HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 2:1

Vrchlabí vede sérii 2:1!

17.03.2019
Vendula Sahánková
Vrchlabští si v dnešním zápase vzali vedení série na svou stranu. V první třetině se trefil při hře 4 na 4 Jaroslav Bednář za asistence Pavla Mrni, ve druhé třetině skóroval Patrik Urban s asistencî Bednáře a Aleše Půlpána. Na konci 56. minuty se trefil za Soukupova záda kolínský Václav Jankovský za asistence Jana Hanzla. Hosté tak vytvořili tlak na domácí, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Domácí si tak připsali druhé vítězství v sérii
SF3, neděle 17.3.2019, 18:00
2:1
Kolín
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Voženílek, Jirků (C) – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha.
Sejpal (Martínek O.) – Havelka, Pýcha, Bezděk, Březina, Hanzl, Barták – Procházka, Kozák, Zumr (A), Němec, Malý (C), Martínek R., Kadlec, Pešek, Jankovský, Netušil, Šafránek (A), Pilný.
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1  Branky a nahrávky: 7. Bednář (Mrňa), 29. Urban (Bednář, Půlpán A.) – 56. Jankovský (Hanzl). Rozhodčí: Battěk Tomáš, Ing., Vokřál Patrik – Marek Petr, Žídek Ondřej. Vyloučení: . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.666. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1.

Hned v sedmé vteřině byl vyloučen Březina. Mrňa ve 2. minutě nepřekonal Sejpala. Ve 4. minutě byl vyloučen Voženílek. Hosté ale nedokázali přesilovou hru využít. V 7. minutě byl vyloučen nejdříve kolínský Martínek, poté i vrchlabský Urbnaan. Při hře 4 na 4 byli úspěšnější domácí, když v čase 6:35 vstřelil první branku Jaroslav BEDNÁŘ. V 7. minutě byl vyloučen Jankovský. Oba týmy už byly v plném počtu, když byl v 10. minutě vyloučen Bendík. Zumr ani Malý na Soukupa nevyzráli. Ve 12. minutě byl vyloučen domácí Hozák, navíc dostal osobní trest. V 15. minutě Netušil trefil Soukupa. V 18. minutě byl vyloučen Netušil za sekání. Kolín se ale dobře bránil a vyhazoval. Hosté už byli v plném počtu, když byl vyloučen Sejpal, jehož trest odpykal Malý.

Druhou třetinu začalo lépe Vrchlabí, ale Jirků minul branku. Stejně jako Bednář, který měl šanci o půl minuty později. Ve 23. minutěš byl vyloučen domácí Muška. Hosté mohli využít přesilovku, ale Soukup předvedl proti Malému parádní zákrok. Ve 26. minutě nebyl před Sejpalem úspěšný Urban. Stejný zákrok předvedl o pár vteřin později. Domácí se poté nemohli usadit v útočném pásmu. Nakonec v čase 28:52 skóroval Patrik URBAN, který střílel z levé strany. Ve 32. minutě byl vyloučen Bláha. Lapačku měl připravenou Sejpal proti Mrňovi. 35. minuta přinesla šanci Jankovskému, ale puk mu sjel z hokejky. Ve 37. minutě byl vyloučen Vašíček. HC Stadion se ale dobře bránil a Kozlové přesilovou hru nevyužili. V posledních vteřinách přestřelil Aleš Půlpán branku.

Havránek od modré čáry minul branky. Stejně jako střela Mušky skončila na vyrážečce Sejpala. Soukup měl hodně práce po střelách hostujících hráčů. Domácí se snažili hru uklidnit a dostat se do útočného pásma. Ve 47. minutě byl vyloučedn Chalupa. Březina u tyčky nezpracoval puk, jinak by to byla branka do prázdné svatyně. Domácí již byli v plném počtu, když se před Sejpalem ocitl ve velké šanci Tomáš Půlpán. Soukup na druhé straně vychytal Malého. V 53. minutě byl vyloučen Muška a Kozlové dostali šanci prvně skórovat. Vyloučen byl ale také hostující hráč. Ve hře 4 na 4 se velká šance nekonala. V čase 55:52 konečně padla první branka hostů - autorem byl Václav JANKOVSKÝ, který střílel z mezikruží. Poslední vteřiny třetí části to Kolín zkoušel bez brankáře, ale ani v šesti hráčích se jim nepodařilo vstřelil kýženou branku. Série se tak za stavu 2:1 přesouvá do Kolína.