený. Od 56. minuty hráli domácí bez Soukupa v brance. Pochobradský měl branku na holi, ale trefil pouze boční síť. Velká šance pro Vrchlabí byla promarněna, a tuto chybu potrestali hosté. V čase 56:29 vstřelil pátou branku Prostějova Petr MRÁZEK a rozhodl zápas. Navíc Jestřábi přidali ještě šestý gól, který padl z hole Jiřího KLIMÍČKA v čase 57:14. Utkání se pak už pouze dohrávalo. Jestřábi tak odjeli se třemi body.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Dnešní výsledek je pro nás, z mého pohledu, strašně krutý. Dostali jsme z prvního útoku gól, pak se nám podařilo vyrovnat, měli jsme tam nějaké samostatné nájezdy, nicméně jsme dostali z jejich přesilovky gól na 2:1. Celou druhou třetinu vlastně další samostatné nájezdy, zase oslabení na 3:1, my jsme přesilovky nevyužili. Teď se nám to nedaří, nehrajeme dobře. Třetí třetinu jsme se snažili, tlačili, ale soupeř si to pohlídal. Nám už tam pak nic nespadlo, když už jsme se konečně k něčemu dostali, tak zase z jednoho protiútoku dostali na 4:2. Pak už ten konec byl takový… Soupeř víceméně využil většinu našich zaváhání a střílel góly, hrál sebevědomě a zaslouženě vyhrál.
Když z pěti nebo šesti samostatných nájezdů nedáme gól, tak nemůže vyhrát. To je prostě v háji a musíme s tím nějak pohnout, protože těch šancí jsme si vytvořili hodně. Po dvou třetinách jsme mohli klidně vést, ale nedáváme ty góly. V útoku máme mladé kluky, starší kluky, ale bohužel se nám teď vůbec nedaří koncovka a z toho pak pramení taková lehčí nervozita. Nemáme moc času se z toho probírat, v pondělí jedeme do Ústí a jde zase o další důležité body. Věřím tomu, že hra není až tak hrozná, že nás trápí ta koncovka.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov):
Klobouk dolů před týmem, protože jsme hráli na pět beků a ještě dva pak měli nějaké drobné zranění. Domácí tým má velkou ofenzivní sílu a my jsme je chtěli protlačit do defenzivní zóny, kde jsme si mysleli, že jsou zranitelní a bylo to. Oni měli šance, když se udrželi v ofenzivní zóně, my jsme měli šance a jsme rádi, že jsme vyhráli speciální formace v 2:1. Naše obětavost a tím, že jsme vždycky uskočili v pravý moment, důležitý gól na 3:1 ve druhé třetině a hlavně rychlá reakce na ten stav 3:2, kdy se domácí dostali do tlaku ve třetí třetině, kdy jsme nedostávali kotouče ven a byli lepší. Dali na 3:2, my z té dorážky na 4:2 a to domácím sebralo sílu a asi rozhodlo. Takže jsme rádi za tři body tady v tomto super hokejovém prostředí, kde jsou výborní fanoušci a chci poděkovat našim fanouškům, že jich přijelo tolik, protože to jsou tři a půl hodiny cesty. Klobouk dolů.

Ohlas hráče
Martin Heřman:

Do dnešního utkání jsme chtěli vstoupit aktivněji než v předchozím zápase v Sokolově, ale bohužel jsme inkasovali první gól v soupeřově přesilovce. Věděli jsme, že má Prostějov ty přesilovky výborné. Potom jsme hru srovnali a dovolím si říct, že jsme měli i více ze hry, ale bohužel nám soupeř udělil lekci z produktivity. My se musíme zlepšit v zakončení a vytvářet větší tlak na branku a dát nějaké i ty ošklivé góly, kterými se zase chytneme. Je sice hezký, že soupeře často přehráváme, ale hokej se hraje na góly.