HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ml.Boleslav 1:5
Zápasy

Vrchlabí vstoupilo do přípravy vysokou porážkou

27.07.2007
Aleš Strouha
První ze série přípravných utkání odehráli ve čtvrtek hokejisté Vrchlabí na domácím ledě proti loňskému semifinalistovi první ligy Mladé Boleslavi. Ta v utkání hraném na čtyři dvacetiminutovky rozhodla o svém výraznějším vítězství až v samém závěru. Jediný gól Vrchlabí vstřelil při porážce 1:5 Petr Dvořák.
přát., čtvrtek 26.7.2007, 17:00
Vrchlabí
1:5
Ml.Boleslav
1. a 2. čtvrtina- Červa, Chaloupka, Gajdoš, Bendík, Drbohlav, Giba - Horčička, Kříž, Plodek - Zavacký, Rusnák, Mach - Bárta, Vach, Nevyhoštěný 3. čtvrtina: Ševčík - Matějíček, Vála, Drbohlav, Giba, Červa, Chaloupka - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Valko, Dvoř
Šindelář (40. Růžička) – Bauer, Kolafa, Drábek, Všetečka, Jindra, Tondr, Wagenhoffer, Lukáč – Vlk, Král (40. Chochola, Gajovský – Mikulík, Rod, Sedlák (40. Protasenja) – Eiselt, Nouza, Fiedler – Gombár (40. Hrdlička), Rozsíval, Rumpel
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0, 1:3  Branky a nahrávky: 72. Dvořák - 11. a 64. Vlk (Gajovský, Jindra), 27. Gombár (Kolafa), 66. Eiselt, 70. Hrdlička (Rumpál). Rozhodčí: Stolín - Goder, Svoboda. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 990. 

Do brány mladoboleslavského týmu nastoupil Filip Šindelář. Už v první minutě první čtvrtiny putoval na trestnou lavici na dvě minuty obránce Josef Jindra za hákování. Hosté tak díky jeho zákroku přišli o cenný pokus. Až v páté minutě lze mluvit o větší akci Mladé Boleslavi. Za několik minut udělal brankař domácích Falta zásadní chybu a vyjel příliš z brankoviště, hosté ale situace nedovedli využít. V 11 minutě hokejisté města automobilů poprvé využili přesilovky a bodovali. Branku úspěšně vstřelil útočník Petr Vlk. Následovalo několik vyloučení, přičemž Mladá Boleslav nedokázala využít situace, kdy byli na trestné lavici dva domácí. Stav první čtvrtiny je 0:1.

Druhá čtvrtina začala pro Mladou Boleslav velmi slibně. V šesté minutě si hosté opět zahráli přesilovku a té také využili. Na stav 0:2 zvýšil Jiří Gombár za asistence Tomáše Kolafy. Vrchlabí se sice snažilo skóre ihned snížit, avšak neúspěšně. Další minuty opět patřily pokusům mladoboleslavských o zvýšení bodů. Ani Králova ruka neprorazila betony Vrchlabí. Minutu před koncem čtvrtiny mohli hosté opět využít přesilovky, ale stav už zůstal nezměněn. Druhá třetina skončila 0:2.

Do předposlední čtvrtiny vstoupili hokejisté Mladé Boleslavi s výměnou brankáře. Filipa Šindeláře vystřídal Martin Růžička. V šesté minutě došlo k větší šarvátce u brány domácích. Následně se vylučovalo na obou stranách. Z Votrubových svěřenců si na dvě minuty šli sednout Tomáš Nouza za hrubost a Jozef Wagenhoffer za napadení. Na straně domácích šel seděl ale pouze jeden hráč. Mladá Boleslav tak měla před sebou dvě minuty v oslabení a její brána by skutečně pod palbou vrchlabských hráčů. Mladá Boleslav naštěstí přežila bez újmy. Ve čtrnácté minutě mladoboleslavský tým opět mohl využít dvou minut, stav čtvrtiny ale zůstal stejný jako v předchozí části – 0:2.

Posledních dvacet minut zápasu Mladé Boleslavi proti Vrchlabí opět došlo ke změně v bance hostů – tentokrát se ujal obrany Tomáš Fikrt. Doslal tak poprvé šanci ukázat, co umí. Už ve třetí minutě se Mladá Boleslav odhodlala k většímu útoku. O minutu déle Jozef Jindra střelil na bránu, ale neúspěšně. Naopak třetí bod pro Mladou Boleslav získal Petr Vlk právě dorážkou Jindrovy střely. Na 0:4 zvýšil jen o několik sekund později Václav Eiselt. Desátá minuta byla opět úspěšná pro Boleslav – na 0:5 zvýšil Jakub Chochola. Ve dvanácté minutě se zdařil poprvé útok Vrchlabí, a to zásluhou Dvořáka - konečný stav utkání tak je 1:5.

Související články