HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 1:4

Vrchlabí zahnalo draka

17.10.2012
Krkonošské derby mezi Trutnovem a Vrchlabím připravilo vynikající hokejovou atmosféru. Zápas byl velmi dlouho vyrovnaný. Vynikající zákroky převedli oba golmani. Ve třetí třetině začali hosté z Vrchlabí válcovat domácí draky a konečný výsledek byl 1:4.
4.kolo, středa 17.10.2012, 18:00
Trutnov
1:4
Biegl(Veselý), Antonín, Poul, Kuna, Seidl, Smékal, Synek, Šimoníček, Chytráček, Veselý, Perutek, Mašek, Vacek, Kašák, Procházka, Malinský, Kozák, Zelenka
: Biegl(Effemberk), Hlaváč, Pulec, Matějíček, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle, Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirku, Blažej, Kovář, Marek
Třetiny: 0:1,1:0,0:3  Branky a nahrávky: 34. Malinský (T. Veselý) – 16. Kovář (Svoboda), 45. Marek (Oppelt, Jirku), 47. Bláha (Fořt, Hamerský), 60. Hamerský (Fořt). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 765. Průběh utkání:0:1,1:1,1:4 .
Středeční utkání mezi HC Trutnov a HC Stadion Vrchlabí slibovalo, že půjde o výborné hokejové utkání. Slibu se na obou stranách dostálo. Na zhruba 700 diváků čekala skvělá sportovní podívaná.
Trutnov nastoupil do utkání ostře a hned se snažil prověřit Bieglovu pozornost, na nic nečekal na druhé straně ani Fořt, ale přes domácí obranu neprošel. Obě mužstva se přetahovala o útočné pásmo, domácím dobře fungovala obrana, hosté se před vlastní bránou lehce trápili, ale co nepokryli obránci, to obstaral připravený Biegl. V 16.minutě zpracoval Svobodovu přihrávku Kovář a dělovkou rozbouřil hostující tribunu. Domácího brankáře Biegla stál tento gol střídaní, při zákroku si namohl sval a do brány nastoupil Veselý. V 19. minutě se v šanci před brankou hostí ocitl Šimoníček, byl však faulován kapitánem hostí Jakubcem a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Šimoníček však Bieglovu branku přestřelil. První třetinu vyhráli hosté.

Do druhé třetiny naskočili trutnovští aktivněji, za to hosté se na ledě občas plácali a překombinovaným hokejem vytvářeli šance pro svého soupeře. V prvních deseti minutách druhé třetiny nabídli hosté domácím 3 x přesilovou hru, ti ji ovšem ani jednou nevyužilil. Až 37.minuta rozbouřila domácí střídačku a fanoušky. Malinský s Poulem se dostali před Biegla a Malinsky hostujícího brankáře překonal. Po druhé třetině byl stav vyrovnaný 1:1.

Ve třetí třetině hosté zjednodušili hru a začali opět útočit na branku Veselého. Atmosféra na ledě se stupňovala a klidu na obou stranách nepřidaly ani výroky rozhodčího. Ve 45. minutě našel Oppelt skvěle postaveného Marka a ten poslal hosty opět do vedení. Hostující tribuna se ještě nestačila uklidnit po ovacích na Marka a byl to ve 47. minutě Bláha, který po nahrávce Fořta opět rozbouřil trutnovskou halu. Na druhé straně Zelenkovu střelu zkouší zpracovat Veselý, ale Biegla nepřekonal. Vrchlabští sice vedli o dvě branky, ale přesto se nechávali zbytečně vylučovat, ale domácí nedokázali využít ani přesilovku 5:3. V 57. minutě dostal vrchlabský hráč trest 2+2 a domácí obrovskou šanci na zvrácení výsledku. Hosté se však skvěle semkli a nedali Trutnovu šanci. Domácí trenér se rozhodl odvolat brankáře, ale toho využil v 60. minutě Hamerský a definitivně potvrdil vítězství hostů z Vrchlabí.

Pavel Biegl: Byl to zápas velké kvality, druholigové úrovně. Oba mančafty hrály velice zodpovědně dozadu, a proto byl po dvou třetinách stav 1:1. Myslím, že rozhodlo trošku štěstí a především výkon našeho brankáře. Za stavu 2:1, 3:1 měl Trutnov vyložené šance, ale nás synátor podržel. Tento zápas však s ohledem na sezonu nic neřeší. Je to více méně jen o pohodě. Přesvědčili o tom, že Trutnov můžeme přehrát.