HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 3:1

Vrchlabí vítězí nad Buldoky

05.10.2019
HC Stadion zvítězil nad Řisuty 3:1 a získal tak další tři body do tabulky. Po první třetině vedli domácí, ale Řisuty ve druhé části srovnaly stav. Vrchlabí rozhodlo až ve třetí třetině, kdy dokázalo vstřelit dvě branky a vytěžit výhru 3:1. Dvěma góly a jednou asistencí se blýsknul Petr Sýkora.
8.kolo, sobota 5.10.2019, 18:00
3:1
Řisuty
Soukup (Abrahám) – Jirků (C), Moník J., Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Hlaváč, Chalupa, Urban, Mrňa, Jirásek, Dvořák, Bednář, Sýkora, Matějček, Kastner, Hozák, Moník F.
Jiroušek (Smetana) – Vencovský, Bernáth, Potěchin (C), Kolářík, Dostál, Novák A., Novák F., Zavřel – Vyskočil, Náprstek, Okegawa, Keszi, Patyk, Řepka, Krpata (A), Fortelka (A), Hovsepyan, Danov, Formánek, Holub
Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0  Branky a nahrávky: 5. Sýkora (Bednář, Urban), 57. Sýkora (Jirků), 58. Hlaváč (Sýkora) – 26. Bernáth (Patyk). Rozhodčí: Šmika – Svoboda, Štěpánek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1072. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1.

Úvodní buly utkání vyhrál domácí celek, ihned se hráči pustili do akce, ale Bednářova zadovka na Urbana nebyla dostatečně přesná. Vrchlabští hráči se pustili do aktivní hry hned od začátku, snažili se nedat hostům šanci dostat se k puku. Na začátku čtvrté minuty se puk dostal na hokejku Jaroslava Bednáře, který milimetrovou přihrávkou poslal puk Petru SÝKOROVI a ten zakončil přes Jirouškovo rameno do branky a dostal tak domácí celek do vedení. Vzápětí o puk přišel Mrňa, když místo střely zvolil přihrávku. Prvním vyloučeným zápasu se stal řisutský Bernáth za podrážení. Vrchlabští se snažili využít přesilové hry, puku se chopil Mrňa, ale puk do sítě na první pokus nedostal. Vzápětí se pustil do další akce, dostal dokonce puk za Jirouškova záda, ale z brankové čáry jej poslal do bezpečí Formánek. Těsně před koncem hry v oslabení přišly Řisuty o dalšího hráče – Kolářík zamířil na trestnou lavici za sekání. Domácí drželi hosty v obranném pásmu, ale k žádné další větší akci to nevedlo. První vyloučení domácího hráče přišlo v patnácté minutě, kdy na trestou lavici zamířil Hlaváč za sekání. Hosté přesilové hry nedokázali využít, domácí puk posílali daleko od svého brankáře. V osmnácté minutě se do větší šance dostal Matějček, když na brankovišti našel najetého Vašíčka, ten ale nedokázal puk dostat za Jirouška. Následovalo další vyloučení na domácí straně a pokus o srovnání stavu od Danova, který ale v obrovské šanci Soukupa neprostřelil.

Druhá třetina začala oslabením domácího celku, hosté se snažili s pukem prostřelit Soukupa, ten si krásně prostor branky pohlídal a nedovolil řisutským útočníkům zakončit. Do první větší šance třetiny se dostal Matějček s Hozákem, ujeli dva na jednoho, Matějček vzal puk na sebe, ale trefil pouze přesně postaveného Jirouška. Při další přesilové hře domácích se puku chopil Sýkora, vypálil od modré na Jirouška, ten vyrazil přímo na Mrňu, ale jeho dorážka do branky nezamířila. Přišlo několik dalších šancí domácích, nejprve Hlaváč dobruslil do pravého kruhu a zápěstím vystřelil Jirouškovi do lapačky, vzápětí se k němu dostal puk, když stál u pravé tyčky, ale nedokázal prostřelit betony hostujícího brankáře. Něklik vteřin po naskočení vyloučeného hráče se dostali k puku hosté. Proti Soukupovi se rozjel Petr Patyk, který přihrávkou poslal puk Filipu BERNÁTHOVI, který nechytatelně vyslal puk za Soukupova záda a srovnal tak stav utkání na 1:1. Následovala další přesilová hra domácích, kdy na trestnou lavici odjel Kolářík za hákování. Domácí útok tak vyjel do akce, nejprve Sýkorova dělová rána vypadla Jirouškovi, ke štěstí hostů vedle branky, vzápětí znovu Sýkora našel volného Mrňu, ale ani ten řisutského brankáře nepřekonal. Po naskočení Koláříka zpět na led se hra relativně uklidnila, ani jednomu z celků se nedařil přechod do útoku. Ve 34. minutě rozhodčí odpískal trestné střílení pro hosty, a to díky Chalupovu sekání. Proti Soukupovi se rozjel Norair Hovsepyan, ale nevymyslel žádnouo akci a stav utkání zůstal stejný. Domácí útok se znovu vydal do akce a snažil se prostřelit Jirouška. Do konce třetiny padly dvě další vyloučení, za vrchlabské nejprve zamířil na trestnou lavici Bendík, o několik vteřin později za řisutské Řepka. Oba týmy hrály vyrovnaně, ale do konce třetiny již nic nevymyslely.

Buly na začátku poslední třetiny vyhráli Buldoci, následovalo jejich zakázané uvolnění. Puku se ujali domácí, Sýkora jej tečoval do tyčky. Hlaváč nahodil Jirouškovi do betonů, puku se ujali hosté, ale Soukup nenechal Vyskočila zakončit a pohlídal si jej. V jednu chvíli zůstal na ledě ležet Mrňa, rozhodčí nikoho nevyloučil, ale hra byla přerušena, protože se na ledové ploše objevil kelímek s pivem. Domácímu celku chvíli nevycházelo vůbec nic, žádnou z rozjetých akcí nedokázali zakončit. Ve 46. minutě se proti Jirouškovi rozjela trojice Jirásek, Bednář a Sýkora, ale nikdo z nich ležícího gólmana nepřekonal. Sýkora vzápětí vystřelil z mezikruží, ale Jiroušek zakročil vyrážečkou. Hosté se k puku moc nedostali a když už jej měl na hokejce Danov, nezakončil ani střelou. Na začátku 54. minuty přišla přesilová hra pro domácí, kdy na trestnou lavici zamířil řisutský Dostál za podrážení. A těsně před koncem jeho trestu k němu zamířil ještě Bernáth za hákování. Ač se vzápětí Dostál vrátil na ledovou plochu, tak domácí je k puku nepustili a šel jeden útok za druhým proti Jirouškovi. Následovalo další vyloučení hostů, kdy k Bernáthovi zamířil Holub za hákování. A domácí konečně využili přesilové hry, když se proti Jirouškovi rozjel Tomáš Jirků, nahrál Petru SÝKOROVI a ten zakončil až za záda řisutského brankáře. Kastner nenašel nikoho ze spoluhráčů a puk tak skončil u hostů, ti sice puk dostali za Soukupova záda, ale ne za brankovou čáru. Na konci 58. minuty se utvořil zmatek před brankou Jirouška a nejlépe ho využil Jan HLAVÁČ, když se rychle zorientoval a poslal puk do odkryté branky. Domácí se tak s dvoubrankovým vedením zápasu ujmuli puku a snažili se v klidu dohrát zápas. Mrňa ještě zkusil trefil prázdnou branku, ale trefil pouze tyčku a v další šanci jej vychytal obránce.