HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Klatovy - Vrchlabí 4:1

Vrchlabí v Klatovech překvapivě neuspělo

22.11.2014
Marek Komárek
Vrchlabští zajížděli na led posledních Klatov jako jasný favorit utkání. Začátek klání nezastihl hráče HC Stadionu v optimálním rozpoložení a první třetina byla ztracená. Bohužel ani další pokračování nepřineslo zlepšení a Klatovští svůj náskok navýšili chvíli před koncem až na přesvědčivých 4:1. Jediným střelcem modrobílých se stal deset minut před koncem Vlach.
14.kolo, sobota 22.11.2014, 17:30
Klatovy
4:1
Polívka (Gulimov) – Zeman, Martinec, Marcel, Černý, Bouček, Nejdl – Kubeš, Samojlov, Bastl – Vondryska, Pacanda, Hobl – Pejchar, Pech, Beran – Pondělík, Noga
Neužil (Teichman) – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč, Petráček – Jakubec, Filip, Vlach – Bláha, Šťastný, Skočovský – Jirků, Fořt, Oppelt – Srnský, Marks
Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1  Branky a nahrávky: 16. Pacanda (Vondryska, Polívka), 47. Vondryska (Martinec, Marcel), 58. Vondryska (Pacanda), 60. Pacanda – 51. Vlach (Filip, Jakubec). Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Malý. Vyloučení: 8:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Větší aktivitou oplývali na začátku utkání domácí. Neužil ale předvedl několik lehčích zákroků, a tak z úvodního náporu Klatovští neudeřili. V sedmé minutě přišla první vážnější situace celého utkání. Sám na domácího Polívku jel Šťastný, ale neuspěl. Vzápětí bylo k vidění první vyloučení. Dvě minuty si poměrně v klidu odseděl Jebavý a vrátil se v polovině první třetiny do hry. Hru v plném počtu si hosté nevyzkoušeli dlouho. Bláha byl dalším hříšníkem a Klatovy pokračovaly v aktivní hře, z níž ale neplynuly žádné výraznější šance. Pokud byl vidět náznak příležitosti, Neužil, jemuž kryl dnes opět záda ostřílený Teichman, vše zneškodnil. Paradoxně až ve hře pět na pět přišla první branka domácích. Trochu překvapivě se ujala střela TOMÁŠE PACANDY v minutě šestnácté. Hosté byli jako opaření a do první sirény nedokázali odpovědět ani brankou, ani aktivní hrou, která by branku v dalším pokračování utkání slibovala. Navíc si do prostřední dvacetiminutovky přinášeli další oslabení.

Hosté začali druhou třetinu v oslabení, ale mohli to být právě oni, kdo by skóroval. Do samostatného úniku se dostal Martin Filip. Polívka však zvýšil stav proti střelcům Vrchlabí na 2:0 ve svůj prospěch. Kromě tohoto vzrušení pokračoval stejný scénář jako v první třetině. Rozhodčí Sýkora posílal hosty do oslabení jako na běžícím páse. Nejprve putoval za katr Lenoch a ještě než stihl trestnou lavici opustit, doplnil ho Skočovský. Druhá část prostřední třetiny se nesla ve znamení hry hostí v plném počtu. Dokonce tu byla jedna možnost přesilové hry, která ale nepřinesla větší vzrušení. Na náznak tlaku čekali příznivci HC Stadionu marně, do druhé sirény se nedočkali.

Začátek poslední části se nesl ve stejném duchu jako konec té předešlé. Vyrovnaná hra bez velkých šancí. Konec rozjímání zařídil hlavní rozhodčí ve 45. minutě. Poslal hosty nejdříve do čtyř a za posléze do tří za faul Hamerského. Domácí nemohli tuto příležitost nevyužít. Hlavním hrdinou okamžiku se stal ROMAN VONDRYSKA a přiblížil outsidera k překvapivým třem bodům a druhé výhře v sezóně. Naprosto rozložení hosté mohli inkasovat znovu, Marcel však trefil v jasné šanci Neužila. Proto přišla alespoň malá naděje na zvrat. Prosadil se DANIEL VLACH a opět bylo možné doufat v zisk nějakého bodu do tabulky. Špatně sehraná přesilová hra po vyloučení Kubeše ale znamenala konec všem nadějím. Místo vyrovnání přišel únik ROMANA VONDRYSKY a třetí pojišťující branka v síti Jakuba Neužila. Aby nebylo potíží málo, nechal se vyloučit Martin Klement a snaha ve čtyřech hráčích v poli o kontaktní branku se nevyplatila. Hodně prostoru dostal první a také poslední střelec utkání TOMÁŠ PACANDA. Svou druhou brankou podtrhl špatný výkon Vrchlabí.

Josef Řeháček: Raději bych zápas ani nehodnotil. Tým k zápasu přistoupil špatně, jeli jsme do Klatov jako favorité a neumíme se v této roli chovat a vytěžit z ní herní převahu. Hráči neplní, co po nich chceme, podceňují soupeře. A pokud je hokejový bůh, tak dnes nás potrestal, body jsme si nezasloužili. Musíme se dostat z krize a zlepšit hru. V závěru jsme sice snížili na 2:1, měli jsme i relativně čas na srovnání a třeba i prodloužení, ale prostě nám to do brány nepadlo. Nutno ovšem říct, že Klatovům skvěle zachytal gólman.